Μπιρες του κοσμου

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.647
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Το έκανα και αυτό, ήταν το πρωτο που σκέφτηκα. Έκανα 2-3 φορές απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά μπας και αλλάξει κάτι, γιατί μου φαίνεται τελείως κουλό μία εφαρμογή να δείχνει μπυραρίες και τιμές απο διάφορα σημεία της Ευρώπης και να μην έχει αγγλική γλώσσα......Δεν ξέρω αν παίζει θέμα με τα cookies, αλλά αυτό πως το βρίσκω κα πως το διορθώνω....βασικά βαρέθηκα να ασχολούμαι. Θα κάνω μονο αναζήτηση και τέρμα.
Μου έκανε εντύπωση η όλη δυσκολία αλλαγής γλώσσας και εγκατέστησα το app στο iphone μου. Μέσα από την εφαρμογή όντως δεν αλλάζει η γλώσσα αλλά μέσα από τις γενικές ρυθμίσεις της εφαρμογής γίνεται.
Παραθέτω εδώ τα snapshots:
DA901760-9984-4553-900E-D9364A4DA371.png 82B987BA-E62A-4144-A3D0-B50A8784EBAE.png 99823B3E-0011-4B2E-B08D-6F725B32C070.png
Αν τώρα έχεις τηλέφωνο Android φαντάζομαι θα υπάρχει κάτι αντίστοιχο.
 
Last edited by a moderator:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Μου έκανε εντύπωση η όλη δυσκολία αλλαγής γλώσσας και εγκατέστησα το app στο iphone μου. Μέσα από την εφαρμογή όντως δεν αλλάζει η γλώσσα αλλά μέσα από τις γενικές ρυθμίσεις της εφαρμογής γίνεται.
Παραθέτω εδώ τα snapshots:
View attachment 382469
View attachment 382470
View attachment 382471
Αν τώρα έχεις τηλέφωνο Android φαντάζομαι θα υπάρχει κάτι αντίστοιχο.
Από τις ρυθμίσεις του κινητού, βρήκα τις εφαρμογές και μπήκα σε αυτή που μελετάμε....βλέπω αυτό
Screenshot_20211206-213628.png
πουθενά δεν βλέπω ρύθμιση για αλλαγή γλώσσας. Έλεγξα και τις ρυθμίσεις γλώσσας στο Google είναι οκ. Αυτά
 
Last edited by a moderator:

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Θα πρέπει να περιμένει αυτό, δεν έχει προτεραιότητα τώρα. Μέχρι τότε θα ψάχνω φθηνά μαγαζιά με γαλλικά και πιάνο :innocent:
Την εγκατέστησα κι εγώ. Κι εμένα επίσης στα γαλλικά μου βγάζει το μενου, όταν επιλέγω πόλη όμως μου εμφανίζεται στο χάρτη η γλώσσα της πόλης και ελληνικά. Δεν βρήκα πώς και αν αλλάζει.
Screenshot_2021-12-06-23-48-49-679_com.mistergoodbeer.mistergoodbeer.jpg
 
Last edited by a moderator:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.954
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Από τις ρυθμίσεις του κινητού, βρήκα τις εφαρμογές και μπήκα σε αυτή που μελετάμε
Κάποιο σκάλωμα έχει φάει με τις ρυθμίσεις του κινητού. Καθάρισε τα αρχεία της εφαρμογής, άλλαξε γλώσσα, κάνε εγκατάσταση, επανέφερε το και τσέκαρε να δεις αν έστρωσε. Από περιέργεια μπήκα και είδα το δικό μου, είναι στ' Αγγλικά.
Δεν βρήκα πώς και αν αλλάζει.
Όντως δεν αλλάζει από την ίδια την εφαρμογή, δε βλέπω ρύθμιση.
Ώρα να αλλάξεις κινητό και να πας σε κάτι πιο σοβαρό…;)
Σοβαρό και δαγκωμένο μήλο δε πάνε μαζί... :haha:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Αυτό το έκανα ήδη όταν ήμουν στο Μιλάνο. Είπα όμως να δω αν μπορώ να κάνω αποθηκεύσεις ως αγαπημένα κτλ και προσπαθούσα εχθές να βρω τα αγγλικά, αλλά δεν.....είπα μήπως υπάρχει αλλά λόγω γλώσσας δεν το βρίσκω (δεν γνωρίζω γαλλικά). Thanks anyway!
Για να βλέπεις αγγλικά στην εφαρμογή, άλλαξε τη γλώσσα του κινητού σου, από τις ρυθμίσεις, σε αγγλικά.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Είχα δύο γλώσσες επιλεγμένες στο κινητό μου, τα ελληνικά, ως πρώτη και τα αγγλικά. Διέγραψα την εφαρμογή, κατάργησα τα ελληνικά και τη ξανά εγκατέστησα. Συνήλθε....
Screenshot_20211207-183359.png
Επανέφερα τα ελληνικά ξανά. Ευχαριστώ
 
Last edited by a moderator:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Βάλε ως πρώτη τα αγγλικά και δεύτερη τα ελληνικά.
Αν βάλω πρώτη τα αγγλικά τότε το κινητό μου θα είναι στα αγγλικά και δεν το επιθυμώ αυτό. Προτιμώ τα ελληνικά. Άλλωστε αναζήτηση μπορώ να κάνω στην εφαρμογή σε όποια γλώσσα και αν είναι. Και πολύ ασχολήθηκα...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Και ξανά γυρίσαμε στα γαλλικά....
Είσαι απαιτητικός πελάτης :bleh:. Να το γυρνάς στα αγγλικά όταν χρησιμοποιείς την εφαρμογή και μετά ξανά στα ελληνικά. Δεν χρειάζεται να την απεγκαθιστάς κάθε φορά που αλλάζεις τη γλώσσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom