Ιταλία ΝΟΤΙΑ ΙΤΑΛΙΑ μια άλλη Ιταλία

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Monolocale Nel Cuore di Napol το διαμέρισμα μας στην Νάπολη 228ε για 4 νύχτες
Σε όποιο μέρος βρείς καλύτερη τιμή να μείνεις το ένα είναι δίπλα στο άλλο.
Περισσότερα όταν γυρίσω. Αύριο φεύγω για Μεξικό.


 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Καλό σου ταξίδι aspa, εύχομαι να περάσετε υπέροχα
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Γύρισα απο το Μεξικό πριν 2 μέρες. Φαίνεται ότι οι ευχές σας έπιασαν γιατί είχα ένα πολύ όμορφο ταξίδι. Σας ευχαριστώ.
Για οποιαδήποτε πληροφορία για την Ιταλία είμαι έτοιμη να απαντήσω.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Πολύ ομορφη ιστορία και υπεροχες φωτογραφίες! Λες οτι στην Νάπολη δεν ενιωσες πουθενα κινδυνο,ε? Γιατί θα ταξιδέψω εκεί και πολλοί είναι λες και προσπαθουν επιτηδες να με τρομάξουν,λέγοντας οτι υπαρχουν κλεφτες, εγκληματικοτητα,ότι ειναι πανευκολο να χαθεις στα σοκακια και οτι κυκλοφορουν περιεργοι ειδικα το βραδυ, για να μην πω το τι εχω ακουσει για την περιφημη μαφια :haha: Στέκει τίποτα απο αυτα,ή απλα ζηλευουν? :haha: Φανταζομαι οτι με λιγη προσοχη,οπως για παραδειγμα να μην κυκλοφορω αργα το βραδυ με την καμερα κρεμασμενη απο τον λαιμο και δινω στοχο,δεν θα υπαρχει προβλημα,σωστα? Ο Οκτώβριος πως σας φαίνεται για ταξίδι στην περιοχή;
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Πολύ ομορφη ιστορία και υπεροχες φωτογραφίες! Λες οτι στην Νάπολη δεν ενιωσες πουθενα κινδυνο,ε? Γιατί θα ταξιδέψω εκεί και πολλοί είναι λες και προσπαθουν επιτηδες να με τρομάξουν,λέγοντας οτι υπαρχουν κλεφτες, εγκληματικοτητα,ότι ειναι πανευκολο να χαθεις στα σοκακια και οτι κυκλοφορουν περιεργοι ειδικα το βραδυ, για να μην πω το τι εχω ακουσει για την περιφημη μαφια :haha: Στέκει τίποτα απο αυτα,ή απλα ζηλευουν? :haha: Φανταζομαι οτι με λιγη προσοχη,οπως για παραδειγμα να μην κυκλοφορω αργα το βραδυ με την καμερα κρεμασμενη απο τον λαιμο και δινω στοχο,δεν θα υπαρχει προβλημα,σωστα? Ο Οκτώβριος πως σας φαίνεται για ταξίδι στην περιοχή;
Να σου πω και εγώ και θα σου πει και η @aspa. Θα πρέπει να τηρείς τους στοιχειώδεις κανόνες ασφάλειας και να έχεις μια κοινή λογική. Δεν χρειάζεται ας πούμε να τριγυρνάς στα στενάκια γύρω από το σταθμό το βράδυ ή σε μέρη που ούτε στην Αθήνα θα πήγαινες με άνεση. Όσο για τα υπόλοιπα: στο κέντρο είναι ευτυχία να χάνεσαι στα στενάκια, τη μαφία εννοείται ότι δεν θα τη συναπαντήσεις και ναι ζηλεύουν :p.
Πρόσεχε πάντως τα μηχανάκια και τα αυτοκίνητα στα στενά :eek:, αν και μετά από λίγο θα τα συνηθίσεις.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Ναι και εγώ ετσι νομίζω,με την στοιχειώδη προσοχή και έχοντας συναίσθηση του που βρίσκομαι,νομίζω θα ειμαι οκ. Θα εχουμε ως βάση τη Νάπολη και κάποιες μέρες θα ειναι αφιερωμένες στην Νάπολη,κάποιες σε εκδρομές τριγύρω. Μόλις το ψάξω καλα και εχω συγκεκριμένες απορίες θα επανέλθω :p
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα πολύ θα ήθελα να ξαναπήγαινα στην Νάπολη. Είναι πόλη μαγική. Πρέπει να προσέχεις και να μην προκαλείς. Δεν ένοιωσα κίνδυνο. Είναι πανέμορφη η βόλτα στην παραλία. Στα σοκκάκια μπορείς να πας την μέρα, να χαθείς, να δεις τα αξιοθέατα. Είναι γεμάτα τουρίστες. Την μαφία δεν την βλέπεις, εξάλου δεν ασχολείται με τους τουρίστες.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Πολύ όμορφο το οδοιπορικό σας! Την περιοχή που αφορά το δεύτερο μισό του ταξιδιού σας (Κοστιέρα κλπ) την έχω επισκεφτεί παλιότερα και παρόλο που έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε, εκείνο το ταξίδι παραμένει ένα από τα κορυφαία που 'χω κάνει! Στα πρώτα μέρη όμως της περιγραφής σου θα κινηθώ φέτος το καλοκαίρι κι έχω από τώρα ενθουσιαστεί! Μήπως θυμάσαι ποιο είναι το διαμέρισμα που μείνατε στο Λέτσε;
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Eυχαριστώ πολύ.
Το διαμέρισμα ήταν πολύ καλό 2βράδια 100ε





MaMà B&B
Έξυπνη Προσφορά

Διεύθυνση: Via Paola e Daniela Bastianutti 22
Lecce, 73100, Ιταλία
Τηλέφωνο: +393496999167
Πληροφορίες μετάβασης: Προβολή οδηγιών
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.100
Ωραία ιστορία μόλις τη διάβασα!!!! Παλι θα σου πω πως "ανάβεις φωτιές"....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom