Τουρκία Μποντρουμ!

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Εγω θα πηγαινα. Για τους τουρκους ειναι το εφαμιλο της Μυκονου: μπαρακια εστιατορια μαγαζια μαρινα με γιωτ νυχτερινη ζωη εως ξημερωματος, η μεγαλυτερη open air disco της Μεσογειου, οπως μας ειπαν ολοι με καμαρι: H A L K A R N A S THE CLUB
Θα ελεγα να βρειτε καποιον τροπο να κινειστε ωστε να ειστε αυτονομες και να μπορεσετε να κανετε βολτες στην γυρω περιοχη η οποια ειναι πολυ ομορφη.
Ευχαριστω πολυ !!!! Τωρα μου μενει να βρω τροπο να παμε κιολας..η μονη μου ελπιδα ειναι μηπως βγαλουν κανα οικονομικο πακετο μετα το Πασχα χωρις ξεναγηση γιατι και η Ροδος που ειδα μας βγαινει το αεροπορικο ακριβο!!!Παντως ευχαριστω πολυ για τισ πληροφοριες !!!!!!!:D
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Δεν ξερω τι λεει το Μποντρουμ αλλα το κλαμπ αυτο λεει και παραλεει...
Βαριο που εισαι παιδι μου να πεταχτουμε μια βολτα?
Με ποιο τροπο πεταγεστε μπας και πεταχτουμε κι εμεις???:)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εχε και το νου σου μπας και βγει και κανενα εισιτηριο προσφορα για καμια Ροδο-Κω.
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Καλησπέρα, δεν ξέρω αν τελικά θα πάτε στο Μπόντρουμ ή όχι, αλλά μήπως θα έπρεπε να αρχίσετε να το γράφετε κανονικά , δηλ. Αλικαρνασσό και όχι Μπόντρουμ και ξανά Μπόντρουμ και Μπόντρουμ στη νιοστή; Ακόμα και οι Τούρκοι αυτό το κλαμπ τους Halikarnas το ονόμασαν. Κάτι παραπάνω θα ξέρουν.
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Εχε και το νου σου μπας και βγει και κανενα εισιτηριο προσφορα για καμια Ροδο-Κω.
Βρηκα με Aegean 135Ε καλο μου φαινεται αλλα λεω να περιμενω και την
Astra να βγαλει τις καλοκαιρινες μπας και ειναι πιο φθηνα ..λες η μπα?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εμενα μη με ρωτατε. Οταν πηγα δεν ειχε ανοιξει ακομη.
Που ειναι τα ερειπια του Μαυσωλιου ρωτουσα, το κλαμπ μου εδειχναν. Που θα βρω το μουσειο ενυαλιας αρχαιολογιας αναρωτιομουν Το κλαμπ μολογουσαν. Οτι ερωτηση και αν εκανα η απαντηση ηταν μια: το club Halikarnas!
Τουλαχιστον ετσι και με αυτον τον τροπο διασωζεται και το αρχαιο ονομα της πολης...
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Καλησπέρα, δεν ξέρω αν τελικά θα πάτε στο Μπόντρουμ ή όχι, αλλά μήπως θα έπρεπε να αρχίσετε να το γράφετε κανονικά , δηλ. Αλικαρνασσό και όχι Μπόντρουμ και ξανά Μπόντρουμ και Μπόντρουμ στη νιοστή; Ακόμα και οι Τούρκοι αυτό το κλαμπ τους Halikarnas το ονόμασαν. Κάτι παραπάνω θα ξέρουν.
Εχεις δικιο !!!! Αλικαρνασσος λοιπον!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Βρηκα με Aegean 135Ε καλο μου φαινεται αλλα λεω να περιμενω και την
Astra να βγαλει τις καλοκαιρινες μπας και ειναι πιο φθηνα ..λες η μπα?
Τωρα μη σε παρω και στο λαιμο μου...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.078
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Καλησπέρα, δεν ξέρω αν τελικά θα πάτε στο Μπόντρουμ ή όχι, αλλά μήπως θα έπρεπε να αρχίσετε να το γράφετε κανονικά , δηλ. Αλικαρνασσό και όχι Μπόντρουμ και ξανά Μπόντρουμ και Μπόντρουμ στη νιοστή; Ακόμα και οι Τούρκοι αυτό το κλαμπ τους Halikarnas το ονόμασαν. Κάτι παραπάνω θα ξέρουν.
Tι σημαίνει κανονικά?

Η πόλη είναι ευτυχώς ή δυστυχώς τούρκικη και έτσι έχουν επιλέξει να την ονομάσουν. Όπως και εμείς λέμε Κομοτηνή και όχι Γκουμουλτζίνα, έτσι και οι Τούρκοι ονόμασαν την Αλικαρνασσό Μπόντρουμ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.707
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom