Μουντιάλ 2010

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Θάνο μετά αρχιζουν και μετράνε τα γκολ που εχει βαλει η καθε ομαδα
για αυτο ειχαμε πρεμουρα και για τρίτο σήμερα ...
Τρομερή πρεμούρα! Γι'αυτό γυρνάγαμε τη μπάλα γύρω γύρω κι πίσω ξανά και ξαναμανά καθυστέρηση στο κόρνερ, από τη πολλή πρεμούρα...

Καλά κάναμε γιατί κινδυνεύαμε πίσω, αλλά ας μη λέμε για πρεμούρες, γιατί στα τελευταία 10 λεπτά κάναμε το γύρω γύρω όλοι...

Μεγάλη νίκη και μπράβο στα παιδιά, αλλά ας μη συγκρίνουμε το ματς με τη Κορέα και την πανδίκαιη νίκη τους (και λίγα φάγαμε) με τις καραμπόλες του Σάλπι και και τον φίλο μας που αποβλήθηκε. Η τύχη ήταν μαζί μας σήμερα, παρόλη τη γκάφα του φοβισμένου Τζιόρβα. Αλλά αναγνωρίζω ότι υπήρχε ένα σχέδιο σήμερα και ένα πάθος που έλειπε στο πρώτο ματς.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλους γιατί, όπως και να ήρθε αυτή η νίκη είναι η πρώτη μας σε Μουντιαλ.
Δυστυχώς οι παίκτες μας δεν κατάλαβαν πόσο σημαντικό ήταν να βάλουμε ένα γκολ ακόμη, καθώς υστερούμε στις ισιβαθμίες.
Π.Χ αν νικήσει η Νιγήρια και εμείς χάσουμε από Αργεντινή περνάει δεύτερη η Νιγηρία και εμείς μένουμε τέταρτοι (υστερούμε στη συνολική διαφορά τερμάτων, που είναι το πρώτο κριτήριο).
Επίσης αν η Νιγηρία-Κορέα έρθει Χ και γίνει το θαύμα και φέρουμε και εμείς Χ, θα πρέπει να σκοράρουμε τουλάχιστον δύο γκολ:shock::shock::shock: για να περάσουμε, καθώς η Κορέα έχει περισσότερα γκολ(δεύτερο κριτηριο στις ισοβαθμίες)
Με ένα γκολ λοιπόν θα ήταν ολα διαφορετικά και θα ελπίζαμε ακόμη και με ήττα από την Αργεντινή.

Οι δηλώσεις του Βασίλη ήταν τουλάχιστον ατυχείς, καθώς η κριτική που τους ασκήθηκε μετά το παιχνίδι με την Κορέα ήταν δικαιότατη. Τι ήθελε δηλαδή να λέμε με το άθλιο θέαμα που παρουσίασαν.

Σήμερα επιτέλους γιάλιζε το μάτι τους και παίξαν και λίγο μπάλα.

Προσωπικά αυτό που ζητώ από το τελευταίο παιχνίδι είναι να παίξουμε σοβαρά και πειθαρχημένα και να μην παίξουμε όλοι ταμπούρι πίσω.
Ας μιμηθούμε τη Βόρεια Κορέα με τη Βραζιλία, που προσπάθησε όσο μπορούσε να παίξει και μπάλα.

Υ.Γ. Περιμένω τα αυριανα επικά πρωτοσέλιδα των εφημερίδων που σήμερα ΟΥΤΕ μια δεν είχε πρώτο θέμα την Εθνική (λες και παίζουμε συνέχεια στο Μουντιάλ) και ασχολούνταν αν θα γυρίσει ο Πατέρας πρόεδρος στον ΠΑΟ, τι θα κάνει ο Σωκράτης με τον Μαρινάκη και αν θα κλείσει ο Ντιοπ στην ΑΕΚ.
Αθάνατη Ελλάδα!!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Λοιπόν, αν νικήσουμε την Αργεντινή με 3-0 ξέρετε τι γίνεται, ε? Πρώτη η Ελλάδα στον όμιλο! :haha: (Για το τι έχω πάρει τώρα που τα γράφω αυτά δε λέγεται δημόσια)

Για τους πικρόχολους, πάντως, μπορεί το γκόλ της ισοφάρισης να ήταν τυχερό και από σπόντα, αλλά σ' αυτό το Μουντιάλ μ' αυτήν την μπάλα έχουν γίνει απίστευτα πράγματα, κι άλλοι τερματοφύλακες (εκτός του δικού μας) έχουν φάει γελοία γκόλ (θυμηθείτε τον Άγγλο) και, εν πάσει περιπτώσει, ο τερματοφύλακάς τους απέκρουσε σούτ που κι αν τα είχε φάει κανείς δε θα του καταλόγιζε ευθύνη. Μπορεί με μια εμφάνιση να μην έγινε ομάδα η Εθνική, αλλά τουλάχιστον έδειξε ότι δεν είναι η χειρότερη και ότι με έναν πιο ξε-κολλημένο προπονητή ίσως μπορούσε να πάει καλύτερα απ' την αρχή.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
Η μόνη περίπτωση πρόκρισης είναι ή να πάρουμε βαθμό με αργεντινή και να χάσει η κορέα, ή να φέρουμε 2-2 με αργεντινή και να έρθει η κορέα 0-0.
και αν κερδίσουμε την αργεντινή και η κορέα κερδίσει την νιγηρία θα έχουμε τριπλή ισοβαθμία με 3 ομάδες, αργεντινή, κορέα και ελλάδα με 6 βαθμούς
τότε...ισχύουν αυτά που γράφτηκαν, περί καλύτερης διαφοράς τερμάτων και καλύτερης επίθεσης!

ξερω, ξερω, σενάριο τρελλής ποδοσφαιρικής φαντασίας :haha:
αλλά στο ποδόσφαιρο όλα γίνονται!!!:cool:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Άλλωστε το είπε ο Τοροσίδης ότι δεν τον νοιάζει η πρόκριση, μόνο ότι βουλώσανε στόματα....ευτυχώς οι υπόλοιποι δεν ακολούθησαν σε αυτό το ύφος.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
οι χώρες απ όπου πέρασε το ΔΝΤ αλληλουποστηρίζονται....

κι εδώ έχουμε ένα σωρό λατινολάτρεις. το ξέρει ο χοντρός
και οι παίκτες του;;;αλλιώς να τους στείλουμε κάμποσα e mail.

επίσης νομίζω ότι ο αγώνας θα γίνει αυτή τη φορά βράδυ και το άλλο αποτέλεσμα θα είναι γνωστό.....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Εγώ ξέρω ότι κάναμε την πρώτη ανατροπή σκορ του Μουντιαλ.
Α μωρή Ελλαδάρα:clap::clap:
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
Άλλωστε το είπε ο Τοροσίδης ότι δεν τον νοιάζει η πρόκριση, μόνο ότι βουλώσανε στόματα....ευτυχώς οι υπόλοιποι δεν ακολούθησαν σε αυτό το ύφος.

καλά τα είπε ο Τοροσίδης...καταρχήν είπε ότι "δε με νοιάζει η πρόκριση αλλά με νοιαζει που είμαστε όλοι χαρούμενοι σήμερα..."
και λέω ότι τα λέει καλά γιατί με την κάθε νίκη όλοι μου φοράνε τις φουστανέλες και τα τσαρούχια και μου αρχίζουν τα πανυγυρια και μετά τις ήττες όλοι γίνονται προπονητές και αρχίζουν τις παπαριές.. λες και έχουμε παίχτες επιπέδου...δεν είμαστε και Βραζιλία μη τρελαθούμε κιολας...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
οι χώρες απ όπου πέρασε το ΔΝΤ αλληλουποστηρίζονται....

κι εδώ έχουμε ένα σωρό λατινολάτρεις. το ξέρει ο χοντρός
και οι παίκτες του;;;αλλιώς να τους στείλουμε κάμποσα e mail.

επίσης νομίζω ότι ο αγώνας θα γίνει αυτή τη φορά βράδυ και το άλλο αποτέλεσμα θα είναι γνωστό.....
Και οι δύο αγώνες ειναι βράδυ την ίδια ώρα(21.30).:roll:

Η τελευταία αγωνιστική όλων των ομίλων γίνεται την ιδια ώρα,είτε βράδυ είτε απόγευμα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
καλά τα είπε ο Τοροσίδης...καταρχήν είπε ότι "δε με νοιάζει η πρόκριση αλλά με νοιαζει που είμαστε όλοι χαρούμενοι σήμερα..."
και λέω ότι τα λέει καλά γιατί με την κάθε νίκη όλοι μου φοράνε τις φουστανέλες και τα τσαρούχια και μου αρχίζουν τα πανηγύρια και μετά τις ήττες όλοι γίνονται προπονητές και αρχίζουν τις παπαριές.. λες και έχουμε παίχτες επιπέδου...δεν είμαστε και Βραζιλία μη τρελαθούμε κιολας...
..."Δεχτήκαμε σκληρή κριτική και απαντήσαμε με τον καλύτερο τρόπο. Δεν με νοιάζει αν θα προκριθούμε, ειλικρινά σας το λέω...".

Αυτό είπε και αυτό που είπα εννοούσε, όπως κατάλαβε και όποιος άκουσε τις δηλώσεις αμέσως μετά τον αγώνα.

Δηλαδή μετά τις ήττες απαγορεύεται η κριτική και όλοι λένε "παπαριές" ? Αυτή ακριβώς είναι η λογική της φουστανέλας, σε όλο της το μεγαλείο....

Και ας καταλάβουμε, κάποιοι τέλος πάντως, ότι δε μετράει μόνο το αποτέλεσμα, αλλά και ο τρόπος που το παίρνεις. Σήμερα η ομάδα πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις, αλλά αν το παιχνίδι ήταν 11 vs 11 πιθανότατα θα είχαμε να λέμε άλλα, ως προς το αποτέλεσμα. Η προσπάθεια ήταν καλή και στα μέτρα των δυνατοτήτων μας από την αρχή, ούτως ή άλλως.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Και οι δύο αγώνες ειναι βράδυ την ίδια ώρα(21.30).:roll:

Η τελευταία αγωνιστική όλων των ομίλων γίνεται την ιδια ώρα,είτε βράδυ είτε απόγευμα.
πράγματι έτσι πρέπει να είναι αλλιώς θα γινόταν μπάχαλο. εμένα μου διέφυγε.
οκ ας μην έχουμε απαιτήσεις. είναι ένα πανηγύρι όπου συμμετέχουμε.
το σπουδαιότερο είναι η εμπειρία που αποκτά η ομάδα από τέτοιους αγώνες και με περισσότερη όρεξη θα διεκδικούν από τώρα και στο εξής τη συμμετοχή στα επόμενα.
αυτοί οι φίλοι μας οι Σέρβοι θέλουν να υπενθυμίζουν στον κόσμο ότι ξέρουν και μπάσκετ.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.712
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom