1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Μάιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ηνωμένο Βασίλειο Μονοήμερη Εκδρομή έξω από το Λονδίνο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος GOLDIE, στις 17 Φεβρουαρίου 2010.

1. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινουπολη?
    Μονοήμερη Cambridge. Μια ώρα με το τρένο, πανέμορφο, πολλά πράγματα να δεις στα κολέγια και τα μουσεία, βαρκάδα.

2. jimp

jimp Member

Καποιος καλος ανθρωπος να μου πει ποσες διανυκτερευσεις ειναι αρκετες για το York ή αν φτανει μία σε συνδυασμο με κατι αλλο εκει τριγυρω;

3. kalspiros

kalspiros Member

Επόμενο Ταξίδι:
    remaining UK
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    yeah, whatever...
    μιας και το york είναι κοντά στο Λονδίνο ένα πράμα έ; μείνε μια μέρα αλλά μην και χάσεις το Whitby. αν κόβαμε την Κορνουάλη από το νησί, το Whitby θα ήταν το καλύτερο. ψάξε το θέμα μου, πως το λεν, κάτι με ¨γράφοντας χιλιομετρα στο Ην Βασίλειο" ή κάτι τέτοιο. θα βρεις και το whitby εκει

4. jimp

jimp Member

Προσπαθούσα να βρω ένα σχετικό θέμα να εκφράσω την απορία μου αλλα για κάποιο περίεργο λόγο δεν μου τα εμφάνιζε όλα τα θέματα.
    Αλλά δεν είναι ακαι μακρυά, 3 με 3,5 ώρες με τρενάκι!
    Ευχαριστώ καλέ μου άνθρωπε για την απάντηση!

5. jimp

jimp Member

Και αν φίλε μου καλέ βρήκα εισιτήρια με 20 λίρες με επιστροφή με το τρένο για 1.52 λεπτά δεν αξίζει να το κάνω μία αυθημερόν;

6. sailing_away

sailing_away Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αργεντινη
    Προτείνω Bath για μονοήμερη. Είναι 2,5 ωρίτσες μακριά και είναι αξιολάτρευτο. Ό, τι είναι το Ναύπλιο για τους Αθηναίους ένα πράγμα.

7. jimp

jimp Member

Για Cambridge μας βλέπω τελικά, 1 ώρα και μας βγαίνουν και οι ώρες.

paefstra and sailing_away like this.
  8. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινουπολη?
    :clap:Καιρός ήταν.

9. jimp

jimp Member

Πόσες ώρες λες να διαθέσω για την πόλη;

10. paefstra

paefstra Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Κωνσταντινουπολη?
    Τα κολλγια κλείνουν το απόγευμα. Αν πας και για φαγητό (στο The Eagle οπωσδηποτε http://en.wikipedia.org/wiki/The_Eagle_(pub) ) και μια βόλτα στα πάρκα, μέχρι να νυχτώσει.
    Επειδή πολλά κολέγια έχουν είσοδο, ψάξε και κανένα με είσοδο δωρεάν ή πήγαινε εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/New_Museums_Site ή στο μουσείο http://www.fitzmuseum.cam.ac.uk/ που είναι αξιολογότατο και δωρεάν.

Last edited: 14 Ιουλίου 2014
    jimp likes this.
  11. kalspiros

kalspiros Member

Επόμενο Ταξίδι:
    remaining UK
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    yeah, whatever...
    Αυτό με τη μονοήμερη στο York μου θύμισε μια παρέα που έχω εδώ στο Λονδίνο η οποία ήταν έτοιμη να κλείσει εισιτήρια για Vanuatu για μια βδομάδα. Τελικά, για να τους πείσω καθώς ειν κι αγύριστα κεφάλια, απλά τους απέδειξα ότι όσες μέρες θα φάμε για να φτάσουμε εκεί, άλλες τόσες θα είναι και οι μέρες που θα κάτσουμε εκεί...

jimp likes this.
  12. jimp

jimp Member

Εντάξει, το κατάλαβα, όχι αυθημερόν! Απλά λίγο αγύριστο κεφάλι που είμαι, λίγο το τρένο που έκανε 1.50 λεπτά, λίγο το φθηνό εισιτήριο(20 λίρες) πήγαν να με παρασύρουν.
    Τελικά επικράτησε η λογική του Cambridge.