Μόνιμη ημερομηνία για την κοπή πίτας (Αθήνα)

Πότε θέλετε να γίνεται η κοπή της πίτας του φορουμ κάθε χρόνο;


  • Total voters
    59
  • Poll closed .

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Όπως είχα δηλώσει, ανοίγω σήμερα ψηφοφορία για επιλογή ημερομηνίας μόνιμης κοπής πίτας κάθε χρόνο.

Η ιδέα είναι η ημέρα της κοπής της πίτας να είναι γνωστή από πολύ καιρό πριν, ώστε όποιος θέλει να παρευρίσκεται να μπορεί να κανονίζει το πρόγραμμά του, είτε αυτό σημαίνει να μη βρίσκεται σε ταξίδι, είτε να ταξιδέψει για να έρθει στην Αθήνα, είτε να μην έχει προγραμματίσει άλλες υποχρεώσεις, είτε ό,τι.

Επειδή φυσικά οι κοπές τιις πίτας δε διοργανώνονται μόνες τους, η τήρηση της ημερομηνίας είναι και στην καλή θέληση των διοργανωτών κάθε χρόνο, αλλά νομίζω ότι μπορούμε να το προσπαθήσουμε.

Έτσι κι αλλιώς, κάθε χρόνο θα χρειάζεται συζήτηση για την επιλογή του χώρου, να αναλάβουν διοργανωτές κλπ, κάτι που έχοντας δεδομένη την ημερομηνία θα μπορεί να κυλάει γρήγορα. Και φυσικά, δηλώσεις συμετοχών, παραγγελία πίτας, κλπ.

Παράκληση, αν συμφωνείτε με την ιδέα αλλά δεν έχετε προτίμηση σε κάποια από τις επιλογές, ψεφίστε επιλέγοντας τις όλες (εκτός του "δεν επιθυμώ να οριστεί", φυσικά).
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
7.981
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Ειδικά για εμάς τους βλάχους, sic επαρχιώτες. :innocent:
 

Michalis_K

Member
Μηνύματα
63
Likes
942
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη (2-7 Μαΐου)
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ, Καμπότζη
Off topic, τα ποσοστά στις δημοσκοπήσεις τα έχετε δώσει και τα βγάζει καμιά δημοσκοπική εταιρεία? (Είναι γνωστές οι αξιοπιστίες τους :haha:). Τώρα στις 16 ψήφους βγάζει 182%, πιο νωρίς είχε φτάσει το 221%
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Εγώ ψήφισα όχι συγκεκριμένη ημερομηνία γιατί το να μην μπορώ να έρθω σημαίνει ότι θα λείπω σε ταξίδι κ δεν είναι δυνατό να κανονίζεται ταξίδι με βάση την ημερομηνία της πίτας.
Για κανέναν άλλο λόγο δεν θα έχανα πίτα :D
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγώ ψήφισα όχι συγκεκριμένη ημερομηνία γιατί το να μην μπορώ να έρθω σημαίνει ότι θα λείπω σε ταξίδι κ δεν είναι δυνατό να κανονίζεται ταξίδι με βάση την ημερομηνία της πίτας.
Για κανέναν άλλο λόγο δεν θα έχανα πίτα :D
Κατά ποιό τρόπο το να μην είναι σταθερή η ημερομηνία βοηθάει σ' αυτό; Όποιος θέλει κανονίζει ταξίδια λαμβάνοντας την υπόψη, όποιος θέλει δεν τη λαμβάνει υπόψη και αν είναι εδώ έρχεται.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Off topic, τα ποσοστά στις δημοσκοπήσεις τα έχετε δώσει και τα βγάζει καμιά δημοσκοπική εταιρεία? (Είναι γνωστές οι αξιοπιστίες τους :haha:). Τώρα στις 16 ψήφους βγάζει 182%, πιο νωρίς είχε φτάσει το 221%
Επιτρέπονται περισσότερες από μία απαντήσεις ανά χρήστη, άρα φυσικά και το άθροισμά των ψήφων θα είναι μεγαλύτερο από τον αριθμό των συμμετεχόντων...
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
548
Likes
4.013
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Χμ. Είσαι και λίγο pseftra :) :) :) (δεν έχεις ρίξεις ψήφο ακόμα).
Δεν αρκεί να σχολιάσουμε. ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ!
Μμμμ μόνο λόγια! Εγω είδα πως τελευταίοι μείναμε εγώ ο psilos3 και η Pel! Όλοι οι άλλοι ύπνο από νωρίς! 😛

Edit: Sorry στην Παεφστρα πήγαινε η απάντηση!
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Κατά ποιό τρόπο το να μην είναι σταθερή η ημερομηνία βοηθάει σ' αυτό; Όποιος θέλει κανονίζει ταξίδια λαμβάνοντας την υπόψη, όποιος θέλει δεν τη λαμβάνει υπόψη και αν είναι εδώ έρχεται.
Ε αυτο ακριβώς. Το άμα είμαι εδώ έρχομαι και για αυτό δεν διαλέγω σταθερή ημερομηνία (εφόσον μπήκε αυτή η επιλογή μπορώ να την ψηφίσω).
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να ψηφίσω καθώς οι μόνιμοι κάτοικοι προηγούνται, ωστόσο μου φαίνεται πολύ καλή ιδέα η σταθερή ημερομηνία κοπής πίτας και βοηθάει στον προγραμματισμό επισκεπτών και μη, οπότε θα ρίξω μία με απώτερο σκοπό να τα πούμε και του χρόνου. :cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.206
Μηνύματα
883.766
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom