Αυστρία Ουγγαρία Σλοβακία Μπρατισλαβα-Βιέννη-Βουδαπέστη

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Μακριά από τη Flixbus. Na επιλέξεις είτε τρένο, είτε λεωφορείο της Regiojet
 

mariosky

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μακριά από τη Flixbus. Na επιλέξεις είτε τρένο, είτε λεωφορείο της Regiojet
Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας.Βαγγέλη δεν έχω ιδέα, γι αυτό ρωτάω κιόλας.γιατί μακρία από την Flixbus και να προτιμήσω λεωφορείο της Regiojet?
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας.Βαγγέλη δεν έχω ιδέα, γι αυτό ρωτάω κιόλας.γιατί μακρία από την Flixbus και να προτιμήσω λεωφορείο της Regiojet?
Tην flixbus να την αποφύγεις. Για λεωφορεία Regiojet ή αν σε βολεύουν τα δρομολόγια και οι τιμές με το τρένο.
 
Last edited by a moderator:

Mariafr

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
... εστω και με τη φαντασια αν δεν μπορεις στην πραγματικοτητα!
Καλησπερα σε ολους! Ειμαι η Δεσποινα απο Χανια, και ενω συμβουλευομαι καιρο το forum για τα ταξιδια μου, αποφασισα πλεον να γινω κι εγω ενεργο μελος.
Παντα λατρευα τα ταξιδια, αλλα μονο μετα τα 32 μου καταφερα να μπορω να κανω ενα ταξιδι στο εξωτερικο τον χρονο! Εχω παει Κωνσταντινουπολη, Πραγα, Καρλοβυ βαρυ, Βιέννη, Μπρατισλαβα, Βουδαπεστη, Βερολινο, Νυρεμβεργη, Φρανκφουρτη, Εδιμβουργο (λατρευω...!), Δουβλινο, Κρακοβια, Βαρσοβια, Βροκλαου.
Φετος το μενου εχει Βελγιο τον Οκτωβρη 7 μερες (Μπρυζ, Γανδη, Βρυξελλες και ισως Αμβερσα και Λιεγη -λογω αγωνα Στανταρ Λιεγης με Γκεντ) και 5 μερες Αμστερνταμ. Βεβαια ακομα δεν μπορω να αποφασισω πως να μοιρασω τις μερες στο Βελγιο, που να διανυκτερευουμε, ποσες μερε κτλ γιατι διαβαζω διαφορα στο φορουμ και οι αποψεις διιστανται!
Καλη συνεχεια σε ολους!
Καλημέρα πατριωτισσα,κγω από Χανιά,είδα ότι έχεις πάει σε πολλά ωραία μέρη,κ επειδή κμεις θα πάμε τον αλλο μηνα Βουδαπέστη για 10μερες ήθελα να σε ρωτήσω τη γνώμη σου,είναι πολλές οι μέρες για Βουδαπέστη;αξιζει να πάμε μονοήμερη στη Βιέννη η Μπρατισλάβα;έχει; Να μου προτείνεις κάτι;;
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.184
Likes
4.034
Καλημέρα πατριωτισσα,κγω από Χανιά,είδα ότι έχεις πάει σε πολλά ωραία μέρη,κ επειδή κμεις θα πάμε τον αλλο μηνα Βουδαπέστη για 10μερες ήθελα να σε ρωτήσω τη γνώμη σου,είναι πολλές οι μέρες για Βουδαπέστη;αξιζει να πάμε μονοήμερη στη Βιέννη η Μπρατισλάβα;έχει; Να μου προτείνεις κάτι;;
Είναι πάρα πολλές οι μέρες για Βουδαπέστη. Κατά τη γνώμη μου 4 μέρες είναι υπεραρκετές και αυτές σε χαλαρό ρυθμό με λουτρά κτλ. Η Βιέννη με τη Μπρατισλάβα είναι οι πιο κοντινοί ενδιαφέροντες προορισμοί. Και στις 10 μέρες τα προλαβαίνετε και τα τρία σε ικανοποιητικό βαθμό.
 

Athina29

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα στην ομάδα! 5-15 ΝΟεμβριου πετάμε για Βιέννη και θα πάμε αμέσως Μπρατισλάβα 2 μέρες , μετά Βουδαπέστη 6 μέρες και τέλος 4 μέρες Βιέννη. Λέγαμε να νοικιάσουμε αμάξι αλλά γενικά θα ανεβεί πολύ το bughet εξαιτίας του parking. Τι μου προτείνετε γενικά? Μπορούμε να πάμε να δούμε και άλλη πόλη?είμαστε ζευγάρι
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Καλησπέρα στην ομάδα! 5-15 ΝΟεμβριου πετάμε για Βιέννη και θα πάμε αμέσως Μπρατισλάβα 2 μέρες , μετά Βουδαπέστη 6 μέρες και τέλος 4 μέρες Βιέννη. Λέγαμε να νοικιάσουμε αμάξι αλλά γενικά θα ανεβεί πολύ το bughet εξαιτίας του parking. Τι μου προτείνετε γενικά? Μπορούμε να πάμε να δούμε και άλλη πόλη?είμαστε ζευγάρι
Flixbus, κατεβαζετε την εφαρμογη και κλεινετε. Εχει και δρομολογια απο και για το αεροδρομιο για να μη μπλεκεστε με την πολη αν δεν θελετε.
Μπορειτε να μειωσετε τη Βουδαπεστη λιγο που ειναι πολυ 6 μερες και να πατε και Graz στην Αυστρια.
 
Μηνύματα
65
Likes
63
Ποιο γραφείο μου προτείνετε για να νοικιάσουμε αμάξι
ΕΦ’ όσον έχεις 10 ημέρες να πας Πράγα και να γυρίσεις από εκεί Βιέννη Το έχουμε κάνει αλλά χωρίς Μπρατισλάβα αλλά με Σαλτσμπουργκ Νομίζω ότι αμα νοικιάσεις αυτοκίνητο θα προλάβεις αλλά και θα απολαύσεις καλύτερα την εκδρομή Η διαφορά είναι μικρή ανά άτομο αλλά αξίζει Εμείς νοικιάζουμε μέσω του Skyscanner αλλά νομίζω ότι και η booking έχει καλές τιμές . Προτίμησε εταιρίες σαν αυτές και όχι απ´ ευθείας στην εταιρεία ενοικίασης
 

lefosbib

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Καλησπέρα σας, ετοιμαζόμαστε να πετάξουμε Σάββατο με Σάββατο για Βουδαπέστη και λέμε να επισκεφτούμε και την Μπρατισλάβα τρεις μέρες και από Μπρατισλαβα αυθημερόν Βιέννη, είναι λίγες οι μέρες και δεν θα προλάβουμε ; Τι προτείνετε ;
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Καλησπέρα σας, ετοιμαζόμαστε να πετάξουμε Σάββατο με Σάββατο για Βουδαπέστη και λέμε να επισκεφτούμε και την Μπρατισλάβα τρεις μέρες και από Μπρατισλαβα αυθημερόν Βιέννη, είναι λίγες οι μέρες και δεν θα προλάβουμε ; Τι προτείνετε ;
Τρεις μέρες Μπρατισλάβα είναι πολλές. Προτείνω τρεις μέρες Βιέννη και μονοήμερα Μπρατισλάβα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom