ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

deppi

Member
Μηνύματα
37
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
USA road trip
To travelplan αν κανείς αναζήτησή μέσω skyscanner σου δίνει την καλύτερη τιμη συνήθως απο ολα τα αλλα γραφεία και την ίδια την αεροπορική.
Η χρέωση υπηρεσιών ανάλογα και την καρτα πανω απο 5-7 ευρω δεν θα ειναι.
Ναι το παρατήρησα και εγώ ότι μέσω skyscanner κάποια εισητήρια είναι πιο φθηνά παρά όταν ψάχνεις απευθείας στο travel plan! Ευχαριστώ πολύ για της πληροφορίες!!!
 

STELLIOS

Member
Μηνύματα
24
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Toσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ορλεανη
Αστα τα έχω ψάξει, δυστυχώς δεν είναι και η πιο οικονομική πόλη. Συν το ότι η ισοτιμία είναι πολύ χάλια πλέον. Τυχεροί όσοι την εκμεταλλευτηκαν και πήγαν πρίν 4-5 χρόνια.
αν πας λιγο off season πχ τον Μαρτιο τα ξενοδοχεια που εχουν δωματια διαθεσιμα και το ρισκαρεις δυο τρεις ημερεσ πριν απο 250$ μπορει να το βρεις 98$
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Ναι το παρατήρησα και εγώ ότι μέσω skyscanner κάποια εισητήρια είναι πιο φθηνά παρά όταν ψάχνεις απευθείας στο travel plan! Ευχαριστώ πολύ για της πληροφορίες!!!
Και με μια μικρή έρευνα που εκανα μολις τωρα, αν εχεις Visa/Visa Debit η προμήθεια ειναι μηδενική ,ενω αν εχεις MasterCard/MasterCard Debit η προμήθεια ειναι 8.25 ευρω.

Παντα για κρατήσεις που κανεις μεσω του skyscanner διοτι αν κανεις αναζητηση μεσα απο το δικό τους σαητ θα φας σιγουρα καπέλο.
 

deppi

Member
Μηνύματα
37
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
USA road trip
Και με μια μικρή έρευνα που εκανα μολις τωρα, αν εχεις Visa/Visa Debit η προμήθεια ειναι μηδενική ,ενω αν εχεις MasterCard/MasterCard Debit η προμήθεια ειναι 8.25 ευρω.

Παντα για κρατήσεις που κανεις μεσω του skyscanner διοτι αν κανεις αναζητηση μεσα απο το δικό τους σαητ θα φας σιγουρα καπέλο.
Ευχαριστώ παρα πολύ για τη βοήθεια! Είναι πολύ χρήσιμες οι κατευθύνσεις σου! Θα ακολούθησω τις συμβουλές σου!
 

deppi

Member
Μηνύματα
37
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
USA road trip
αν πας λιγο off season πχ τον Μαρτιο τα ξενοδοχεια που εχουν δωματια διαθεσιμα και το ρισκαρεις δυο τρεις ημερεσ πριν απο 250$ μπορει να το βρεις 98$
Υπάρχουν ευκαιρίες αλλά είναι και πότε παίρνει άδεια ο καθένας.. τότε περιορίζονται κάπως τα πράγματα. Από airbnb εκλεισες? Είχαν πάει κάτι φίλοι μου και έμειναν κέντρο Manhattan μέσω airbnb και ήταν πολύ ευχαριστημένοι
 

STELLIOS

Member
Μηνύματα
24
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Toσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ορλεανη
Και με μια μικρή έρευνα που εκανα μολις τωρα, αν εχεις Visa/Visa Debit η προμήθεια ειναι μηδενική ,ενω αν εχεις MasterCard/MasterCard Debit η προμήθεια ειναι 8.25 ευρω.

Παντα για κρατήσεις που κανεις μεσω του skyscanner διοτι αν κανεις αναζητηση μεσα απο το δικό τους σαητ θα φας σιγουρα καπέλο.
εγω εκλεισα με mastercard δεν μου πηραν προμηθεια
 

STELLIOS

Member
Μηνύματα
24
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Toσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ορλεανη
Υπάρχουν ευκαιρίες αλλά είναι και πότε παίρνει άδεια ο καθένας.. τότε περιορίζονται κάπως τα πράγματα. Από airbnb εκλεισες? Είχαν πάει κάτι φίλοι μου και έμειναν κέντρο Manhattan μέσω airbnb και ήταν πολύ ευχαριστημένοι
εκλεισα με WIMDU .στο Brooklyn.... θα δουμε
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Τωρα κανονικά έχουν καταργηθεί οι προμήθειες καρτών νομίζω. Απλά ακολούθησα την διαδικασία κράτησης και κατέγραψα τι ισχύει τώρα. Τώρα τι να πω δεν ξέρω.
 

sheik

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επειδη δεν εχω ξαναταξιδεψει αεροπορικως εξωτερικο, θα εχω προβλημα για Νεα Υορκη με παλια ταυτοτητα; Εχει περιπου 15 χρονια που την εβγαλα, γραφει λατινικους χαρακτηρες.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
467
Likes
1.532
Επειδη δεν εχω ξαναταξιδεψει αεροπορικως εξωτερικο, θα εχω προβλημα για Νεα Υορκη με παλια ταυτοτητα; Εχει περιπου 15 χρονια που την εβγαλα, γραφει λατινικους χαρακτηρες.
Για να ταξιδέψεις στο εξωτερικό, εκτός των χωρών της Συνθήκης Σένγκεν, χρειάζεσαι Διαβατήριο, δεν μπορείς με ταυτότητα. Επίσης για τις ΗΠΑ απαιτείται να έχεις Visa (τουριστική ή άλλη) ή να έχεις κάνει απο πρίν την ηλεκτρονική διαδικασία του ESTA...
 

sheik

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Τα γνωριζω αυτα τα εχω κανει. Λεω μηπως θα παιξει ρολο και η ταυτοτητα που ειναι σχετικα παλια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.196
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom