Νάπολη vs Ρώμη.

Νάπολη vs Ρώμη.


  • Total voters
    68

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Θα παιξουμε? Οταν λεμε ναπολη εννοουμε ναπολη, οχι μερη 2-3 ωρες με το αυτοκινητο. Πιο γρηγορα πας ρωμη απο ναπολη παρα αμαλφι..να βαλουμε κ φλωρεντια μηπως? 1 ωρα κ κατι λεπτα απο ρωμη ειναι...
Και το Σούνιο είναι 45 λεπτά αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ την Αθήνα χωρίς αυτό, δική μου αντίληψη δεν σημαίνει ότι πρέπει να την δεχτείτε
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Ναι αλλά το Σουνιο δεν είναι προορισμός από μόνος του, το Αμαλφι είναι και παραείναι. Από τα ωραιότερα μέρη του κόσμου.
Νομίζω το ματσάκι, και δικαίως, είναι Καλως τα παιδιά καλως τα 3-0.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Ναι αλλά το Σουνιο δεν είναι προορισμός από μόνος του, το Αμαλφι είναι και παραείναι. Από τα ωραιότερα μέρη του κόσμου.
Νομίζω το ματσάκι, και δικαίως, είναι Καλως τα παιδιά καλως τα 3-0.
καλά βγάλτε το Αμάλφι αλλά πείτε τι αφήνετε, τον Βεζούβιο? τον κόλπο? την Πομπηία?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτά ναι, συμφωνώ
Δεν θα συμφωνησω. Ο κολπος (της Ναπολης) εχει 20 νησια. Αλλο η πολη αλλο οι εκδρομες απο αυτη. Τοτε η Ρωμη δικαια πρεπει να περιλαβει τα καστελλι της, τις λιμνες της, τα βουνα της κ τη Φλωρεντια ισως..ειπαμε μονο πολεις. Εδω αναφερθηκε αμαλφι, καζερτα...δειτε ενα χαρτη, μιλαμε οχι για αλλες πολεις, αλλα για αλλες επαρχιες. Λυπαμαι, επειδη ειναι η 2η πολη μου στην Ιταλια, αλλα δεν κερδιζει η Ναπολη με τπτ, ασυγκριτα πραγματα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Δεν θα συμφωνησω. Ο κολπος (της Ναπολης) εχει 20 νησια. Αλλο η πολη αλλο οι εκδρομες απο αυτη. Τοτε η Ρωμη δικαια πρεπει να περιλαβει τα καστελλι της, τις λιμνες της, τα βουνα της κ τη Φλωρεντια ισως..ειπαμε μονο πολεις. Εδω αναφερθηκε αμαλφι, καζερτα...δειτε ενα χαρτη, μιλαμε οχι για αλλες πολεις, αλλα για αλλες επαρχιες. Λυπαμαι, επειδη ειναι η 2η πολη μου στην Ιταλια, αλλα δεν κερδιζει η Ναπολη με τπτ, ασυγκριτα πραγματα.
Νομιζω το Βεζούβιο και την Πομπηία μπορούμε να τη δώσουμε στη Ναπολι. Και πάλι βέβαια δεν υπάρχει σύγκριση αν και λαχταραω μια Ναπολι περισσότερο από Ρώμη τώρα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Νομιζω το Βεζούβιο και την Πομπηία μπορούμε να τη δώσουμε στη Ναπολι. Και πάλι βέβαια δεν υπάρχει σύγκριση αν και λαχταραω μια Ναπολι περισσότερο από Ρώμη τώρα.
Συμφωνουμε απολυτα..κι εγω Ναπολη θελω τωρα..βεβαια εχω παει κατι φορες στην Αιωνια τελευταια..
Βεζουβιο εννοουμε μονο την κορυφη? Νομιζω δεν πρεπει. Το παρκο ειναι τεραστιο, ηταν κ παραμενει μια εκδρομη εκτος των τειχων. Ενω τα καστελλι κ οι λιμνες ειναι πιο Ρωμη, πας με αστικα ΜΜΜ, οπως κ οι παραλιες..δεν νομιζω να συζηταμε για ρωμη-ναπολη κ να λεμε για τις παραλιες της..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Νομιζω το Βεζούβιο και την Πομπηία μπορούμε να τη δώσουμε στη Ναπολι. Και πάλι βέβαια δεν υπάρχει σύγκριση αν και λαχταραω μια Ναπολι περισσότερο από Ρώμη τώρα.
και μόνο που έπαιξε ο Μαραντόνα, Νάπολι, θα έπρεπε να ξανασκεφτείς που θα έδινες την ψήφο σου.
 
  • Like
Reactions: GTS

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
και μόνο που έπαιξε ο Μαραντόνα, Νάπολι, θα έπρεπε να ξανασκεφτείς που θα έδινες την ψήφο σου.
στην αρχη πηγε κ εμενα εκει το μυαλο μου..μετα ομως σκεφτηκα οτι 1. δεν εχω παει ποτε Napoli, ενω 2. εχω δει live τον Francesco Totti και 3. σε ενα youth Hostel στην Ρωμη ειχα περασει αξεχαστες νυχτες
για αυτο κ μονο δαγωκτο Ρωμη

ΥΓ αν δεν κανω λαθος, επαιζε ο Ολυμπιακος σε final four τοτε...καπου 95 'η 96??? που ειναι ο Yorgos οταν τον χρειαζεσαι? μονο οταν ακουει Κουβα εμφανιζεται
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.578
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom