Μπορείς κι ΕΣΥ να βοηθήσεις έναν συμφορουμίτη με την ακαδημαϊκή του έρευνα!

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τσίμπα ένα κι από μένα.

Θέλουμε να μάθουμε αποτελέσματα ε;
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Done κι από μένα. Καλή επιτυχία!!!!!!!!!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Ισως καποιες αντιστοιχες ερωτησεις θα μπορουσαν να καταδειξουν ακριβως αυτο: οτι δηλ ενω φαινομενικα οι απαντησεις καποιου δειχνουν οτι δεν εχουν επηρεαστει οι διακοπες του..ουσιαστικα εχουν επηρεαστει με βαση αυτες τις λεπτομερειες που ανεφερα.
Σωστό, αλλά πίστεψέ με ήδη με 50 συμπληρωμένα ερωτηματολόγια, φαίνονται ορισμένες τάσεις, το πιστεύεις ή όχι. Και ισχύει ότι δε φαίνονται να έχουν αλλάξει πολύ οι συνήθειες διακοπών (π.χ. ο ίδιος αριθμός ατόμων δεν πήγε καθόλου διακοπές ή πήγε μέχρι μια βδομάδα πέρυσι και φέτος), ωστόσο αν δει κανείς το τι μεταφορικά μέσα χρησιμοποιήθηκαν και ποιοι προορισμοί επιλέχθηκαν, φαίνεται μια μικρή (αλλά αξιοσημείωτη) μείωση του συνολικού κόστους διακοπών.

Και σκεφτείτε ότι ακόμα το 90% των ερωτηματολογίων έχουν συμπληρωθεί μόνο από μέλη του φόρουμ, που ξέρουμε ότι πάνε πιο πολλά ταξίδια από τον μέσο Έλληνα. Μόλις προσεγγίσω τα άλλα target groups που έχω επιλέξει, είμαι σίγουρος ότι η τάση θα γίνει πολύ πιο ξεκάθαρη.

Ευχαριστώ όλους σας για ακόμα μια φορά για τη συμμετοχή!
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
ok κι απο εμένα!Καλή επιτυχία!
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Έτοιμο και από εμένα :)
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Θα πω την σκεψη μου, μαλλον διαλεξες λαθος μερος για το ερωτηματολογιο σου, ειναι σαν να πας στη θυρα 13 και να ρωτας αν παρακολουθουν ποδοσφαιρο. Αν και απαντησα ηδη, θα επρεπε να βρεις ενα αντιπροσωπευτικοτερο δειγμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.006
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom