Ολλανδία Μόνη στο Αμστερνταμ...ή μήπως είναι κακή ιδέα?

AfroditiA

Member
Μηνύματα
13
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ... οχι ακόμα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iαπωνία
Καλησπέρα σας! Μένω Αθήνα και σκέφτομαι Μάιο μήνα να ταξιδέψω για Αμστερνταμ. Δυστυχώς από τις φίλες μου, είτε επειδή κάποιες έχουν πάει, είτε επειδή κάποιες άλλες δεν ενδιαφέρονται... σκεφτομαι να ταξιδέψω μόνη μου (πρώτη φορά). Τα ταξιδιωτικά γραφεία (από μια γρήγορη ματιά που έριξα), έχουν πακέτα για περισσότερες μέρες, με περισσότερο κόστος κλπ.
Με ενδιαφέρει να γνωρίσω πιο πολυ την πόλη και για αυτό σκέφτομαι για 2 διανυκτερεύσεις. Ελπίζοντας να μην βαρεθώ... Δεν έχω ακόμη κλείσει τιποτα...
Εσείς τί λέτε? Θα επιλέγατε ταξιδιωτικό γραφείο ή θα/έχετε ταξιδέψει μόνη/ος σας?
Αμφιταλαντεύομαι.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Κατ' αρχην καλως ηρθες.
Η λεξη "πρακτορειο" ειναι κακια λεξη σε αυτο το φορουμ, πιπερι στο στομα! Αστειευομαι φυσικα:D

Εγω ταξιδεψα μονη μου μια φορα και πιθανον να το ξανακανω, αλλοι το συνηθιζουν. Προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου το ταξιδι-κονσερβα (που επιπλεον το ακριβοπληρωνεις).
Για μενα η μιση χαρα ειναι η προετοιμασια. Η αλλη μιση ειναι η αισθηση της περιπετειας και της ανεξαρτησιας. Φυσικα ο καθενας με τις αναγκες και τις προτιμησεις του :)
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Ουτε που θα καταλαβεις πως θα περασουν οι μερες...μια χαρα! 2 βραδια Αμστερνταμ τελειο, κλεισε εισιτηρια κ ξενοδοχειο ντελόγω..!
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.286
Likes
16.824
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso, Las Vegas
Δύσκολα θα βρεις στο forum άνθρωπο που θα σου έλεγε να πας με πρακτορείο. Ακόμα και εγώ που δεν μπορώ και πολύ τη μοναξιά έχει τύχει να βρεθώ Λονδίνο ολομόναχη και κατάφερα όχι μόνο να γεμίσω το χρόνο μου αλλά να περάσω και υπέροχα.
Πιστεύω ότι και εσύ μπορείς να το πετύχεις αυτό με το Αμστερνταμ, γιατί είναι μια υπέροχη πόλη που έχει πολλά πράγματα να κάνεις και μόνη σου.
Ότι και να επιλέξεις καλά να περάσεις!
 

AfroditiA

Member
Μηνύματα
13
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ... οχι ακόμα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iαπωνία
Αρχίζω να προσγειώνομαι σιγά-σιγά.... Τα εισιτήρια τα βρήκα σε πολυ καλή τιμη! Οι τιμές στα ξενοδοχεία μου φαίνονται ανεβασμένες: 140 ευρώ το λιγότερο η βραδιά... Τα hostel βλέπω είναι πολλά αλλά δεν θέλω να μείνω... παρόλο που έχω εμπειρία (θετική), από Δανία και δεν ήμουν μόνη. Υπάρχει περίπτωση να βρώ πιο οικονομική διαμονή??
 

AfroditiA

Member
Μηνύματα
13
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ... οχι ακόμα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iαπωνία
Το δωματιο μεσω airbnb το εχεις εξετασει σαν ιδεα;
Σ΄ευχαριστώ για την πρόταση! Θα με βοηθούσες περισσότερο εαν έχεις να μου πείς μια δική σου εμπειρία σχετικά....
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
http://www.booking.com/hotel/nl/abb...ooms=1;sb_price_type=total;type=total;ucfs=1& αν βρεις διαθεσιμοτητα για τις μερες που θες...ειναι αρκετα καλο κ βολικο ακριβως εξω απο τον κεντρικο σταθμο τρενων παιρνεις το τραμ νο 1 και κατεβαινεις ακριβως στο ξενοδοχειο η σταση ειναι Eerste Constantijn Huygensstraat ή καπως ετσι τελος παντων αν πας εκει θα σου πω ακριβως πολυ κεντρικο παντως βολευει
 
Last edited:

AfroditiA

Member
Μηνύματα
13
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ... οχι ακόμα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iαπωνία
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας! Το ψάχνω....το ψάχνω....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom