Μπιρες του κοσμου

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Αν και μεγάλος φαν της τοπικής έζα pils, μια βόλτα μου στον Σκλαβενίτη με έπεισε να δοκιμάσω τις monastere blonde και double. Ομολογώ ότι με την double, έπαθα πλάκα. Εδώ... συνοδευτικές προτάσεις!
Δυστυχώς δεν βρήκα σε μπουκάλι, αλλά σε κουτάκι ή "βαζάκι" των 500ml, όπως το λέμε στο χωριό μου !
Εκ Νορμανδίας ορμώμενες...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τι σχεση εχει το Alto Adige με το Παλερμο? Τη Forst.
Κ μονο...
Μια αψογη λαγκερ απο τη μονη οικογενειακη μπυραρια της χωρας. Μεγαλης διανομης εννοειται.
Ιδανικη για την πιτσα του αποψινου σαββατοβραδου..
20201121_205544.jpg
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Η πιτσα του σαββατοβραδου θελει μια απο τις καλυτερες μπυρες της Μεσογειου με κρυσταλλους απο τις ωραιοτερες αλυκες της Μεσογειου..
View attachment 332813
View attachment 332814
Αστειο αλλα αυτη την μπυρα την εχω πιει στη Βαλενθια. Πολυ μετρια για τα γουστα μου.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αστειο αλλα αυτη την μπυρα την εχω πιει στη Βαλενθια. Πολυ μετρια για τα γουστα μου.
Περι γουστου ουδεν σχολιο, μονο οτι ειναι μια απο τις ελαχιστες μπυρες, ευρειας καταναλωσης, στον κοσμο στο ειδος της κ αξιζει να δοκιμαστει, οταν τη βρισκουμε βεβαια. Για μενα ειναι μια απο τις καλυτερες που υπαρχουν στη Μεσογειο παντα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.957
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Πιστός στο «δόγμα» μου που λέει ότι έχει μεγαλύτερη αξία αυτό που πίνεις, όταν είναι στο σωστό μέρος.
Παγωμένη Kaiser, μια Γερμανικής προέλευσης Pilsner που παρασκευάζεται στη χώρα μας από το 1976, πάνω από τη διάσημη κυκλαδίτικη διπλή παραλία «Κολώνα» της Κύθνου, αμέσως μετά τη βουτιά.

IMG_2452.JPG
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.680
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom