Νάπολη vs Ρώμη.

Νάπολη vs Ρώμη.


  • Total voters
    68

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Και γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε, όλα ξεκινούν από δω
Αν το πάμε έτσι...

Επιβάλλεται νομίζω να αναφέρουμε και το πιο όμορφο κορίτσι του ιταλικού σινεμά. Τη Ναπολιτάνα...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Αν το πάμε έτσι...

Επιβάλλεται νομίζω να αναφέρουμε και το πιο όμορφο κορίτσι του ιταλικού σινεμά. Τη Ναπολιτάνα...
Δεν μας ενδιαφέρει που καταλήγουν οι δρόμοι αλλά από που ξεκινάνε
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Επιβάλλεται νομίζω να αναφέρουμε και το πιο όμορφο κορίτσι του ιταλικού σινεμά. Τη Ναπολιτάνα...
Εδώ λίγο μας τα μπερδεύει. Μπαμπάς καταγωγή Ναπολιτάνος, μαμά Γερμανο-Εσθονή,
αλλά η ίδια γεννήθηκε στην Ρώμη.
Από Wikipedia
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εδώ λίγο μας τα μπερδεύει. Μπαμπάς καταγωγή Ναπολιτάνος, μαμά Γερμανο-Εσθονή,
αλλά η ίδια γεννήθηκε στην Ρώμη.
Τιποτε δεν μπερδευει. Οι ελαχιστοι που ψηφισαν ναπολη ισως ειναι μπερδεμενοι. Η Μουτι ειναι ρομανα 100%, δεν εχει καμμια σχεση με Ναπολη περαν της καταγωγης του μπαμπα της. Γεννηθηκε, μεγαλωσε κ δημιουργησε στη Ρωμη, ζει στη Ρωμη, μιλαει τη διαλεκτο φυσικα κ ουδεποτε εζησε στη ναπολη.

Επιβάλλεται νομίζω να αναφέρουμε και το πιο όμορφο κορίτσι του ιταλικού σινεμά.
Οχι. Η Λωρεν ειναι ασυγκριτη. Μονο για τη 2η θεση συζηταμε. Κ βαζω Μονικα Βιττι, Τζινα. Ολες απο Ρωμη βεβαια, οπως κ η Μουτι. Η Ναπολη εβγαλε 1, η Ρωμη 100.
monica-vitti.jpg

51j+C2R77SL._AC_.jpg
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Γεννηθηκε, μεγαλωσε κ δημιουργησε στη Ρωμη, ζει στη Ρωμη, μιλαει τη διαλεκτο φυσικα κ ουδεποτε εζησε στη ναπολη.
Ε καλά, και εκεί έμεινε, λες και έκανε καμιά σπουδαία καριέρα ένα πράμα και έπεσε το Χόλιγουντ στα πόδια της. Δικιά σας...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ε καλά, και εκεί έμεινε, λες και έκανε καμιά σπουδαία καριέρα ένα πράμα και έπεσε το Χόλιγουντ στα πόδια της. Δικιά σας...
Δεν τη θελουμε. Εχουμε ηδη ενα σωρο. Ασε που κ τη Λωρεν πολλοι τη θεωρουν ρωμαια αφου εκει γεννηθηκε, περασε τα πρωτα χρονια κ επεστρεψε στα 15 της μετα απο μονο 10χρονια στη Ναπολη. Κ ο πατερας σικελος.Τη βαφτισατε αμεσως ναπολιτανα. Αλλο οι ρολοι που ειχε αλλο η πραγματικη ζωη. Σε αυτη η ομορφια γεννιεται παντα στην Αιωνια Πολη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom