Γερμανία Μονοήμερη από Dusseldorf

Μονοήμερη από Dusseldorf ?

  • Wuppertal

    Votes: 0 0,0%
  • Essen

    Votes: 0 0,0%
  • Duisburg

    Votes: 0 0,0%
  • Leverkusen

    Votes: 0 0,0%
  • Άλλη;

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    6

konv

Member
Μηνύματα
75
Likes
7
Tι μου προτείνετε για να επισκεφτώ κοντά για 1 μονήμερη από τις 3 που θα είμαι Dusseldorf;

Wuppertal, Essen, Duisburg, Leverkusen, Koln ???

Ευχαριστώ
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αν κατάλαβα καλά, σκέφτεσαι αυτές τις πόλεις επειδή είναι πιο κοντινές; Μεταξύ αυτών θα επέλεγα την Κολωνία.

Πέραν αυτών όμως εγώ θα προτιμούσα μια πόλη με μεγαλύτερη ιστορία και καλύτερη αισθητική από τις περισσότερες εξ αυτών που προτείνεις, όπως τη Βόννη, το Άαχεν η το Μύνστερ. Αν είχα αυτοκίνητο θα πήγαινα στο Monschau και στο όρη Eiffel.

Σε κάθε περίπτωση κάνω απλά σκέψεις, γιατί δεν έχω βρεθεί σε αυτή τη γωνιά της Γερμανίας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Η Κολωνια δεν μου αρεσε. Ο καθεδρικος Dom αξιζε πολυ και απο κει και περα μια μετριοτητα.
Θα πηγαινα Μααστριχτ.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Απο τις επιλογες, Κολωνια.. Απο τις μη επιλογες, Μααστριχτ
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
καλημέρα θα καταχραστώ το ποστ και θα κάνω και εγω κάποιες ερωτήσεις . Θα είμαστε 3 μέρες σε αυτά τα μέρη με βάση στην Κολωνία και άφιξη αναχώρηση απο Weeze!! εκει νοικιάζουμε αυτοκίνητο. Την πρώτη μέρα λέμε να τη αφιερώσουμε στο Ντισελντορφ,γενικά τί παίζει απο θέμα πάρκινγκ? βρίσκεις εύκολα ελεύθερες θέσεις ? πρέπει να το βάλεις σε κάποιο πάρκινγκ? πληρώνεις κάποια κάρτα? Την δεύτερη μέρα λέμε να την αφιερώσουμε στην Κολωνία και στην Βόννη, επίσης θα ήθελα να μάθω το θέμα με το πάρκινγκ γιατί ¨έχουμε σκοπό να αφήσουμε το αμάξι σε καποιο μέρος και να το γυρίσουμε με το πόδι. Και την τελευταία μέρα λέμε να πάμε προς Μααστριχτ...βγαίνει λέτε το πρόγραμμα?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στο Μάαστριχτ τι ακριβώς θέλεις να κάνεις; Εκτός κι αν θέλεις να δεις το μόνο μέρος στην Ολλανδία που έχει βουνά η καλύτερα λόφους.
 

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Εγω θα σου ελεγα να κανεις μια βολτα κατα μηκος του Ρηνου, Κολωνια - koblenz - Boppard και επιστροφη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.900
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom