Ινδονησία Μπαλί Αύγουστος 2011

kag

Member
Μηνύματα
37
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Mexico
Μπαλί! Να μείνω Kuta ή Nusa Dua??? Ταξιδιώτες του Μπαλί δώστε τα φώτα σας!
 

despokkp

Member
Μηνύματα
86
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ ΟΔΙΚΩΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Αν είσαι άνθρωπος που θέλει διασκέδαση και πολύ κόσμο τότε Kuta αν θέλεις την ηρεμία σου τότε Nusa Dua .
 

kag

Member
Μηνύματα
37
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Mexico
Ευχαριστω... Αλλά δεν βρίσκω εισιτήρια σε πρακτορείο... Να δοκιμάσω να κλείσω μόνη μου??? Τι βήματα κάνω για να οργανώσω μόνη μου κάτι τέτοιο? Να κλείσω και ξενοδοχείο από πριν ή μόνο τις πρώτες διανυκτερεύσεις?
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αν θες να βρεθείς ανάμεσα στα ξενοδοχεία και στο κακό χαμό επέλεξε κάτι παραλιακό. Για ήρεμες κατάστάσεις όπως προελέχθη Ubud
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Η Nusa Dua είναι γνωστή και ως Golden Ghetto αφού εδώ μένουν τα περισσότερα "πακέτα" σε all inclusive πεντάστερα. Η Kuta πάλι είναι για όλες τις τσέπες, πλην όμως γίνεται της... Μυκόνου (κάτι βέβαια που για πολλούς είναι προσόν). Αν θες (σχετική) ηρεμία (η πραγματική έχει χαθεί έτσι κι αλλιώς εδώ και μια δεκαετία τουλάχιστον) τραβάς για Ουμπούντ όπως προτείνουν και οι προηγούμενοι φορουμίτες.
Μια πολύ καλή και φτηνή επιλογή είναι αυτή: www.ubudbungalow.com
30$ με ανεμιστήρα και 40$ με αιρ κοντίτιον (το δίκλινο εννοείται). Τα πάνω δωμάτια βλέπουν κατ'ευθείαν πάνω στους οριζώνες.
 

kag

Member
Μηνύματα
37
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Mexico
Ευχαριστώ παιδιά για την πολύτιμη βοήθειά σας! Προσανατολίζομαι προς Ubud και θα κοιτάξω το παραπάνω link!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.464
Μπαλί! Να μείνω Kuta ή Nusa Dua??? Ταξιδιώτες του Μπαλί δώστε τα φώτα σας!
Σε κανένα από τα δύο, να μείνεις Ubud, απείρως ομορφότερο και τα τοπία απίστευτα, αρκεί να βγεις να τα δεις, με λίγο περπάτημα γύρω από το χωριό θα δεις για τι πράγμα μιλάω. Αν θες, μείνε 2-3 μέρες Kuta-Seminyak να πάρεις μία γεύση, η βόλτα στη παραλία είναι όμορφη ιδιαίτερα κατά το ηλιοβασίλεμα, αλλά όχι παραπάνω.
 

kag

Member
Μηνύματα
37
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Mexico
Τελικά έκλεισα homestay στη Seminyak για 3 ημέρες και άλλες 4 στο Ubud. Εχω σχεδόν μάθει απ'έξω τις ιστορίες από Μπαλί, αλλά αν υπάρχουν tips τελευταίας στιγμής...ευπρόσδεκτα!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αν σκοπεύεις να κάνεις εκδρομές στο νησί να είσαι σίγουρη ότι θα σε προσεγγίσουν πολλοί ταξιτζήδες για το λόγο αυτό. Αν καταλήξετε σε τέτοια λύση φρόντισε να παζαρέψεις τη τιμή και να είναι ξεκάθαρη στο πρόγραμμα του τι θες να δεις. Αν έχετε πιο περιπετειώδες πνεύμα μπορείτε να νοικιάσετε μηχανή. Να περάσετε καλά.
 

kag

Member
Μηνύματα
37
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Mexico
Μηχανάκι σκέφτηκα και εγώ, και τώρα που το προτείνεις και εσύ νομίζω αυτό θα κάνουμε τελικά. Σε ευχαριστώ πολύ. Περιμένω και ό,τι άλλο σκεφτείς! :)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Απλά έχε κατά νου ότι οι επαρχιακοί δρόμοι είναι δαιδαλώδεις, θα χρειαστείτε καλό χάρτη. Κάντε και μια ασφάλεια ταξιδίου καλού κακού
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.936
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom