Ινδονησία Ταϊλάνδη Μπαλί ή Ταϋλάνδη

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Καλησπέρα, είμαι καινούργια στην ομάδα,
Θα θέλαμε με τον φίλο μου να πάμε μια εκδρομή σε κάποιον εξωτικό προορισμό, σκεφτόμαστε για Μπαλι-Σιγκαπούρη ή Ταυλανδη, είδαμε τα επεισόδια του Δουση γι αυτούς τους προορισμούς και δεν με τρελαιναν είναι η αλήθεια. Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν πάει ποιο μέρος θα διάλεγαν να ξανά πανε και οποία άλλη πληροφορία ειναι αποδεκτή 😊
' Ασε τον Δούση και άρχισε διάβασμα εδώ :) ...Κάνε πρόγραμμα και μετά ρωτάς απορίες για βελτίωση...
 

evogiatz

Member
Μηνύματα
32
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
Ελ Νίντο, Κορόν
Ταξίδι-Όνειρο
Bora bora
Καλησπέρα και καλωσήρθες.

Θα προσπαθήσω να βοηθήσω καθώς έχω πάει Μπαλί 7 φορές (έχω κλείσει για την 8η το Πάσχα) και Πουκέτ 2 φορές.
Επειδή προφανώς στον κάθε άνθρωπο αρέσουν άλλα θα σου γράψω τα παρακάτω key points:

ΜπαλίΠουκέτ
Μέρος με άνθιση σε πολιτισμό και κουλτούρα (τέχνες, spitirual τουρισμός κτλ)Πολύ laid out ατμόσφαιρα
Ξενοδοχεία και βίλες φοβερής αρχιτεκτονικήςΚαλύτερες παραλίες ειδικά στο Κράμπι και Similan
ΟριζόνεςΠιο δραματικό τοπίο με τεράστιους μονόλιθους (Κράμπι, Phi-Phi, Khao Sok ,Samet Nangshe κτλ)
Καλύτερο ΦαγητόΛίγο πιο φτηνά ξενοδοχεία
Περισσότερη χαλάρωσηΠερισσότερη περιπέτεια
Πιο πολλοί δυτικοίΜεταφορές θαλάσσιες για σημεία ενδιαφέροντος (νησιά Phi-phi, Koh Lanta, Similan κτλ)
Ανυπόφορη κίνησηΦτηνές μετακινήσεις
Μεταφορές με αμάξι για σημεία ενδιαφέροντος
Φτηνές μετακινήσεις

Όποιο απο τα δύο και να διαλέξεις είμαι σίγουρος ότι θα σου αρέσει. Προσωπικά προτιμώ το Πουκετ (και τις γύρω περιοχές κυρίως)
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Επίσης , έχω την εντύπωση πως phi phi μπορείς να πας , αλλά έχει απαγορευτεί το μπάνιο για κάποιο διάστημα ώστε να πάρει τα πάνω της η πανίδα. Αν κάνω λάθος , ας με διορθώσει κάποιος
 

evogiatz

Member
Μηνύματα
32
Likes
140
Επόμενο Ταξίδι
Ελ Νίντο, Κορόν
Ταξίδι-Όνειρο
Bora bora
Επίσης , έχω την εντύπωση πως phi phi μπορείς να πας , αλλά έχει απαγορευτεί το μπάνιο για κάποιο διάστημα ώστε να πάρει τα πάνω της η πανίδα. Αν κάνω λάθος , ας με διορθώσει κάποιος
Στα Phiphi επιτρεπεται το μπανιο. Στο Maya bay δεν επιτρεπεται να μπεις περα απο το γονατο για αποκατασταση της πανιδας. Ωστοσο μπορεις να κολυμπησεις στους γυρω κολπους του νησιού οπως το ομορφο Pi Leh Lagoon
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.293
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom