Ινδονησία Ταϊλάνδη Μπαλί ή Ταϋλάνδη

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.919
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα, είμαι καινούργια στην ομάδα,
Θα θέλαμε με τον φίλο μου να πάμε μια εκδρομή σε κάποιον εξωτικό προορισμό, σκεφτόμαστε για Μπαλι-Σιγκαπούρη ή Ταυλανδη, είδαμε τα επεισόδια του Δουση γι αυτούς τους προορισμούς και δεν με τρελαιναν είναι η αλήθεια. Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν πάει ποιο μέρος θα διάλεγαν να ξανά πανε και οποία άλλη πληροφορία ειναι αποδεκτή 😊
:welcome2:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
είδαμε τα επεισόδια του Δουση γι αυτούς τους προορισμούς και δεν με τρελαιναν είναι η αλήθεια.
Δες κι επεισόδια Ευτύχη μήπως αλλάξεις γνώμη :haha:

Εξαρτάται τι ακριβώς αναζητάτε...Η Ταϊλάνδη είναι κατά γενική ομολογία πολύ όμορφη κι με πολλά ενδιαφέροντα μέρη. Και Μπαλί-αν και δεν έχω ιδία άποψη- αξίζει επίσης. Υπάρχουν άπειρες πληροφορίες στο φόρουμ και γι αυτά και γι άλλα εξωτικά μέρη, ώστε να πάρεις μια ιδέα.
 

mar85

Member
Μηνύματα
29
Likes
285
Σίγουρα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, τι θέλετε κυρίως να δείτε/κάνετε σε αυτό το ταξίδι, τι σας αρέσει, ποια εποχή θέλετε να πάτε κτλ.

Πάντως εάν η σύγκριση είναι π.χ. Πουκετ-Μπαλί, τότε ψηφίζω δαγκωτό το ΥΠΕΡΟΧΟ Μπαλί.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Καλησπέρα, είμαι καινούργια στην ομάδα,
Θα θέλαμε με τον φίλο μου να πάμε μια εκδρομή σε κάποιον εξωτικό προορισμό, σκεφτόμαστε για Μπαλι-Σιγκαπούρη ή Ταυλανδη, είδαμε τα επεισόδια του Δουση γι αυτούς τους προορισμούς και δεν με τρελαιναν είναι η αλήθεια. Θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν πάει ποιο μέρος θα διάλεγαν να ξανά πανε και οποία άλλη πληροφορία ειναι αποδεκτή 😊
Και στα δυο φυσικά αλλά θέλει προσοχή στο που θα πας και που θα μείνεις διότι πρόκειται για πολύ τουριστικά μέρη αμφότερα.
 
Μηνύματα
6
Likes
2
Σας Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας, έχω ήδη ξεκινήσει να διαβάζω ιστορίες από το φόρουμ.
Κυρίως αυτό που θελουμε είναι ωραίες παραλίες αλλά όχι μόνο αυτό, θελουμε να έχει δραστηριότητες και μέρη να δούμε!
Αν διαλέγαμε Ταυλανδη θα πηγαίναμε σίγουρα και στο νησί πι-πι εκτός Πουκετ.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Σας Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας, έχω ήδη ξεκινήσει να διαβάζω ιστορίες από το φόρουμ.
Κυρίως αυτό που θελουμε είναι ωραίες παραλίες αλλά όχι μόνο αυτό, θελουμε να έχει δραστηριότητες και μέρη να δούμε!
Αν διαλέγαμε Ταυλανδη θα πηγαίναμε σίγουρα και στο νησί πι-πι εκτός Πουκετ.
Παραλίες το Μπαλί δεν έχει, είναι ακατάλληλο για αυτό το σκοπό. Ταυλάνδη λοιπόν αλλά με προσεκτική επιλογή νησιών (και μάλλον όχι Πι-Πι).
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Ταυλανδη με χιλια. Σαν πρωτη φορα σιγουρα Πουκετ ,Πι-Πι . Τις παραλιες που θες εκει θα τις βρεις .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.462
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom