1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιανουάριο - Απρίλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ηνωμένο Βασίλειο Μονοήμερη Εκδρομή έξω από το Λονδίνο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος GOLDIE, στις 17 Φεβρουαρίου 2010.

1. Hugin

Hugin Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ανταρκτική
    Οπως το βλέπει κανείς!!! Καλές μέρες και για ποδόσφαιρο!!! :xalara::xalara::xalara:

crveno-beli, bebes, jimp and 4 others like this.
  2. yllos

yllos Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Lisbon
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού
    @maria91 εκεινη την περιοδο ειναι τοσο ωραιο το Λονδίνο που εγω δεν θα εφευγα ουτε για μια ωρα.Σιγουρα εμειναν πραγματα να δεις απο την πρωτη σου φορα εκει εκτος απο μουσεια,τοσες χριστουγεννιατικες αγορες...

bebes and maria91 like this.
  3. maria91

maria91 Member

Αχ και εγω τις αγορες σκεφτομαι και προβληματιζομαιι!ισως βαλω μονο Stonehenge που ναι αποθημενο απο την περασμενη φορα...
    @kokoui ξερω boxing day απλα θα γινετε τετοιος χαμος,απορω αν θα προλαβω να παρω τιποτα:haha:
    @Hugin ολα στην ωρα τους,αρκει να βγουν εισιτηρια για Chelsea:haha::haha:
    Edit:οταν ειπα διαθεσιμες μερες 4 εννοουσα που να μπορω να κινηθω και να χει ανοικτα μαγαζια κλπ...θα μαστε απο ανημερα Χριστουγεννων εκει..

Hugin likes this.
  4. kokoui

kokoui Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Λατινικη Αμερικη
    @maria91 φυσικά και θα προλάβεις, εγώ προλαβαίνω:haha:. @Hugin δυστυχώς δεν έχει εντός η Άρσεναλ :(

maria91 and yllos like this.
  5. Hugin

Hugin Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ανταρκτική
    @kokoui @maria91 Δεν εχει εντός η Αρσεναλ, δεν βγήκαν της Τσέλσι στο τέλος στη Τοττεναμ θα πάμε όλοι!!!

maria91 and kokoui like this.
  6. yllos

yllos Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Lisbon
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού
    Millwall the true peckham boysγια καλτ καταστασεις.Επισης Φουλαμ,Τσαρλτον,Κρισταλ παλας,Γουεστ χαμ,QPR

maria91 and Hugin like this.
  7. maria91

maria91 Member

Ολα αυτα τωρα εμενα μου φαινονται επιστημονικες ορολογιες:haha::haha:παντως για Κρυσταλ παλας και Watford κοιταω,εντος Chelsea ουτε σκεψη:bleh::haha:

8. alma

alma Member

Μόλις 2η φορά στο Λονδίνο είναι πολύ νωρίς για εκδρομές νομίζω.Είναι ανεξάντλητο και με ανεξερεύνητες γειτονιές,γωνιές,μουσεία,αγορές ακόμα ακόμα και για ανθρώπους που το επισκέπτονται π.χ. 7η ή 8η φορά. Άσε που δεν έχεις και πολλές μέρες. Όμορφη η αγγλική επαρχία αλλά όχι για να την δεις, αφαιρώντας μέρες μόλις στην 2η σου φορά στο Λονδίνο. Τέλοσπαντων καλά να περάσεις.

bebes, maria91 and yllos like this.
  9. maria91

maria91 Member

Συνολικα θα μαστε 9μερες εκει γι αυτο σκεφτηκα και τις εκδρομες απλα ειναι γιορτες και θα χει κλειστα μαγαζια αξιοθεατα γι αυτο ειπα μονο 4 καθαρες μερες...τελικα με προχειρο ψαξιμο ξανα λεω να αφησω oxford και αν μας βγει να παμε μονο stonehenge..ευχαριστω για τις συμβουλες σας☺

10. marquis

marquis Member

Πάντως Δεκεμβρη, που νυχτώνει από τις 3, συν τον καιρό, το Stonehenge θα το απέφευγα προσωπικά. Γενικά αν είναι να πάτε κάπου καλύτερα να πάτε σε καμια πόλη, αν και μεταξύ εορτών τα πράγματα θα είναι αρκετά ήσυχα.

11. maria91

maria91 Member

Χμμ λες ε;βασικα παιζει και να μην προλαβω την εκδρομη με το γραφειο οποτε να βγει κ αυτο εκτος πλανου..απλα ειναι απωθημενο απ οταν πηγαινα γυμνασιο και το βλεπα στα βιβλια αγγλικων και ελεγα καποτε θα παω!:rolleyes-80:

12. jimp

jimp Member

Αν και καταλαβαίνω τι εννοείς, και γω Δεκέμβρη είχα πάει και σε συνδυασμό με την πρωινή ομίχλη και την πάχνη που είχε πέσει, το τοπίο ήταν απίστευτο, άκρως μυστικιστικό.

Εγώ θα έλεγα @maria91 να το κάνεις, αρκεί να φτάσεις εκεί πρωΐ.

Επίσης για εκδρομές, το Cambridge είναι 45 λεπτά με το τρενο, πολύ εύκολη εκδρομή.

maria91 likes this.