Μύκονος Μυκονος πληροφοριες

thanos75

Member
Μηνύματα
1.348
Likes
3.374
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Επίσης αξίζουν για φαγητό οι ταβερνες στο χωριό της Άνω Μερας. Προσωπικά είχα φάει το καλοκαίρι του 2020 στο 'Ο,τι απέμεινε', αλλά γενικά όλα τα μαγαζιά εκει είναι ΟΚ (αφού θα μένετε στην περιοχή του Κλούβα σας βολεύει πραγματικά να πάτε). Τέλος για σουβλάκια κοντά στην περιοχή σας θα πρότεινα το local BBQ souvlaki mykonos (είναι δίπλα από το ξενοδοχείο Αίολος)
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Ετοιμαζόμουν να σας προτείνω ένα φανταστικό εστιατόριο μεσογειακής κουζίνας με πολύ τίμιες τιμές για τα δεδομένα της Μυκόνου, στο οποίο έφαγα 2 φορές το καλοκαίρι του 2020: το fato a nano. Ψάχνοντας στo googlemaps ανακάλυψα δυστυχώς ότι έκλεισε οριστικά και πραγματικά στενοχωρεθηκα 😌. Πάντως εκεί που ήταν, κοντά στο cine manto στην πλατεία Μελετοπουλου έχει αρκετές συμπαθητικές επιλογές. Όσο για τα bar, αξίζει να επισκεφθείτε το lola bar (επίσης κοντά στη Μελετοπουλου, πηγαίνοντας προς μικρή Βενετία). Έχει κάτι από παλια αυθεντικη gay Μύκονο και ο ιδιοκτήτης ο,τι φιλικότερο έχω συναντήσει σε νησί με τόσο τουρισμό.
Για μπάνιο προσωπικές αδυναμίες Ελιά, Αγραρι και Άγιος Σώστης
fato a mano.

μέσα σε εκείνη την Όαση του σινεμά, που δεν την βλέπεις αν περάσεις απ έξω.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.348
Likes
3.374
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
fato a mano.

μέσα σε εκείνη την Όαση του σινεμά, που δεν την βλέπεις αν περάσεις απ έξω.
Ακριβώς, θαυμάσιο πραγματικά μαγαζί δίπλα σχεδόν στο υπέροχο cine manto. Κρίμα αν όντως έκλεισε
 

love4ice

Member
Μηνύματα
20
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού
Καλησπέρα, Μάθαμε τελικά πόσο έχει το ταξί από λιμάνι για αεροδρόμιο; Δυστυχώς, δεν βολεύει το λεωφορείο την ώρα που φτάνουμε και πιστεύω γίνεται και επίτηδες ώστε να σε αναγκάσουν σε ταξί.
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα, Μάθαμε τελικά πόσο έχει το ταξί από λιμάνι για αεροδρόμιο; Δυστυχώς, δεν βολεύει το λεωφορείο την ώρα που φτάνουμε και πιστεύω γίνεται και επίτηδες ώστε να σε αναγκάσουν σε ταξί.
ρωτήστε το κατάλυμα που θα μείνετε αν προσφέρει δωρεάν η με μικρή χρέωση υπηρεσία μεταφοράς..
ποτέ στη Μύκονο δεν πλήρωσα για μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο.
 

love4ice

Member
Μηνύματα
20
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού
ρωτήστε το κατάλυμα που θα μείνετε αν προσφέρει δωρεάν η με μικρή χρέωση υπηρεσία μεταφοράς..
ποτέ στη Μύκονο δεν πλήρωσα για μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο.
Δεν θα μείνουμε. Κατευθείαν από λιμάνι αεροδρόμιο θέλουμε να πάμε, οπότε δεν έχω κάποιο ξενοδοχείο να ρωτήσω και ρωτάω εδώ.
 
D

Delmem38110

Guest
Δεν θα μείνουμε. Κατευθείαν από λιμάνι αεροδρόμιο θέλουμε να πάμε, οπότε δεν έχω κάποιο ξενοδοχείο να ρωτήσω και ρωτάω εδώ.
2289023700
ραδιοταξί, πάρε τηλέφωνο να σου πουν.
επίσης είδα ότι έχει πολλές εταιρείες μεταφορών.
δες στο ιντερνετ.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.159
Likes
5.041
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Δεν θα μείνουμε. Κατευθείαν από λιμάνι αεροδρόμιο θέλουμε να πάμε, οπότε δεν έχω κάποιο ξενοδοχείο να ρωτήσω και ρωτάω εδώ.
Δες και στο Booking έχει 10% έκπτωση στους genius. Χθες έδωσα 25€ αλλά το είχα κλείσει από το χειμώνα
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Με 48 ώρες στη Μύκονο τι θα κάνατε;
Ηλιοβασίλεμα πού είναι ωραία;
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.139
Likes
5.321
Με 48 ώρες στη Μύκονο τι θα κάνατε;
Ηλιοβασίλεμα πού είναι ωραία;
Εκδρομή στην Δήλο. Μπάνιο σε κάποια παραλία .Βόλτες στην Χώρα.
Ηλιοβασίλεμα στην Χώρα. Στο θαλάσσιο μέτωπο, τέρμα αριστερά, κάτω από τους μύλους.
 

Pel

Member
Μηνύματα
743
Likes
3.778
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Καραβάκι μονοήμερη για Δήλο - Ρήνεια
(δες Mykonos Sea Excursions - το πρωινό tour, που είναι αισθητά λιγότερα τα άτομα σε σχέση με τα άλλα πλοιαράκια και πρόσφατα μας έκαναν καλύτερη τιμή, χωρίς καν να το ζητήσουμε)
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.607
Likes
50.231
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ποια παραλία προτείνετε? Θα μας παραχώρησαν σπίτι στον Ορνο. Κανένα οικονομικό φαγητό εκεί κοντά?

Επίσης Δήλο έχω πάει, τι άλλο έχει να δω στο νησί εκτός από τη Χώρα;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.074
Μηνύματα
879.685
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom