ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

danichro

Member
Μηνύματα
44
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Amsterdam
Ταξίδι-Όνειρο
American Dream...
Εχει κανει ποτε κανεις την ημερήσια απο Νέα Υόρκη για Ουασινγτον; Θα ειναι αρκετα κουραστικη; Εχω αρχισει και οργανωνω ενα 9ημερο στη Νέα Υόρκη και θα ηθελα πολυ να παω στο Air & Space Museum της Ουασινγτον!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Εχει κανει ποτε κανεις την ημερήσια απο Νέα Υόρκη για Ουασινγτον; Θα ειναι αρκετα κουραστικη; Εχω αρχισει και οργανωνω ενα 9ημερο στη Νέα Υόρκη και θα ηθελα πολυ να παω στο Air & Space Museum της Ουασινγτον!
Amtrak
αυτή την στιγμή το σύστημα κρατήσεων είναι κάτω. όταν οσονούπω ξανά λειτουργήσει, ρίξε μια ματιά για τα δρομολόγια τρένων καθώς είναι το πιο αξιόπιστο μέσο για ένα τέτοιο ταξίδι.
 

danichro

Member
Μηνύματα
44
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Amsterdam
Ταξίδι-Όνειρο
American Dream...
Amtrak
αυτή την στιγμή το σύστημα κρατήσεων είναι κάτω. όταν οσονούπω ξανά λειτουργήσει, ρίξε μια ματιά για τα δρομολόγια τρένων καθώς είναι το πιο αξιόπιστο μέσο για ένα τέτοιο ταξίδι.

βρηκα καποια site που διοργανώνουν την εκδρομη πχ

Washington D.C. - Bus Tours from New York City

ειναι αξιοπιστα όμως;
 

gianniotis

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΕΓΓΑΡΙ
Συνοδοιπόροι όπως σας έχω πεί θα πάω τον Αυγούστο γαμήλιο στην ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ έκλεισα αεροπορικά με swiss απο Θεσ/νικη(686 το άτομο ) .Μου λείπει το ξενοδοχείο!Μου αρέσει πολύ το εξής και σε αρκετα καλά τιμή για Ν.Υ 160 ευρώ ανα διανυκτέρευση με φόρους.Το ξενοδοχείο είναι αυτό: The Jewel: Welcome to Our Full-Service Boutique Midtown Manhattan Hotel .Έχει κανείς από εσάς μείνει σε αυτό ή έστω να ξέρει αν αξίζει?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Όπως φαίνεται στις φωτό αξίζει! Μόνο το μπάνιο δε μας δείχνει, σε κανένα άλλο site θα υπάρχει και αυτό. Η περιοχή είναι τέλεια, αλλά δεν ξέρω μήπως έχει υπερβολική φασαρία. Καλό θα ήταν να ψάξεις για σχόλια πελατών πάνω σε αυτό το θέμα.
Άν κάποιος έχει μείνει θα σε βοηθήσει περισσότερο...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.758
Likes
50.990
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εχει κανει ποτε κανεις την ημερήσια απο Νέα Υόρκη για Ουασινγτον; Θα ειναι αρκετα κουραστικη; Εχω αρχισει και οργανωνω ενα 9ημερο στη Νέα Υόρκη και θα ηθελα πολυ να παω στο Air & Space Museum της Ουασινγτον!
Εμείς πήγαμε και μείναμε 2 βράδια στην Ουάσιγκτον από τη ΝΥ, είχε αρκετά πράγματα να δει κανείς και η πόλη είναι πολύ ευχάριστο και ήσυχο διάλειμμα από το χαμό της ΝΥ. Το Air & Space Museum με απογοήτευσε, είναι το είδος του μουσείου που είναι ολίγον αχταρμάς, απευθύνεται κυρίως σε παιδάκια ή σε φανατικούς του είδους (δεν είμαι, κάποιος που είναι πιθανόν να το εκτιμήσει περισσότερο). Είχε άλλα μέρη που μας άρεσαν πολύ. Αν θες να διαβάσεις το σχετικό κομμάτι για την Ουάσιγκτον:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...-%E5%F1%E7%EC%E9%DD%F2-%BB-12.html#post122084

Για να μην ψάχνεις, μιλάμε για τα ποστ #136.

Συμπερασματικά, για ημερήσια είναι αρκετά τα χιλιόμετρα και θα προλάβεις να δεις μόνο το μουσείο, είναι κρίμα γιατί η πόλη έχει πολύ πράσινο και προσφέρεται για περπάτημα. Αφού έχεις 9 μέρες στη ΝΥ, δεν είναι και μεγάλη θυσία οι δύο μέρες, μάλλον ευχάριστο διάλειμμα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
τι εννοεις οταν λες χειροτεχνιας?? Γινε λιγο πιο συγκεκριμενη
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Θελω να μου φερουν ειδη decoupage. Ειναι μια συγκεκριμενη τεχνικη με χαρτοπετσετα. Κολλες, πινελα και διαφορα αλλα συγκεκριμενα υλικα για την τεχνικη αυτη.
Θα με ενδιεφερε να μαθω κι αν υπαρχει καποιο μαγαζι με ειδη σπιτιου.
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Manelaki μόνο εσύ και για άλλο ένα άτομο έχω ακούσει αυτή την τεχνική με τις χαρτοπετσέτες.
Πρέπει να εξασκείται αρκετά η υπομονή σου..
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Manelaki μόνο εσύ και για άλλο ένα άτομο έχω ακούσει αυτή την τεχνική με τις χαρτοπετσέτες.
Πρέπει να εξασκείται αρκετά η υπομονή σου..
:haha: ναι η αληθεια ειναι οτι ολες οι χειροτεχνιες θελουν υπομονη αλλα απ'αυτη εχω γαιδουρινη οποτε αν ξερετε κατι απ'τα παραπανω βοηθηστε ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.617
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom