Ινδονησία Μπαλί Αύγουστος 2011

kag

Member
Μηνύματα
37
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Mexico
Χμμμ... ακούγεται ανησυχητικό... ίσως το ρισκάρουμε για κάποιες μέρες. Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για ταξιδιωτική ασφάλεια? Τα εισιτήρια πάντως που έβγαλα δεν συμπεριλαμβάνουν ασφάλεια... ουπς...
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Επίσης να προσθέσω ότι οδηγούν ανάποδα σε σχέση με μας, δηλαδή αριστερά.
Kag καλό ταξίδι!
 
  • Like
Reactions: kag

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Χμμμ... ακούγεται ανησυχητικό... ίσως το ρισκάρουμε για κάποιες μέρες. Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για ταξιδιωτική ασφάλεια? Τα εισιτήρια πάντως που έβγαλα δεν συμπεριλαμβάνουν ασφάλεια... ουπς...
Από φίλο συμφορουμίτιη το έχω μάθει κι εγώ. Και σε καλύπτει για πολλά (υγεία, απώλεια αποσκευών κλπ κλπ) με σχετικά χαμηλό κόστος (περί τα 45 ευρώ)
 

kag

Member
Μηνύματα
37
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Mexico
Τώρα που έχω κλείσει τα εισιτήρια, δεν γίνεται δυστυχώς μου είπαν στην αεροπορική... Ας ελπίσουμε ότι δεν θα χρειαστεί...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
H ασφάλεια δεν έχει να κάνει με την αγορά εισιτήριου. Τότε που είχαμε πάει Σοκότρα την είχε βγάλει από ασφαλιστική μεγάλης τράπεζας
 

kag

Member
Μηνύματα
37
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Mexico
Νόμιζα ότι αναφέρεστε στη Mondial. Τότε θα το κοιτάξω οπωσδήποτε. Και πάλι ευχαριστώ. Επανέρχομαι με όμορφες ιστορίες ελπίζω. Ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε άλλη συμβουλή ως τότε!
 

kag

Member
Μηνύματα
37
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Mexico
Θησαυρός τα link που έστειλες! Ευχαριστώ!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Μηχανάκι σκέφτηκα και εγώ, και τώρα που το προτείνεις και εσύ νομίζω αυτό θα κάνουμε τελικά. Σε ευχαριστώ πολύ. Περιμένω και ό,τι άλλο σκεφτείς! :)
Αν νοικιασεις μηχανακι στο Μπαλι και κυκλοφορησεις ευρεως θα χρειαστεις διεθνες διπλωμα απο την ΕΛΠΑ.
Περισυ μου χρειαστηκε και χαλαλι τα 80 ευρω που εδωσα για να το βγαλω.
Προσοχη στο Μπαλι εχει στενους δρομους με βαθια χαντακια στις ακρες και πολυ κυκλοφορια.
Θα εχεις μαζι σου χαρτη,αλλα επειδη δεν εχει πινακιδες τις περισσοτερες φορες θα χρειαστει να ρωτας.

Δοκιμασε και το sehati guest house στο Ubud για διαμονη.

Καλα να περασεις!!!:D
 

kag

Member
Μηνύματα
37
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Mexico
Xenos δεν ήξερα για το διεθνές δίπλωμα. Νομίζω με αυτό το ποσό μπορούμε να κυκλοφορούμε με ταξί (αλήθεια, πώς μπορώ να βρω τον ξακουστό Polo???), ίσως καλύτερα για να μην μπούμε σε μπελάδες! Λοιπόν, χάρηκα πολύ με την πρότασή σου για το Sehati Guesthouse, επειδή αυτό έχουμε κλείσει στο Ubud! Το περίεργο είναι ότι δεν μου ζήτησαν καν προκαταβολή στο συγκεκριμένο...
Ευχαριστώ πολύ για όλες τις συμβουλές σας!!!
Καλά ταξίδια!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Εμάς πριν ένα χρόνο μας κόστιζε σχεδόν 30? το ταξί την ημέρα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.994
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom