Μπιρες του κοσμου

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Λατρεύω τις μπύρες. Προτιμώ τις σκούρες με γλυκόπικρη γεύση τύπου leffe brown, chimay blue. Όταν είμαι ταξίδι προτιμώ τις τοπικές ντραφ. Υ.Γ επειδή σε κάποιο σχόλιο διάβασα κάτι για το ότι οι γυναίκες προτιμούν ξανθιές μπύρες, όπου στις φώτο δείτε ξανθιά είναι του συζύγου όπου σκούρα δικιά μου. Επειδή δε ξέρω να βάζω λεζάντες στις φώτο, η πρώτη είναι από Πράγα, η δεύτερη Στρασβούργο, 3η, 4η, 5η, 6η Γερμανία, 7η και 8η Βέλγιο. Νομίζω ότι η φωτογραφία μου που πίνω τη λίτρου μπύρα στο Hofbrauhaus του Μονάχου με χαρακτηρίζει απόλυτα. Cheers.
IMG_8583.JPG
μπύρες1.JPG
μπύρες3.JPG
μπύρες4.JPG
μπύρες5.JPG
μπύρες9.JPG
μπύρες12.JPG
μπύρες13.JPG
 

Tonia L.

Member
Μηνύματα
293
Likes
2.977
Υ.Γ επειδή σε κάποιο σχόλιο διάβασα κάτι για το ότι οι γυναίκες προτιμούν ξανθιές μπύρες, όπου στις φώτο δείτε ξανθιά είναι του συζύγου όπου σκούρα δικιά μου.
Κι εγώ ανήκω στο club της σκούρας μπύρας!
Ωραίες φωτογραφίες!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Σουηδικες μπυρες και οι 3,με την μεσαια να χει 6,9% αλκοολ και γεματη γευση οχι ιδιαιτερα ξανθια και η τελευταια 10% αλκοολ το μεγαλυτερο ποσοστο μεσα σε μπυρα που ειδαμε στο systembolaget..θα επανελθω μολις δοκιμαστει!
16103790417692140366667523321681.jpg
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.961
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Από το όνομα και μόνο, θα έπαιρνα όρκο ότι είναι γερμανική.
Μπορεί και να χεις δίκιο, δεν αντιλέγω, η αναζήτηση μου ωστόσο τη βγάζει παραδόξως Ιταλική, κάπου απ' το Ούντινε.
Όπως και να χει, μια χαρά την ήπια :p :haha:
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Μπορεί και να χεις δίκιο, δεν αντιλέγω, η αναζήτηση μου ωστόσο τη βγάζει παραδόξως Ιταλική, κάπου απ' το Ούντινε.
Όπως και να χει, μια χαρά την ήπια :p :haha:
Ναι κι εγω το γκουγκλαρα και ιταλικη την εβγαλε. Αν ειναι κι απο το Ούντινε (όχι ότι το ήξερα κι απο πριν), είναι σχετικά κοντά στην Αυστρία άρα έχει μια λογική.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ναι κι εγω το γκουγκλαρα και ιταλικη την εβγαλε. Αν ειναι κι απο το Ούντινε (όχι ότι το ήξερα κι απο πριν), είναι σχετικά κοντά στην Αυστρία άρα έχει μια λογική.
Σιγα μην ειναι κι απο το canal grande..ενα απο τα δεκαδες ονοματα που φτιαχνονται για λιντλ κ τα συναφη. 1.20€/lt εκτος προσφορων, 39 σεντς το κουτακι εχει...το μονο καλο οτι φτιαχνεται απο ιταλικη εταιρεια, την Castello που φτιαχνει κ τα υπολοιπα 92 σηματα μπυρας της εταιρειας...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
CHIOSBEER1 (1).JPG


Αφού απαγορεύονται οι μετακινήσεις από νομό σε νομό φέρνουμε αιγαιοπελαγίτικη ατμόσφαιρα(κατά κάποια έννοια) στο σπίτι...
Δεν είναι το ίδιο με το να την απολαμβάναμε σε ένα ταβερνάκι στη Χίο αλλά ατμόσφαιρα όσο μπορούσα έκανα...Και που να συνεχιστεί η ταξιδιωτική στέρηση....
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Το είχα δει το φθινόπωρο και με την ιστορία του @psilos3 για το Δουβλίνο το θυμήθηκα και φαγώθηκα να το βρω ξανά. Χθες έψαχνα στο ερτφλιξ και "έπεσα" πάνω του: The story of beer
Συνοπτική ιστορία από την αρχαιότητα, fun facts και οι σύγχρονες τάσεις, υγρά μάτια, κόκκινες μύτες :bleh: . Αγγλικό - από pilot.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom