Νέα Ζηλανδία Νέα Ζηλανδία

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.341
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Φοβερο ταξιδι , ωραια περιγραφη και το τελευταιο κομματι μας αφησε γλυκια γευση , οπως πρεπει να ειναι τα ταξιδια μας :).
Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες getxo!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Οριστε και μια γευση απο την αγαπημενη μου Νεα Ζηλανδια!

YouTube - Kanal von PureNewZealand


Παρα πολυ καλο σαιτ για την προετοιμασια του ταξιδιου:
The official site for New Zealand Travel & Business > Neuseeland

Μπορεις να βρεις ξενοδοχεια,μοτελ,εστιατορια,εκδρομες,αποστασεις απο τη μια πολη στην αλλη,χαρτες,τι χρειαζεσαι για να μπεις στη χωρα. Ειναι καταπληκτικο εργαλειο για την προετοιμασια!
Επισης σε καθε σχεδον πολη εκει υπαρχει tourist office,με πολυ υλικο και χαρτες! Μαλιστα απο εκει πηρα δωρεαν και ενα travel guide,κατι σαν το lonely planet.

Go2dbeach σε ευχαριστω,επρεπε εδω και καιρο να ειχα βαλει τις πληροφοριες!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Χτες το βραδυ ειδα μια καταπληκτικη εκπομπη με θεμα Νεα Ζηλανδια!! Ειναι ισως η καλυτερη εκπομπη για μενα στην ισπανικη κρατικη τηλεοραση με τιτλο: Españoles en el mundo, Ισπανοι στον κοσμο. Χτες ηταν στη λατρεμενη μου Νεα Ζηλανδια! Βεβαια μετα την εκπομπη αναρωτιομουνα, οπως και τωρα γιατι ειμαι ακομα εδω και δεν εχω παρει το αεροπλανο για τον αντιποδα! Τεσπα, αυτο εδω ειναι το βιντεο: Espa .

Ξερω ειναι στα ισπανικα, οσοι λοιπον ειναι γνωστες της ισπανικης αξιζει να το δουν καποια στιγμη, αλλα αξιζει να δειτε το 02:45-05:50 θα δειτε δελφινια, πολλα δελφινια στο Kaikoura, με αποκορυφωμα το 04:00!! Στο 07:45 θα δειτε μια φαλαινα παλι στο Kaikoura και στο 08:40 μια φωκια να κανει ηλιοθεραπεια !!! :D

Στο βιντεο θα δεις μερη απο Kaikoura, Christchurch, Dunedin, Auckland, Devenport.
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Πολύ κατατοπιστικό κείμενο.
Δίνει πολλές απαντήσεις στους μελλοντικούς επισκέπτες.
 

liz

Member
Μηνύματα
159
Likes
343
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Χτες το βραδυ ειδα μια καταπληκτικη εκπομπη με θεμα Νεα Ζηλανδια!! Ειναι ισως η καλυτερη εκπομπη για μενα στην ισπανικη κρατικη τηλεοραση με τιτλο: Españoles en el mundo, Ισπανοι στον κοσμο. Χτες ηταν στη λατρεμενη μου Νεα Ζηλανδια! Βεβαια μετα την εκπομπη αναρωτιομουνα, οπως και τωρα γιατι ειμαι ακομα εδω και δεν εχω παρει το αεροπλανο για τον αντιποδα! Τεσπα, αυτο εδω ειναι το βιντεο: Espa .
Κατ'αρχήν ευχαριστώ για τις πληροφορίες που βρήκα εδώ και στον ταξιδιωτικό οδηγό...και δεν κρατιέμαι να μην σχολιάσω, όχι πως κι εγώ δεν κάνω πολύ συχνά πατάτες, αλλά ο Ισπανός του βίντεο "ήρθα το 1994 στη Ν.Ζηλανδία να μάθω αγγλικά, έχω εστιατόριο στο Κράϊστσουρτς" (3:36) :D Μου έλειψαν οι Ισπανοί και τ' αγγλικά τους.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ταξιδι ονειρο για'μενα!!! Υπερβολικα δαπανηρο ακομα για τη τσεπη μου, απιαστο βασικα. Αλλα τετοιες εικονες ειναι μοναδικες!!! Μπραβο σας κι ευχαριστουμε για τις πληροφοριες. Ολα οσα κανατε ακουγονται καταπληκτικα.
 

fay82

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία- Αυστρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ, ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
νεα ζηλανδία

Καλημέρα....

Μόλις επέστρεψα από τη νέα ζηλανδία....όνειρο ζωής εμένα και του άντρα μου.....

τι μπορώ να πω γι αυτή τη χώρα????
μοναδικα τοπία, μοναδική ομορφια....μείναμε εκεί 15 μέρες....εξερευνήσαμε τη χώρα και πήγαμε σε πάρα πολλά μέρη και πολυ trekking......θα γραψω οπωσδίποτε όταν συνέλθω....

:xmas_sad: και τωρα πάλι πίσω.....
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
844
Likes
761
fay82 said:
Καλημέρα....

Μόλις επέστρεψα από τη νέα ζηλανδία....όνειρο ζωής εμένα και του άντρα μου.....

τι μπορώ να πω γι αυτή τη χώρα????
μοναδικα τοπία, μοναδική ομορφια....μείναμε εκεί 15 μέρες....εξερευνήσαμε τη χώρα και πήγαμε σε πάρα πολλά μέρη και πολυ trekking......θα γραψω οπωσδίποτε όταν συνέλθω....

:xmas_sad: και τωρα πάλι πίσω.....
Περιμενουμε ιστορια!! Καταλαβαινω οτι το μυαλο σου ειναι ακομα εκει..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.565
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom