ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
με πιστωτικη μπορεις να κανεις αγορες αρκει να εχει λεφτα ο λογαριασμος σου
αν κανω λαθος ας με διορθωση καποιος
Με τις πιστωτικές κάνεις αγορές μέχρι το όριο που έχει η κάρτα σου.....και δεν έχει καμμία σχέση ο λογαριασμός που έχεις στην τράπεζα.
 

STELLIOS

Member
Μηνύματα
24
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Toσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ορλεανη
Λοιπον παω Ιουνιο εχω κλεισει σε δυο ξενοδοχεια με εναλακτικη ακυρωσεων
τωρα ψαχνω και με WIMDU εχει κατι πολυ ωραια δωματια με κουζινα που θα γλυτωνω αρκετα χρηματα απο το καθημερινο εξω και κανεις γνωρμιες και με τον ιδιοκτητη, που μπορεις να μαθεις και καποια tips, αν ημασταν και 4 ατομα η τιμη θα ηταν σουπερ

πεσ τε κατι που δεν πρεπει να χασω με τιποτε και τι αξιζει για αγορες απο ηλεκτρονικα και ρουχα
 

deppi

Member
Μηνύματα
37
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA road trip
μετα χαρας
travel plan
7/6 ath rome Ny
14/6 ΝΥ - Rome - Athens
360 ευρω με aegean και delta
2.40 αναμονη στη Ρωμη
Το travel plan σου χρεωσε εξτρα την χρηση χρεωστικης ή πιστωτικης οταν πηγες να κλεισεις? Σου εστειλαν την ιδια μερα εισητηρια κτλ? Αντιμετωπισες κανενα προβλημα με το συγκεκριμενο site?
 

STELLIOS

Member
Μηνύματα
24
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Toσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ορλεανη
Το travel plan σου χρεωσε εξτρα την χρηση χρεωστικης ή πιστωτικης οταν πηγες να κλεισεις? Σου εστειλαν την ιδια μερα εισητηρια κτλ? Αντιμετωπισες κανενα προβλημα με το συγκεκριμενο site?
μου εστειλαν αμεσως τον αριθμο εισιτηριου και κωδικο κρατησης μετα απο δυο ημερες μου εστειλαν και αποδειξη Τι εννοεις αν μου χρεωσαν εξτρα ?
 

deppi

Member
Μηνύματα
37
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA road trip
μου εστειλαν αμεσως τον αριθμο εισιτηριου και κωδικο κρατησης μετα απο δυο ημερες μου εστειλαν και αποδειξη Τι εννοεις αν μου χρεωσαν εξτρα ?
Εννοώ οτί όταν ψάχνεις πτήσεις σου βγάζει ένα ποσό χ € και όταν περνάς στη διαδικασία πληρωμής και επιλεγεις τον τύπο κάρτας σου προσθέτει ένα έξτρα ποσό στο αρχικό (ανάλογα βέβαια και με τη κάρτα ) . Στο συγκεκριμένο site συναντησες κάτι τέτοιο?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Εννοώ οτί όταν ψάχνεις πτήσεις σου βγάζει ένα ποσό χ € και όταν περνάς στη διαδικασία πληρωμής και επιλεγεις τον τύπο κάρτας σου προσθέτει ένα έξτρα ποσό στο αρχικό (ανάλογα βέβαια και με τη κάρτα ) . Στο συγκεκριμένο site συναντησες κάτι τέτοιο?
Αν χρεώνουν μερικά ευρώ,εσύ δεν θα κλείσεις το εισιτήριο;
 

STELLIOS

Member
Μηνύματα
24
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Toσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ορλεανη
Εννοώ οτί όταν ψάχνεις πτήσεις σου βγάζει ένα ποσό χ € και όταν περνάς στη διαδικασία πληρωμής και επιλεγεις τον τύπο κάρτας σου προσθέτει ένα έξτρα ποσό στο αρχικό (ανάλογα βέβαια και με τη κάρτα ) . Στο συγκεκριμένο site συναντησες κάτι τέτοιο?
Ναι ετσι γινεται σου γραφει 335ε πχ και οταν πας να κλεισεις προτου δωσεις τον αριθμο καρτα σου οταν ψαχνει για την φτηνοτερη πτηση σου βγαζει 360
Ποτε πας Νεα Υορκη ?
 

deppi

Member
Μηνύματα
37
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA road trip
Αν χρεώνουν μερικά ευρώ,εσύ δεν θα κλείσεις το εισιτήριο;
Μπορεί να με συμφέρει να κλείσω από το official site της αεροπορικής για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο ή από κάποιο άλλο site. Το pamediakopes για 3 άτομα μου έβγαζε +75€ με χρεωστική , για μένα προσωπικά δεν είναι και λίγα
 

deppi

Member
Μηνύματα
37
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA road trip
Δ
Ναι ετσι γινεται σου γραφει 335ε πχ και οταν πας να κλεισεις προτου δωσεις τον αριθμο καρτα σου οταν ψαχνει για την φτηνοτερη πτηση σου βγαζει 360
Ποτε πας Νεα Υορκη ?
Δεν έχω κανονίσει ακόμα τίποτα,θα εξαρτηθεί από τα οικονομικά μου
 

STELLIOS

Member
Μηνύματα
24
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Toσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Ορλεανη
Δ

Δεν έχω κανονίσει ακόμα τίποτα,θα εξαρτηθεί από τα οικονομικά μου
Προσεξε τα ξενοδοχεια και το φαγητο ειναι πανακριβα
εγω εκλεισα σε διαμερισμενα καπως φτηνοτερα αλλα θα εχω και κουζινα
 

deppi

Member
Μηνύματα
37
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA road trip
Προσεξε τα ξενοδοχεια και το φαγητο ειναι πανακριβα
εγω εκλεισα σε διαμερισμενα καπως φτηνοτερα αλλα θα εχω και κουζινα
Αστα τα έχω ψάξει, δυστυχώς δεν είναι και η πιο οικονομική πόλη. Συν το ότι η ισοτιμία είναι πολύ χάλια πλέον. Τυχεροί όσοι την εκμεταλλευτηκαν και πήγαν πρίν 4-5 χρόνια.
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Μπορεί να με συμφέρει να κλείσω από το official site της αεροπορικής για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο ή από κάποιο άλλο site. Το pamediakopes για 3 άτομα μου έβγαζε +75€ με χρεωστική , για μένα προσωπικά δεν είναι και λίγα
To travelplan αν κανείς αναζήτησή μέσω skyscanner σου δίνει την καλύτερη τιμη συνήθως απο ολα τα αλλα γραφεία και την ίδια την αεροπορική.
Η χρέωση υπηρεσιών ανάλογα και την καρτα πανω απο 5-7 ευρω δεν θα ειναι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom