Ιταλία Φλωρεντία - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

el_vl

Member
Μηνύματα
36
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΚΙΝΟ & ΤΟΚΙΟ
Μήπως θυμάσαι πού έφαγες καλά;
Τα δυο που μου εχουν μεινει κ ειχαμε φαει τελεια ηταν το Osteria dell'Orsa (να περιμενεις ουρες απ'εξω) κ το Osteria del Sole !! κ μια επισκεψη στο Le Stanze για ποτο επιβαλετε, μπαρ μεσα σε ενα πρωην παρεκκλησι του 16ου αιωνα !
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Καλημέρα
HER-BLQ 14,50 ευρώ την πρωταπριλιά!!! Πρώτη μας Κυριακή του Απρίλη στα χωρίς εισιτήριο αξιοθέατα της Φλωρεντίας...? Ξενοδοχεία λίγα και ακριβά. 'Εκλεισα 5 βράδια στο Πράτο είκοσι λεπτά με το τρένο. Νεότερα στην επιστροφή.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.089
Likes
23.823
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλημέρα
HER-BLQ 14,50 ευρώ την πρωταπριλιά!!! Πρώτη μας Κυριακή του Απρίλη στα χωρίς εισιτήριο αξιοθέατα της Φλωρεντίας...? Ξενοδοχεία λίγα και ακριβά. 'Εκλεισα 5 βράδια στο Πράτο είκοσι λεπτά με το τρένο. Νεότερα στην επιστροφή.
Καλά να περάσετε.
 

Machi.M

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, ταξιδεύουμε 5 Απριλίου Μπολόνια η πτήση μας φτάνει 09:30 το πρωί εκεί και σκοπεύουμε να πάρουμε το τρένο και να πάμε Φλωρεντια. Τι ώρα είναι οκ να κλείσω το τρένο από Bologna Centrale δηλαδη ποσο χρονο να υπολογιζω για να μην το χασω? ( γιατι θα τα κλεισω online τα εισητηρια) Σκεφτηκα οτι καποιος που το εχει κανει θα εχει στο μυαλο του ενα χρονικο περιθωριο που χρειαζεται να βγεις απο το αεροδρομιο να παρεις το τρενο απο εκει και να πας στο κεντρικο σταθμο τρενου στη Μπολονια. Ευχαριστω πολυ.
 

connosp

Member
Μηνύματα
387
Likes
825
Καλησπέρα, ταξιδεύουμε 5 Απριλίου Μπολόνια η πτήση μας φτάνει 09:30 το πρωί εκεί και σκοπεύουμε να πάρουμε το τρένο και να πάμε Φλωρεντια. Τι ώρα είναι οκ να κλείσω το τρένο από Bologna Centrale δηλαδη ποσο χρονο να υπολογιζω για να μην το χασω? ( γιατι θα τα κλεισω online τα εισητηρια) Σκεφτηκα οτι καποιος που το εχει κανει θα εχει στο μυαλο του ενα χρονικο περιθωριο που χρειαζεται να βγεις απο το αεροδρομιο να παρεις το τρενο απο εκει και να πας στο κεντρικο σταθμο τρενου στη Μπολονια. Ευχαριστω πολυ.
Επειδή το έχω κάνει, καλύτερα να φτάσεις πρώτα και μετά να βγάλεις εισιτήρια. Έχει πολλές επιλογές. Marconi Express | Veloce, frequente, comodo, elettrico
Frecce - Trenitalia
Italotreno: Biglietti Treno, Offerte e Orari Online | Sito ufficiale
 

Mantaralena

Member
Μηνύματα
45
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλημέρα
HER-BLQ 14,50 ευρώ την πρωταπριλιά!!! Πρώτη μας Κυριακή του Απρίλη στα χωρίς εισιτήριο αξιοθέατα της Φλωρεντίας...? Ξενοδοχεία λίγα και ακριβά. 'Εκλεισα 5 βράδια στο Πράτο είκοσι λεπτά με το τρένο. Νεότερα στην επιστροφή.
Καλησπέρα, εύχομαι να περάσατε όμορφα. Σκέφτομαι κι εγώ να κλείσω ξενοδοχείο στο Πράτο. Πως σας φάνηκε; Σας δυσκόλεψε κάπου το να μένετε εκεί;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Καλησπέρα, εύχομαι να περάσατε όμορφα. Σκέφτομαι κι εγώ να κλείσω ξενοδοχείο στο Πράτο. Πως σας φάνηκε; Σας δυσκόλεψε κάπου το να μένετε εκεί;
Καλησπέρα, κλείσε στο President Hotel, είναι 20 λεπτά από τον κεντρικό σταθμό, το εισιτήριο για τη Φλωρεντία 2,70, χρόνος 20 λεπτά. 4 αστέρων με πρωινό 515 για 5 βράδια.
 

Mantaralena

Member
Μηνύματα
45
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα, κλείσε στο President Hotel, είναι 20 λεπτά από τον κεντρικό σταθμό, το εισιτήριο για τη Φλωρεντία 2,70, χρόνος 20 λεπτά. 4 αστέρων με πρωινό 515 για 5 βράδια.

Ευχαριστώ, σε αυτό έκλεισα. Πως ήταν η Κυριακή με τη δωρεάν είσοδο στα μουσεία; Παλευόταν η αναμονή στις ουρές;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.299
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ευχαριστώ, σε αυτό έκλεισα. Πως ήταν η Κυριακή με τη δωρεάν είσοδο στα μουσεία; Παλευόταν η αναμονή στις ουρές;
Καθόλου Κυριακή πήγα μόνο στο σπίτι του Δάντη με εισιτήριο. Δοκίμασε για μικρότερη ουρά στο παλάτσιο Πίτι - κήπο Μπόμπολι. Πότε πας? Σύντομα γράφω ινφος.
 

Mantaralena

Member
Μηνύματα
45
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καθόλου Κυριακή πήγα μόνο στο σπίτι του Δάντη με εισιτήριο. Δοκίμασε για μικρότερη ουρά στο παλάτσιο Πίτι - κήπο Μπόμπολι. Πότε πας? Σύντομα γράφω ινφος.
Αρχές Μαϊου, θα μείνω τρεις γεμάτες μέρες κ δε θέλω να σπαταλήσω το χρόνο μου σε αναμονές. Κρατάω το τιπ για Πίτι-Μπόμπολι και παρακολουθώ την ιστορία σας.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Αρχές Μαϊου, θα μείνω τρεις γεμάτες μέρες κ δε θέλω να σπαταλήσω το χρόνο μου σε αναμονές. Κρατάω το τιπ για Πίτι-Μπόμπολι και παρακολουθώ την ιστορία σας.
Περσυ τετοια εποχη ακριβως και οι αναμονες στα μουσεια ηταν υπερβολικες...και αν κρινω και απο την μη διαθεσιμοτητα ξενοδοχειων για αρχες Μαη(μιας και θα παω κ εγω τοτε)βλεπω να υπαρχει απειρη αναμονη για τα αξιοθεατα...ιιιισως αν πατε με το που ανοιξουν τα αξιοθεατα να ειναι λιγο πιο βατα τα πραγματα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.457
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom