Μπαγκάζια

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αγαπητοί συνταξιδιώτες,

θα σας ρωτήσω κάτι πιθανώς χαζό, παρακαλώ δείξτε κατανόηση!

Χρειάζεται να ταξιδέψω σε λίγες μέρες Γλασκώβη. Επειδή έκλεισα την πτήση ελάχιστες εβδομάδες πριν και οι τιμές των εισιτηρίων ήταν στον Θεό, έκλεισα μέσω πρακτορείου (travelplanet24) κάνοντας συνδυασμούς πτήσεων και λοιπά. Έτσι, αφού κάνω το Βενιζέλος-Heathrow με British, δεν θα πάρω την αμέσως επόμενη πτήση της εταιρείας για Γλασκώβη, αλλά θα περιμένω 4 ώρες στο αεροδρόμιο και θα πάρω την μεθεπόμενη νομίζω, λόγω καλύτερης τιμής.

Παίζει να φτάσουν οι αποσκευές μου πριν από εμένα και να ψάχνομαι; Επειδή κατά καιρούς μου συμβαίνουν διάφορα τρελά με τα μπαγκάζια μου. Θυμάμαι πριν 4 χρόνια ταξίδευα Νέα Υόρκη-Εδιμβούργο μέσω Ατλάντας και επειδή είχε πολλές καθυστερήσεις στη Νέα Υόρκη ζήτησα να με βάλουν σε προηγούμενη από την δική μου πτήση για Ατλάντα (η οποία έφυγε μετά από την ώρα που θα έφευγε η κανονική μου αν δεν υπήρχαν οι καθυστερήσεις) για να καταφέρω να μπω στην πτήση για Εδιμβούργο. Έτσι έγινε, αλλά οι αποσκευές μου ξέμειναν Ατλάντα και ήρθαν την επόμενη μέρα (φαντάζομαι ταξίδεψαν με την "κανονική" μου πτήση). Οπότε έχω μπερδευτεί σε σχέση με το αν οι αποσκευές ταξιδεύουν οπωσδήποτε στις πτήσεις που ταξιδεύουμε εμείς ή όχι.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Άλλα αντ' άλλων έγραφα! Εν τέλει διαπίστωσα ότι φτάνω Λονδίνο στο Heathrow, αλλάζω αεροδρόμιο (Gatwick) και από εκεί Γλασκώβη. Το ίδιο και στον γυρισμό. Έχω σκάσει με την βλακεία και την αφηρημάδα μου, καθώς θα είμαι μες στο άγχος να προλάβω τις πτήσεις μου και θα πληρώσω και 40 επιπλέον λίρες (οπότε η πτήση δεν βγαίνει όσο οικονομική περίμενα).
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Θέλει προσοχή όταν τα κλείνεις γιατί έχω διαπιστώσει ότι οι οικονομικότεροι ναύλοι αφορούν αλλαγή αεροδρομίου ή πολύωρες αναμονές
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Το ξέρω και ευχαριστώ που το τονίζεις! Συνήθως είμαι προσεκτική, δεν μπορώ να καταλάβω τι με έπιασε. Μάλλον αγχώθηκα επειδή σπάνια κλείνω λίγο πριν την πτήση, είχα φρικάρει με τις τιμές (ούτε Αμερική να πήγαινα) και λοιπά. Εντάξει, έκλεισα το εισιτήριο του λεωφορείου, έκανα κατά 40 λίρες πλουσιότερο το National Express και προσπαθώ να το δω θετικά (θα απολαύσω βόλτα στο Λονδίνο από το να κάθομαι στο αεροδρόμιο και να αδειάζω τα duty free :)). Και επίσης μου έφυγε το άγχος για τα μπαγκάζια μου επειδή είδα ότι θα τα μεταφέρω μόνη μου από αεροδρόμιο σε αεροδρόμιο (my precious :D).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom