1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ηνωμένο Βασίλειο Μονοήμερη Εκδρομή έξω από το Λονδίνο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος GOLDIE, στις 17 Φεβρουαρίου 2010.

1. JoanneKapa

JoanneKapa Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ισραήλ Παλαιστίνη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μεξικό
    Γεια σας! Θα ήθελα να μου πει κάποιος ποιος είναι ο πιο συμφέρον τρόπος για να πάω μονοήμερη από το Λονδίνο στο χωριό Bibury ? Ή, εάν εν τέλει δεν συμφέρει, κάποια πρόταση για αντίστοιχο χωριουδάκι. Ευχαριστώ !

2. fotast

fotast Member

Δεν ξέρω τρέχουσες τιμές αλλά συνήθως τα λεωφορεία(National Express) είναι φθηνότερα από το τρένο.Θα πρέπει να τσεκάρεις για την ημέρα που σε ενδιαφέρει.

3. JoanneKapa

JoanneKapa Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ισραήλ Παλαιστίνη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μεξικό
    Πάει απευθείας λεωφορείο? Ψάχνω και δεν βρίσκω..

4. fotast

fotast Member

Ούτε και το τρένο δεν πάει απευθείας.Για πιο φθηνά είπα το λεωφορείο.Και στις δύο περιπτώσεις(τρένο/λεωφορείο) πρέπει να αλλάξεις κάπου.

5. jimp

jimp Member

Αυτοκίνητο για να δεις και τα γύρω χωριουδάκια. Αν ψάξεις στο φόρουμ έχουμε γράψει αρκετές πληροφορίες.

6. JoanneKapa

JoanneKapa Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ισραήλ Παλαιστίνη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Μεξικό
    Τα έχω ψάξει :) Η απορία μου ουσιαστικά είναι με ποιον τρόπο θα πάω εκεί (δεν θα έχουμε αυτοκίνητο). έχω βρει διαφόρων ειδών αλλαγές αλλά δεν ξέρω ποια συμφέρει περισσότερο από άποψη χρόνου κυρίως και έχω μπερδευτεί :/

7. jimp

jimp Member

Οτι αλλαγές και να κάνεις χάνεις πολύ χρόνο και χρήμα. Νοικιαστε ενα αυτοκίνητο για μία ημέρα και θα είστε μια χαρά.

8. maria91

maria91 Member

Για μονοημερη απο Λονδίνο Οξφορδη ή Καρντιφ?απο θεμα χρονου και χρηματων τι συμφερει??

9. marquis

marquis Member

Οξφόρδη...και πιο κοντά (άρα και πιο φθηνά στη μετακίνηση) και πιο όμορφη!

maria91 likes this.
  10. maria91

maria91 Member

Για μονοημερη απο Λονδίνο να προτιμησω Εδιμβουργο ή Καρντιφ??απο θεμα οικονομικου και χρονικα τι συμφερει?

11. Sassenach77

Sassenach77 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Γερμανία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Γή του Πυρός
    Όταν λές μονοήμερη απο Λονδίνο εννοείς να κάτσεις μία μέρα εκεί που θα πάς; ή να κάνεις μία μέρα για να πάς εκεί και να γυρίσεις πίσω;
    Ρωτάω, γιατί ποτέ δεν κατάλαβα μέχρι τώρα πως γίνεται να κάνεις μονοήμερη απο το Λονδίνο στο Εδιμβούργο και να προλάβεις να δείς και δυό πράγματα....

12. maria91

maria91 Member

Ναι σορρυ εννοω να παω και να ρθω μεσα σε μια μερα!δε το χω πολυψαξει απλα υπαρχει σαν ιδεα να γινει μια μονοημερη και κοιταω διαφορες πολεις...ειχα κατα νου και για Οξφορδη