Μονο εξωτερικο μαλλον

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Μαλλον μονο εξωτερικο αξιζει να πηγαινουμε γιατι εδω στην ελλαδα μας παιρνουν τα λεφτα και υπηρεσιες τιποτα!
Ελαχιστες περιπτωσεις
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Χμ..

Θα διαφωνήσω με την πρότασή σου αυτή φίλε Τσολιά!

Η Ελλάδα έχει να επιδείξει πολλά ωραία και μαγευτικά μέρη! Και δεν χρειάζεται να τους τα σκάμε, μπορούμε με απλές και λιτές λύσεις να περάσουμε οικονιμά κάπου, φτάνει να αρκεστούμε σε αυτά που θα έχουμε, δίχως να υπολογίζουμε πολυτελείς διακοπές!

Καλή διαμονή στο travelstories.gr και, φυσικά, καλά ταξίδια! :)
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
ΕΓΩ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΟΛΙΑ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ.

ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΝΑΚΟ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ.

ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΞΕΦΕΥΓΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΑΛΑΣΣΑ.
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Εξαρτάται τι ψάχνεις νομίζω. Μπορείς να κάνεις σχετικά φθηνές διακοπές και στην Ελλάδα αν δεν επιλέξεις πολυσύχναστους προορισμούς ή πολυτελή διαμονή. Εμείς πήγαμε 20 μέρες campingΊο – Σίκινο – Φολέγανδρο – ΣίφνοΣέριφο και δώσαμε τα ίδια λεφτά που την επόμενη χρονιά δώσαμε για 5 μέρες στην Μύλο.
 
Last edited by a moderator:

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
Μονο με camping μπορείς να πας κάπου φτηνά. είναι μια λύση και αυτή.
αλλα φαντάσου να πας στο καρπενήσι το χειμώνα με σκηνή....
και τα εισιτήρια των πλοίων είναι τσιμπημένα.
ποιο φτηνά πας αν κλείσεις ποιο νωρίς αεροπορικό ticket στην γερμανία παρα στην Κρητη.
όσο για την μήλο την ξέρω καλά και είναι ακριβά παρα πολλή τα δωμάτια,οποτε συμφωνούμε.
για όλα υπάρχουν λύσεις αλλα το θέμα είναι να περάσεις καλά και όχι να ταλαιπωρηθείς.
στην ελλάδα ζούμε με 600 ευρώ, θα έπρεπε να είναι ποιο φτηνά.
δεν γίνετε κάποιοι να δουλεύουν 4 μήνες το καλοκαίρι και να βγάζουν λεφτά για όλο το χρόνο και να περνούν και αμάξι.
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
den ginete kapioi na douleyoun 4 mhnes to kalokairi kai na vgazoun leyta gia olo to xrono kai na pernoun kai amaksi.

Edit by spor_os: Παρακαλώ να διορθωθούν τα greeklish

Της ιδιας αποψης ειμαι κι εγω.
 
Last edited by a moderator:

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Σύμφωνα με τους κανόνες του forum, απαγορεύονται τα greeklish και τα κεφαλαία. Παρακαλώ για τη διόρθωση των μηνυμάτων.
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Πέστα monter!!!Μας πίνουν το μεδούλι οι ξενοδοχοί - rent a room, και μετά κάνουν ζωή χαρισάμενη όλο το χειμώνα με τα λεφτά μας. Πήγα τις Απόκριες Σκύρο και ένα απλό ξενοδοχείο, επείδη ήταν δίπλα στη χώρα ζήταγε 150 ευρώ την βραδυά. Φυσικά και δεν ασχολήθηκα καθόλου με το πρόβλημα τους και πήγα σε ενα άλλο με 50 ευρώ.
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Φυσικά και δεν ασχολήθηκα καθόλου με το πρόβλημα τους και πήγα σε ενα άλλο με 50 ευρώ.
Αυτό εννοούσα κι εγώ. Σίγουρα υπάρχουν πολλοί που εκμεταλλεύονται την τουριστική κίνηση της περιοχής τους και αισχροκερδούν αλλά αν το ψάξεις λίγο θα βρεις και κάτι που να αξίζει χωρίς να χρειαστεί να πουλήσεις το σπίτι σου για να πληρώσεις διαμονή μιας εβδομάδας!!
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
gia ola uparxoun luseis alla to thema einai na peraseis kala kai oxi na talaipwrhtheis.
Παρεμπιπτόντως, το camping είναι τρόπος ζωής. Αν σου αρέσει (εγώ το λατρεύω) δεν είναι καθόλου ταλαιπωρία. Αν και καταλαβαίνω πως για πολλούς είναι καταδίκη!!!! Όταν μια χρονιά ήρθε η αδερφή μου μαζί, έφριξε γιατί μεταξύ άλλων δεν είχε χώρο για να απλώσει τα καλλυντικά της!
 
Last edited by a moderator:

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
ΧΑΧΑΧΑΧΑ τα καλλυντικα ε?

καλο το camping αλλα για λιγο.Οσο να 'ναι θελω την μπανιερα μου.

οχι για να απλωσω τα καλλυντικα μου, απλα νοιωθω ποιο ανετα.

το 2006 τα χριστουγεννα πηγα Αυστρια με γκρουπ.

οσοι ηταν εκει μου ελεγαν οτι ηταν αρκετα ποιο φτηνα να πανε εξωτερικο παρα πχ στην αραχωβα πυλιο κτλ.

Δυστηχωσ στην ελλαδα η αισχροκερδεια καλπαζει ,ειμαστε αρπα κολα και πρπει να το παρουμε αποφαση.

η μονη μασ λυση ειναι να ψαχνουμε ευκαιριες και να σαμποταρουμε τις ακριβες τιμες οι οποιες απο πλευρα υπηρεσιων ειναι μαπα σε σχεση με τα λεφτα που ζητουν.

αντισταθειτεεεεεεε
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Εγώ επιλέγω εξωτερικό

γιατί απλά θέλω να γνωρίσω και άλλες χώρες,διαφορετικούς ανθρώπους από εμάς από αυτό που μέχρι τώρα ήξερα.Το καινούργιο και το άγνωστο ασκεί μια γοητεία στους περισσότερους από εμάς.
Αυτό πιστεύω ότι είναι που μας κάνει να επιλέγουμε εξωτερικό και όχι τόσο το οικονομικό.
Γιατί και στην Ελλάδα υπάρχουν φτηνοί προορισμοί.:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom