Ηνωμένο Βασίλειο Μονοήμερη Εκδρομή έξω από το Λονδίνο

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
@maria91 εκεινη την περιοδο ειναι τοσο ωραιο το Λονδινο που εγω δεν θα εφευγα ουτε για μια ωρα.Σιγουρα εμειναν πραγματα να δεις απο την πρωτη σου φορα εκει εκτος απο μουσεια,τοσες χριστουγεννιατικες αγορες...
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
@maria91 εκεινη την περιοδο ειναι τοσο ωραιο το Λονδινο που εγω δεν θα εφευγα ουτε για μια ωρα.Σιγουρα εμειναν πραγματα να δεις απο την πρωτη σου φορα εκει εκτος απο μουσεια,τοσες χριστουγεννιατικες αγορες...
Αχ και εγω τις αγορες σκεφτομαι και προβληματιζομαιι!ισως βαλω μονο Stonehenge που ναι αποθημενο απο την περασμενη φορα...
@kokoui ξερω boxing day απλα θα γινετε τετοιος χαμος,απορω αν θα προλαβω να παρω τιποτα:haha:
@Hugin ολα στην ωρα τους,αρκει να βγουν εισιτηρια για Chelsea:haha::haha:
Edit:οταν ειπα διαθεσιμες μερες 4 εννοουσα που να μπορω να κινηθω και να χει ανοικτα μαγαζια κλπ...θα μαστε απο ανημερα Χριστουγεννων εκει..
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
@kokoui @maria91 Δεν εχει εντός η Αρσεναλ, δεν βγήκαν της Τσέλσι στο τέλος στη Τοττεναμ θα πάμε όλοι!!!
Millwall the true peckham boysγια καλτ καταστασεις.Επισης Φουλαμ,Τσαρλτον,Κρισταλ παλας,Γουεστ χαμ,QPR
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Millwall the true peckham boysγια καλτ καταστασεις.Επισης Φουλαμ,Τσαρλτον,Κρισταλ παλας,Γουεστ χαμ,QPR
Ολα αυτα τωρα εμενα μου φαινονται επιστημονικες ορολογιες:haha::haha:παντως για Κρυσταλ παλας και Watford κοιταω,εντος Chelsea ουτε σκεψη:bleh::haha:
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Μόλις 2η φορά στο Λονδίνο είναι πολύ νωρίς για εκδρομές νομίζω.Είναι ανεξάντλητο και με ανεξερεύνητες γειτονιές,γωνιές,μουσεία,αγορές ακόμα ακόμα και για ανθρώπους που το επισκέπτονται π.χ. 7η ή 8η φορά. Άσε που δεν έχεις και πολλές μέρες. Όμορφη η αγγλική επαρχία αλλά όχι για να την δεις, αφαιρώντας μέρες μόλις στην 2η σου φορά στο Λονδίνο. Τέλοσπαντων καλά να περάσεις.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Μόλις 2η φορά στο Λονδίνο είναι πολύ νωρίς για εκδρομές νομίζω.Είναι ανεξάντλητο και με ανεξερεύνητες γειτονιές,γωνιές,μουσεία,αγορές ακόμα ακόμα και για ανθρώπους που το επισκέπτονται π.χ. 7η ή 8η φορά. Άσε που δεν έχεις και πολλές μέρες. Όμορφη η αγγλική επαρχία αλλά όχι για να την δεις, αφαιρώντας μέρες μόλις στην 2η σου φορά στο Λονδίνο. Τέλοσπαντων καλά να περάσεις.
Συνολικα θα μαστε 9μερες εκει γι αυτο σκεφτηκα και τις εκδρομες απλα ειναι γιορτες και θα χει κλειστα μαγαζια αξιοθεατα γι αυτο ειπα μονο 4 καθαρες μερες...τελικα με προχειρο ψαξιμο ξανα λεω να αφησω oxford και αν μας βγει να παμε μονο stonehenge..ευχαριστω για τις συμβουλες σας☺
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Συνολικα θα μαστε 9μερες εκει γι αυτο σκεφτηκα και τις εκδρομες απλα ειναι γιορτες και θα χει κλειστα μαγαζια αξιοθεατα γι αυτο ειπα μονο 4 καθαρες μερες...τελικα με προχειρο ψαξιμο ξανα λεω να αφησω oxford και αν μας βγει να παμε μονο stonehenge..ευχαριστω για τις συμβουλες σας☺
Πάντως Δεκεμβρη, που νυχτώνει από τις 3, συν τον καιρό, το Stonehenge θα το απέφευγα προσωπικά. Γενικά αν είναι να πάτε κάπου καλύτερα να πάτε σε καμια πόλη, αν και μεταξύ εορτών τα πράγματα θα είναι αρκετά ήσυχα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Πάντως Δεκεμβρη, που νυχτώνει από τις 3, συν τον καιρό, το Stonehenge θα το απέφευγα προσωπικά. Γενικά αν είναι να πάτε κάπου καλύτερα να πάτε σε καμια πόλη, αν και μεταξύ εορτών τα πράγματα θα είναι αρκετά ήσυχα.
Χμμ λες ε;βασικα παιζει και να μην προλαβω την εκδρομη με το γραφειο οποτε να βγει κ αυτο εκτος πλανου..απλα ειναι απωθημενο απ οταν πηγαινα γυμνασιο και το βλεπα στα βιβλια αγγλικων και ελεγα καποτε θα παω!:rolleyes-80:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Πάντως Δεκεμβρη, που νυχτώνει από τις 3, συν τον καιρό, το Stonehenge θα το απέφευγα προσωπικά. Γενικά αν είναι να πάτε κάπου καλύτερα να πάτε σε καμια πόλη, αν και μεταξύ εορτών τα πράγματα θα είναι αρκετά ήσυχα.

Αν και καταλαβαίνω τι εννοείς, και γω Δεκέμβρη είχα πάει και σε συνδυασμό με την πρωινή ομίχλη και την πάχνη που είχε πέσει, το τοπίο ήταν απίστευτο, άκρως μυστικιστικό.

Εγώ θα έλεγα @maria91 να το κάνεις, αρκεί να φτάσεις εκεί πρωΐ.

Επίσης για εκδρομές, το Cambridge είναι 45 λεπτά με το τρενο, πολύ εύκολη εκδρομή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom