Γερμανία Μόναχο για πρώτη φορά

greco

Member
Μηνύματα
1.149
Likes
3.324
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Αρχες Δεκεμβρη....
Eιχα παει καλοκαιρι.Για Δεκεμβρη ισως η λιμνη που προτεινα να μην ενδεικνυται.Παντως μεινε μονο Βαυαρια,δεν θα το μετανιωσεις!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
παιδια κακα τα ψεματα θα ειναι πολυ μικρη η μερα το χειμωνα συν το απροβλεπτο του καιρου μπορει να κανει καλη μερα ή και χάλια..Γερμανια ειναι αυτη..
λαμβανοντας αυτο υποψη ποσες μερες ταξιδι να το κανω τελικα;5ημερο ειναι οκ;
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλημέρα! Ψάχνοντας εναλλακτικές για το πως μπορώ να πάω από Μόναχο - Σάλτσμπουργκ εκτός από την λύση του DeutscheBahn, βρήκα και αυτό! [url]https://shop.flixbus.de/index.php/schedule/search/0/0/0#results[/URL]
Τυχαίνει να το γνωρίζει κανείς σας? Μου φαίνονται πολύ δελεαστικές οι τιμές.
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Καλημέρα! Ψάχνοντας εναλλακτικές για το πως μπορώ να πάω από Μόναχο - Σάλτσμπουργκ εκτός από την λύση του DeutscheBahn, βρήκα και αυτό! https://shop.flixbus.de/index.php/schedule/search/0/0/0#results
Τυχαίνει να το γνωρίζει κανείς σας? Μου φαίνονται πολύ δελεαστικές οι τιμές.
Δε γνωρίζω τη συγκεκριμένη εταιρεία, αλλά υπάρχουν πολλές παρόμοιες πλέον στη Γερμανία, απ' ό,τι ξέρω μια χαρά αξιόπιστες είναι, εγώ θα το δοκίμαζα στη θέση σου. Στη θέση... μου, προτιμώ να πηγαίνω Salzburg με τρένο, γιατί και κίνηση έχει ο αυτοκινητόδρομος καμιά φορά και ψιλοβαρετή είναι η διαδρομή. Αλλά γούστα είναι αυτά.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ναι συμφωνώ, μόνο από οικονομικής πλευράς συμφέρει. Θα το δοκιμάσω στην επιστροφή. Στο πήγαινε θα προτιμήσω και εγώ το τρένο με bayern ticket.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.309
Likes
5.064
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν δε διανυκτερεύσεις στο Σάλτσμπουργκ δε συμφέρει να μην επιστρέψεις με τρένο.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
θα κάνω διανυκτέρευση, γι' αυτό ψάχνω εναλλακτική αντί του bayern ticket. Στο πήγαινε θέλω να φύγω για salzburg από το αεροδρόμιο του Μονάχου, οπότε με συμφέρει το bayern ticket με 22 ευρώ. Στον γυρισμό όμως την επόμενη μέρα με συμφέρει από άποψη χρημάτων το λεωφορείο. Νομίζω μια διανυκτέρευση είναι το ελάχιστο για να πω ότι μπόρεσα να δω το Salzburg και να μην το ξεπετάξω.
 

22lini

Member
Μηνύματα
28
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Πραγα-Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
τον γύρο του κόσμου!
Πήγα 10 Μαρτίου. Την εκδρομή στο καστρο την έκανα με τουρ. Εκτός από το κάστρο, επισκεφτήκαμε το Linderhof και ένα πανέμορφο χωριό το Oberammergau. Την περίοδο που πηγα το τουρ ήταν σε προσφορά και πλήρωνες λιγότερα. Μαζί με τις εισόδους σε Neuschwanstein καιLinderhof κόστησε 40 ευρώ.
καλημερα! επειδη θα φυγουμε για Μοναχο 1 Μαιου και επιστροφη 5 Μαιου. Ψαχνω ενα καλο tour Για τα 2 κάστρα. Έχεις κάποιες πληροφορίες να μου δώσεις για αυτο?Υπ' οψιν ότι είμαστε 4 άτομα,τα παιδιά είναι το ένα 8 χρονών και το άλλο 9 μηνών! καλυτερα λετέ να πάμε με tour που θα κλεισουμε από το Μόναχο ή να πάμε μόνοι μας?
Επίσης και εγω θα ήθελα βοήθεια όσο αφορα τα ΜΜΜ και τι κάρτα να βγάλουμε!?
Ευχαριστώ
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ψαχνω ενα καλο tour Για τα 2 κάστρα
Εκανα αυτο το τουρ αρχες Δεκεμβριου.Εμεινα αρκετα ευχαριστημενη.Η τιμη ειναι 50 ευρω.
Νομιζω,αν δεν επιλεξεις ενα τουρ,θα ταλαιπωρηθεις,επειδη εχει τρενο και λεωφορειο,για να φτασεις.
Βεβαια,υπαρχει και η λυση να νοικιασετε αυτοκινητο.
http://www.viator.com/tours/Munich/...nd-Linderhof-Day-Tour-from-Munich/d487-285016
 

22lini

Member
Μηνύματα
28
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Πραγα-Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
τον γύρο του κόσμου!
Εκανα αυτο το τουρ αρχες Δεκεμβριου.Εμεινα αρκετα ευχαριστημενη.Η τιμη ειναι 50 ευρω.
Νομιζω,αν δεν επιλεξεις ενα τουρ,θα ταλαιπωρηθεις,επειδη εχει τρενο και λεωφορειο,για να φτασεις.
Βεβαια,υπαρχει και η λυση να νοικιασετε αυτοκινητο.
http://www.viator.com/tours/Munich/...nd-Linderhof-Day-Tour-from-Munich/d487-285016
ευχαριστω πολύ για την άμεση απάντηση!θα το κοιταξω αμέσως!
Θα ήθελα αν μπορεί καποιος να με βοηθησει οσο αφορα τα ΜΜΜ καθώς έχω μπερδευτει με το τι κάνει η κάθε κάρτα τελικά?(!):shock:
isarcard? bayern card?bahn card? καποια αλλη που δεν θυμαμαι πως την λενε που ειναι για το αεροδρομιο και συμπεριλαμβανει και μια μερα για ολα τα ΜΜΜ!
κοιταζωντας τις καρτες καποια δινει και καποια discount σε μουσεια κ.τ.λ.
Δεδομενου οτι θα παμε στο Μουσειο Τεχνολογίας και στον Ζωολογικο (οχι αμα θελαμε ας μην πηγαιναμεo_O) ... Επισης το Νταχαου συμπεριλαμβανεται σε καποια απο αυτές?
 

MELAS86-CY

Member
Μηνύματα
76
Likes
214
και γω με την viator πήγα στα κάστρα και έμεινα ικανοποιημενος. είχε προσφορά όταν πήγα και είχαν μειωμένες τιμές. οσο για τα ΜΜΜ τα χρησιμοποιήσαμε για το αεροδρομιο και για ημερήσια εκδρομή στο Σάλτσπουρκ. είχε εκπτωτικά εισητήρια για οικογένειες και για γκρουπ. αλλά έχει 2 χρόνια που πήγα. ελπιζω να μας διαφωτήσουν περισσότερο άλλα μέλη που πήγα πρόσφατα.
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
Φευγω κι εγω τη Δευτερα για Μοναχο κ βλεποντας αυτα που γραφετε κ την τιμη του τουρ που ειναι 51 ευρω το ατομο θελω να σας ρωτησω αν καποιος θελει να το κανει μονος του χωρις τουρ απο που πρεπει να ξεκινησει?Πας μεσω του κεντρικου σταθμου του Μοναχου ?Ας πουμε για Νταχαου εμαθα πως πας απο την Κεντρικη πλατεια την Marieplatz με τρενο.Εχω μπερδευτει λιγακι!Κ για την καρτα Μπαγερν εχω μπερδευτει για το αν αξιζει ή οχι τελικα!:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.702
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom