Νάξος Νάξος

Evgenia8

Member
Μηνύματα
40
Likes
34
Είμαι Νάξο αυτή τη στιγμή. Ούτε να τη σκέφτεσαι σήμερα τη μουτσουνα σήμερα. Μια καλή σκέψη είναι ίσως ο αλυκος η οι πιο κοντινες στη χώρα Άγιος Γεώργιος κ Άγιος Προκόπιος. Αν κ γενικά είναι δύσκολη μέρα για μπάνιο σήμερα
Χτες στην Πλάκα φάγαμε τρελό μαστίγωμα...Την κάνουμε για Αλυκο λοιπον...
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Στον Αγ.Γεωργιο λογω μορφολογιας του βυθου (ειναι ρηχα για αρκετα μετρα) νομιζω οτι ευνοει το κυμα. Οταν πηγα εγω με πεταγε πισω με δυναμη, εχανα την ισορροπια μου και αυτο δεν γινοταν εκει που σκαει συνηθως το κυμα αλλα αρκετα μεσα.
 

Evgenia8

Member
Μηνύματα
40
Likes
34
Αν πάτε Αλυκο μην ακολουθήσετε το Google maps θα σας πάει απο κατι καρόδρομους στη μέση του πουθενά. Φτάνεις κανονικά απο τους κεντρικούς δρόμους.
 
Μηνύματα
50
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία!
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Αξιζουν μονοημερες εκδρομες στα γυρω νησια οπως κουφονησια?
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Αξιζουν μονοημερες εκδρομες στα γυρω νησια οπως κουφονησια?
Αξίζουν μεν αλλά δεν γίνεται να είναι μονοήμερες. Τα δρομολόγια των πλοίων δεν σου αφήνουν περιθώρια επίσκεψης πάνω απο 1-2 ώρες.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.373
Likes
3.435
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Τρίτη - Πέμπτη - Κυριακή με το μπλου σταρ ίσως θα μπορούσες να το κάνεις μονοήμερη
Η κ με τα πλοιάρια κάποιων γραφείων που διοργανώνουν εκδρομές. Εάν είδα καλά το ένα από τα γραφεία (νομίζω naxos tours λέγεται) διοργανώνει κάθε Δευτέρα για Ηράκλεια κ Κουφονήσια με 45 ευρώ το άτομο. Φίλη μου που την έκανε πριν 2 χρόνια μου είπε ότι αξίζει
 

Mpoukitses2

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα. Καινούριο μέλος κι εγώ. Βρισκόμαστε στη Νάξο ξανά, αυτή τη φορα με τα 2 μωρά μας. ΟΚ. .. ο αέρας άθλιος. Τουλάχιστον να γλιτώναμε το κόστος ομπρέλας κλπ. Παλαιότερα πηγαίναμε στο Santana τώρα όμως βλέπω ότι χρεώνει 8/10 ευρώ το σετ. Έχετε υπόψη σας κάποιομπιτσόμπαρο που να χρεώνει μόνο την κατανάλωση?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.405
Likes
14.370
Live από Νάξος.

Τους ανεμιστήρες πότε θα τους κλείσετε για να ηρεμήσουμε λίγο; :D

Τρείς μέρες σε όλες τις παραλίες(΄Αγιος Προκόπιος,Μουτσούνα,Πλάκα) πολύ αέρας.

Μόνον σήμερα ήταν κάπως ήρεμα στην Μικρή Βίγλα(εκεί που είναι το ταβερνάκι με το ίδιο όνομα).

Φαγητό πολύ καλό.Δοκιμάσθηκαν μέχρι στιγμής Τυπογραφείο(χώρα),Αξιώτισσα(Καστράκι) και Γιάννης(Χαλκί).
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.405
Likes
14.370
Πολύ ωραίο το Πυργάκι σήμερα.Απέραντη παραλία,λίγος κόσμος.
Έπεσε και ο αέρας.
 

djeleni

Member
Μηνύματα
162
Likes
234
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αίγυπτος
Καλησπέρα!
Καλύτερη είναι η παραλία Πυργάκι ή η παραλία Καστράκι κατά τη γνώμη σας;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.080
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom