Ταϊλάνδη Μπανγκόκ - σε ποιά περιοχή να μείνουμε

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Αυτό σκέφτηκα και εγώ...ξέρουμε μέχρι τι ώρα είναι το καραβάκι ταξί, κάπου είχα διαβάσει ότι είναι μέχρι τις 17:30...
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!!!!
Εγω ειμαι λιγο πιο διπλα απο εσενα!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Για Μαρτιο που πηγαινω εχω βρει προσφορα στο Lebua σε «Tower Club Σουιτα» με θεα στο ποταμο (51-59 οροφο) και πρωϊνο στα 540€/4βραδια. Σαν τοποθεσια ειναι πολυ κοντα βλεπω στο σταθμο του skytrain Saphan Taksin και διπλα και σε προβλητα του ποταμου.

Αρχικα να ρωτησω αν αξιζει η παραπανω προσφορα για το δωματιο που εχω βρει (θα ειμαστε σε honeymoon) και αν η τοποθεσια βολευει ή αν πρεπει να ψαξω πιο βορεια πχ προς σταθμο Sanam Chai ή και πιο πανω ακομα. Ή αν εχετε να προτεινετε και κατι αλλο. Μηπως πχ ανεβαινω πολυ σε χρηματα...
Το ξενοδοχείο είναι σε καλή περιοχή και σε απόσταση περίπου 500μ. από το σταθμό του Skytrain και τη σκάλα για το καραβάκι. Αυτή τη στιγμή το βλέπω στα 130 ευρώ τη βραδιά στο Booking ελάχιστη χρέωση δωματίου. Για μένα είναι ακριβό το δωμάτιο για Μπανγκόκ αλλά εξαρτάται από το τί ζητάς και τις ειδικές περιστάσεις.
Καλημέρα σας θα ήθελα τη βοήθειά σας για μπανγκοκ .. που βολεύει να μείνουμε??? έχω δύο επιλογές ξενοδοχείων .απλά βλέπω ότι η πράσινη γραμμή δεν βολεύει και πολύ..πιο πολύ χρήσιμη μου φαινεται η μπλε..

Τ ένα ξενοδοχείο είναι the duchess hotel and residences...
Και τ αλλο Holiday Inn Bangkok Silom...όποιος μπορεί να με βοηθήσει .....
Και τα δυό δεν είναι σε περιοχή που θα λέγαμε κέντρο-κέντρο αλλά σε καλές περιοχές. το πρώτο πιο κοντά στα μεγάλα εμπορικά καταστήματα, το δεύτερο ίσως καλύτερο ως μονάδα και σε πιο ήσυχη περιοχή, και τα δυό σε λογική απόσταση από σταθμό Skytrain (10 λεπτά). Τα βλέπω στα ίδια επίπεδα τιμής, οπότε, ό,τι σου κάνει κλικ.
Αυτό σκέφτηκα και εγώ...ξέρουμε μέχρι τι ώρα είναι το καραβάκι ταξί, κάπου είχα διαβάσει ότι είναι μέχρι τις 17:30...
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!!!!
Καραβάκια έχει διαφόρων τύπων και τιμολογίων. Δες εδώ:

River Boats and Ferries in Bangkok
 

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
466
Το ξενοδοχείο είναι σε καλή περιοχή και σε απόσταση περίπου 500μ. από το σταθμό του Skytrain και τη σκάλα για το καραβάκι. Αυτή τη στιγμή το βλέπω στα 130 ευρώ τη βραδιά στο Booking ελάχιστη χρέωση δωματίου. Για μένα είναι ακριβό το δωμάτιο για Μπανγκόκ αλλά εξαρτάται από το τί ζητάς και τις ειδικές περιστάσεις.

Και τα δυό δεν είναι σε περιοχή που θα λέγαμε κέντρο-κέντρο αλλά σε καλές περιοχές. το πρώτο πιο κοντά στα μεγάλα εμπορικά καταστήματα, το δεύτερο ίσως καλύτερο ως μονάδα και σε πιο ήσυχη περιοχή, και τα δυό σε λογική απόσταση από σταθμό Skytrain (10 λεπτά). Τα βλέπω στα ίδια επίπεδα τιμής, οπότε, ό,τι σου κάνει κλικ.

Καραβάκια έχει διαφόρων τύπων και τιμολογίων. Δες εδώ:

River Boats and Ferries in Bangkok
Αααα Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!! Ωραίο site χρήσιμο... το ψάχνω γιατί στα λεωφορεία δεν θέλω να μπαίνω..οπότε ελπίζω να βολέψει το ταξί καραβι
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αααα Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!!!! Ωραίο site χρήσιμο... το ψάχνω γιατί στα λεωφορεία δεν θέλω να μπαίνω..οπότε ελπίζω να βολέψει το ταξί καραβι
Νά'χεις ωστόσο υπόψη σου ότι το καραβάκι μπορεί να έχει πολύ κόσμο σε ώρες αιχμής... μιλάμε για πολύύύ κόσμο!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Αυτή τη στιγμή το βλέπω στα 130 ευρώ τη βραδιά στο Booking ελάχιστη χρέωση δωματίου. Για μένα είναι ακριβό το δωμάτιο για Μπανγκόκ
Εχω κλεισμενο tower club δωματιο με θεα στο ποταμι και πρωινο με 400€/4 βραδια. Νομιζω οτι για τη περισταση που το θελω ειναι αρκετα καλα!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εχω κλεισμενο tower club δωματιο με θεα στο ποταμι και πρωινο με 400€/4 βραδια. Νομιζω οτι για τη περισταση που το θελω ειναι αρκετα καλα!
Μα αυτό είπα κι εγώ - εξαρτάται από την περίσταση. Και, για τέτοιου επιπέδου ξενοδοχείο, η τιμή είναι λογική. Απλά, στην Μπανγκόκ υπάρχουν αξιοπρεπέστατα ξενοδοχεία με λιγότερα από τα μισά λεφτά. Για παράδειγμα, αυτό που θα μείνουμε εμείς το είχα κλείσει αρχικά στα 45, έπεσε η τιμή, ακύρωσα, έκλεισα στα 40, ξανα-ακύρωσα και τώρα το έχω στα 35 (Deluxe King).

https://www.quarterladprao.com/
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Μα αυτό είπα κι εγώ - εξαρτάται από την περίσταση. Και, για τέτοιου επιπέδου ξενοδοχείο, η τιμή είναι λογική. Απλά, στην Μπανγκόκ υπάρχουν αξιοπρεπέστατα ξενοδοχεία με λιγότερα από τα μισά λεφτά. Για παράδειγμα, αυτό που θα μείνουμε εμείς το είχα κλείσει αρχικά στα 45, έπεσε η τιμή, ακύρωσα, έκλεισα στα 40, ξανα-ακύρωσα και τώρα το έχω στα 35 (Deluxe King).

https://www.quarterladprao.com/
Ναι ωραιο ξενοδοχειο ειναι και αυτο που εκλεισες εσυ! Και εγω το δωματιο στο lebua το εκλεισα μετα απο 2 ακυρωσεις! +1 voucher που μου εστειλαν ως δωρο εξ ουρανου απο booking.com(δεν ξερω γιατι-ισως λογω κορωνας!). Το δικο μου σκεπτικο ηταν να ειναι κοντα στο ποταμι και σε τρενο και σε ψηλο οροφο ωστε να εχω τη θεα της πολης!
 

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
466
Μα αυτό είπα κι εγώ - εξαρτάται από την περίσταση. Και, για τέτοιου επιπέδου ξενοδοχείο, η τιμή είναι λογική. Απλά, στην Μπανγκόκ υπάρχουν αξιοπρεπέστατα ξενοδοχεία με λιγότερα από τα μισά λεφτά. Για παράδειγμα, αυτό που θα μείνουμε εμείς το είχα κλείσει αρχικά στα 45, έπεσε η τιμή, ακύρωσα, έκλεισα στα 40, ξανα-ακύρωσα και τώρα το έχω στα 35 (Deluxe King).

https://www.quarterladprao.com/
Συμφωνώ μέχρι 80€ τη βραδιά να έχει και αυτά πολλά είναι..ωραίο στρώμα να έχει ωραίο πρωινό και να είναι κοντά σε στάση μετρό. ( και πισινα) χιχι.
Κάπου θα βρούμε να χαλασουμε τα λεφτά!!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Κάπου θα βρούμε να χαλασουμε τα λεφτά!!!
Ουουουου στην Μπανγκόκ όρεξη και λεφτά νά'χεις... από $3 T-shirt στην Chatuchak μέχρι Porsche και Cartier στο Siam Paragon, ό,τι θες θα βρεις!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Ουουουου στην Μπανγκόκ όρεξη και λεφτά νά'χεις... από $3 T-shirt στην Chatuchak μέχρι Porsche και Cartier στο Siam Paragon, ό,τι θες θα βρεις!
Γενικα αυτο που βλεπω και εγω ειναι οτι εχει παρα πολλες επιλογες.... Για ολα τα πορτοφολια! Εκατσε και αυτο με τον ιο και ηρθε και εδεσε...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom