ΝΒΑ 2013 - 2014

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.552
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κι εγώ νομίζω ότι το αξίζουν οι πρώην πελάτες μας, μόνο και λόγω Πάρκερ. Είναι ξεκάθαρο φαβορί, ο πραγματικός τελικός ήταν ο ημιτελικός με Ισπανία. Της οποίας ο προπονητής είναι για κρέμασμα...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.552
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλά, ο Καβαλιεράτος πάντως τα βρήκε όλα αναμενόμενα...
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/543594/o-kathenas-pairnei-oti-toy-axizei

Καλή ανάλυση νομίζω έκανε ο Καλκαβούρας
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/543678/mayro-koyti-toy-nayagioy

Τους Γάλλους τους δίνουν φαβορί, αλλά ελαφρά (1.75 vs 2.10 της Λιθουανίας), εγώ είμαι της γνώμης ότι θα κερδίσουν λίγο πιο εύκολα. Όσο για το μικρό τελικό, νομίζω πως οι Κροάτες δεν έχουν τύχη και θα πρέπει να χτυπάνε το κεφάλι τους στον τοίχο που έχασαν μια τεράστια ευκαιρία να εξασφαλίσουν μετάλιο στον ημιτελικό απέναντι σε μια Λιθουανία σοβαρή και σταθερή... αλλά μέχρι εκεί, τίποτε παραπάνω.

Ο πραγματικός σταρ της διοργάνωσης (μετά το Τζέικ Φιλιππούση βέβαια) είναι ο Πάρκερ, που παίρνει το MVP από τον Γκασόλ, εκτός κι αν γίνουν τίποτε απίθανα στον τελικό με 35άρα του Καλνιέτις, πράγμα απίθανο. Δίνω βατόμουρα:
Χειρότερος προπονητής: Τάνιεβιτς, λόγω αποτελέσματος, ονόματος και υλικού. Αλλιώς κακό στήσιμο κάνει ο Ορένγκα
Χειρότερη ομάδα: Ρωσία
Ομάδα-έκπληξη: Λιθουανία, θεωρώ πως είναι μεγαλύτερη έκπληξη από τους Φινλανδούς που είχαν προειδοποιήσει από το προηγούμενο Ευρωμπάσκετ και τους Ουκρανούς που είναι η πιο δομημένη ομάδα του τουρνουά
Πώς κατάντησες έτσι: Τούρκογλου
Πιο βελτιωμένος: Βέσελι, αξιοθαύμαστος στην ηλικία που είναι
Καλύτερος προπονητής: Ντέτμαν, και με διαφορά
Συμπαθέστερος παίκτης: Γουί λαβ Τζίτζι Ντατόμε
Αντιπαθέστερος παίκτης: ο παικταράς Ρούντι, αν και παίζει πολύ κι ο Λαβρίνοβιτς
Τι δουλειά έχεις εσύ με αθλητική εμφάνιση: Σοκολόφ. Πρέπει να του απαγορευθεί η είσοδος στα γήπεδα, πονέσανε τα μάτια μας αλλά γέλασε το χειλάκι μας.
Είσαι μέσα ή έξω από το Κίεβο; : Ε, ο Τζέτερ.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
μια Λιθουανία σοβαρή και σταθερή... αλλά μέχρι εκεί, τίποτε παραπάνω.

Αυτό ακριβώς που είπες .....και το θεωρείς λίγο αυτό;;
μέχρι τώρα τις δίνει το αργυρό τουλάχιστον και με αξιώσεις θά έλεγα το χρυσό...
Εγω πάντως, μετά την δική μας απογοήτευση, είμαι με τους Λιθουανούς... αλλά πάω και τους Γάλλους ....θα δω πολύ ευχάριστα τον τελικό...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.552
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Νομίζω εδικαιώθην και επληρώθην (επιτέλους). Εύκολες νίκες τα φαβορί στους δύο τελικούς, πολύ εύκολες.

Άιντε να δούμε τις wild cards τώρα...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
«Έφυγε» ο Φίλιππος Συρίγος

Καλό ταξίδι, τίμιε γίγαντα

Σίγουρα οι πιο παλοί απο μας, όπως και γω, συνδέσαμε την φωνή του με τις πρώτες μεγάλες μέρες του μπάσκετ της Εθνικής Ελλάδος και των μαχών του Άρη του Νίκου Γκάλη....

Ιδιόμορφος κατ άλλους αλλά σίγουρα απο τις μεγαλύτερες μορφές της μπασκετικής δημοσιογραφίας...

 
Last edited by a moderator:

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
θα τηρήσουν σήμερα ενός λεπτού σιγή στο ντέρμπι ΟΣΦΠ-ΠΑΟ?
Σιγή πού? Στα άδεια καθίσματα?
Ότι και να πούμε για τον Φίλιππα είναι λίγο, από τους ελάχιστους που έκανα πραγματικά λειτούργημα και δεν ήταν υπάλληλος δημοσιογράφος.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Και τάπα και κάρφωμα. Μάγκας
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.897
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom