Ηνωμένο Βασίλειο Μονοήμερη Εκδρομή έξω από το Λονδίνο

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Μονοήμερη Cambridge. Μια ώρα με το τρένο, πανέμορφο, πολλά πράγματα να δεις στα κολέγια και τα μουσεία, βαρκάδα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καποιος καλος ανθρωπος να μου πει ποσες διανυκτερευσεις ειναι αρκετες για το York ή αν φτανει μία σε συνδυασμο με κατι αλλο εκει τριγυρω;
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
μιας και το york είναι κοντά στο Λονδίνο ένα πράμα έ; μείνε μια μέρα αλλά μην και χάσεις το Whitby. αν κόβαμε την Κορνουάλη από το νησί, το Whitby θα ήταν το καλύτερο. ψάξε το θέμα μου, πως το λεν, κάτι με ¨γράφοντας χιλιομετρα στο Ην Βασίλειο" ή κάτι τέτοιο. θα βρεις και το whitby εκει
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
μιας και το york είναι κοντά στο Λονδίνο ένα πράμα έ; μείνε μια μέρα αλλά μην και χάσεις το Whitby. αν κόβαμε την Κορνουάλη από το νησί, το Whitby θα ήταν το καλύτερο. ψάξε το θέμα μου, πως το λεν, κάτι με ¨γράφοντας χιλιομετρα στο Ην Βασίλειο" ή κάτι τέτοιο. θα βρεις και το whitby εκει
Προσπαθούσα να βρω ένα σχετικό θέμα να εκφράσω την απορία μου αλλα για κάποιο περίεργο λόγο δεν μου τα εμφάνιζε όλα τα θέματα.
Αλλά δεν είναι ακαι μακρυά, 3 με 3,5 ώρες με τρενάκι!
Ευχαριστώ καλέ μου άνθρωπε για την απάντηση!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
μιας και το york είναι κοντά στο Λονδίνο ένα πράμα έ; μείνε μια μέρα αλλά μην και χάσεις το Whitby. αν κόβαμε την Κορνουάλη από το νησί, το Whitby θα ήταν το καλύτερο. ψάξε το θέμα μου, πως το λεν, κάτι με ¨γράφοντας χιλιομετρα στο Ην Βασίλειο" ή κάτι τέτοιο. θα βρεις και το whitby εκει
Και αν φίλε μου καλέ βρήκα εισιτήρια με 20 λίρες με επιστροφή με το τρένο για 1.52 λεπτά δεν αξίζει να το κάνω μία αυθημερόν;
 

sailing_away

Member
Μηνύματα
9
Likes
9
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινη
Προτείνω Bath για μονοήμερη. Είναι 2,5 ωρίτσες μακριά και είναι αξιολάτρευτο. Ό, τι είναι το Ναύπλιο για τους Αθηναίους ένα πράγμα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Προτείνω Bath για μονοήμερη. Είναι 2,5 ωρίτσες μακριά και είναι αξιολάτρευτο. Ό, τι είναι το Ναύπλιο για τους Αθηναίους ένα πράγμα.
Για Cambridge μας βλέπω τελικά, 1 ώρα και μας βγαίνουν και οι ώρες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.778
Τα κολλγια κλείνουν το απόγευμα. Αν πας και για φαγητό (στο The Eagle οπωσδηποτε http://en.wikipedia.org/wiki/The_Eagle_(pub) ) και μια βόλτα στα πάρκα, μέχρι να νυχτώσει.
Επειδή πολλά κολέγια έχουν είσοδο, ψάξε και κανένα με είσοδο δωρεάν ή πήγαινε εδώ http://en.wikipedia.org/wiki/New_Museums_Site ή στο μουσείο http://www.fitzmuseum.cam.ac.uk/ που είναι αξιολογότατο και δωρεάν.
 
Last edited:

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
Αυτό με τη μονοήμερη στο York μου θύμισε μια παρέα που έχω εδώ στο Λονδίνο η οποία ήταν έτοιμη να κλείσει εισιτήρια για Vanuatu για μια βδομάδα. Τελικά, για να τους πείσω καθώς ειν κι αγύριστα κεφάλια, απλά τους απέδειξα ότι όσες μέρες θα φάμε για να φτάσουμε εκεί, άλλες τόσες θα είναι και οι μέρες που θα κάτσουμε εκεί...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Αυτό με τη μονοήμερη στο York μου θύμισε μια παρέα που έχω εδώ στο Λονδίνο η οποία ήταν έτοιμη να κλείσει εισιτήρια για Vanuatu για μια βδομάδα. Τελικά, για να τους πείσω καθώς ειν κι αγύριστα κεφάλια, απλά τους απέδειξα ότι όσες μέρες θα φάμε για να φτάσουμε εκεί, άλλες τόσες θα είναι και οι μέρες που θα κάτσουμε εκεί...
Εντάξει, το κατάλαβα, όχι αυθημερόν! Απλά λίγο αγύριστο κεφάλι που είμαι, λίγο το τρένο που έκανε 1.50 λεπτά, λίγο το φθηνό εισιτήριο(20 λίρες) πήγαν να με παρασύρουν.
Τελικά επικράτησε η λογική του Cambridge.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom