ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Στην Ευρώπη ούτε εγώ είχα ποτέ θέμα κι ενώ έκανα όλες τις απαραίτητες ενέργειες είχα πρόβλημα στη Νέα Υόρκη
Απλα με κανει εντυπωση,απλα δινεις την καρτα κλασσικα και ο υπαλληλος την περναει,εκτος οταν την περναει αποριφθει η συναλλαγη!
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Καλησπερα!!Εγω που εχω κλεισει να παω 12 μερες το μαρτιο Νεα υορκη εκανα ασφαλεια,30+ ευρω περιπου,εισαι εκτος Ευρωπης οποτε πιστευω χρειαζεται μια ασφαλεια.Εγω την εκλεισα κατα την διαρκεια της κρατησης με την airtickets,και πτηση πανε ελα με την air servia,365 ευρω!


Καλησπερα,για ποιο λογο δεν της δεχοντουσαν??Εγω οταν παω θα εχω μια mastercard της alpha bank,και μια χρεωστικη visa,γενικα τα ταξιδια μου ευρωπη δεν συναντησα κανενα προβλημα αποδοχης των καρτων.
καλησπερα! και εγω μαρτιο παω...
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
καλησπερα! και εγω μαρτιο παω...
καλησπερα!ποτε πας?εγω αρχες μαρτιου,αν και με ειπαν η καλη περιοδος ειναι απο τελοι μαρτιου και μετα,απλα με δελεασε η τιμη,αλλα οτι καιρο και αν κανει ειναι νεα υορκη!
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
καλησπερα!ποτε πας?εγω αρχες μαρτιου,αν και με ειπαν η καλη περιοδος ειναι απο τελοι μαρτιου και μετα,απλα με δελεασε η τιμη,αλλα οτι καιρο και αν κανει ειναι νεα υορκη!
Μια χαρά είναι ο καιρός. Έχει λίγο κρύο αλλά δεν είναι και Βοστόνη:p.
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
καλησπερα!ποτε πας?εγω αρχες μαρτιου,αν και με ειπαν η καλη περιοδος ειναι απο τελοι μαρτιου και μετα,απλα με δελεασε η τιμη,αλλα οτι καιρο και αν κανει ειναι νεα υορκη!
μεσα μαρτιου! 14 με 24

Έκλεισες εισιτήρια τελικά??
ναι!
 
Last edited by a moderator:

SKandalf1984

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Eρώτηση παιδιά , για να καταλάβω γιατί κάπου μπερδεύτηκα...

Τελικά βολεύει να έχεις credit ή debit card; (για τις χρεώσεις εννοώ)

Ποιά τράπεζα προτιμάμε μεταξύ Πειραιώς και Eurobank;

Eγώ για Μάη ή Ιούνη λέω να πάω...
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Eρώτηση παιδιά , για να καταλάβω γιατί κάπου μπερδεύτηκα...

Τελικά βολεύει να έχεις credit ή debit card; (για τις χρεώσεις εννοώ)

Ποιά τράπεζα προτιμάμε μεταξύ Πειραιώς και Eurobank;

Eγώ για Μάη ή Ιούνη λέω να πάω...
εγώ είχα μαζί μου κ credit k debit..η πιστωτική συμφέρει σε μικρά ποσά γιατί χρεώνει 2%επι του ποσού..η χρεωστική χρεώνει 2,5€ ανά συναλλαγή οποιουδήποτε κόστους.. μέχρι 250€ συμφέρει πιστωτική εννοείται
 

geomax13

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ (DONE)
Καλημερα σας !!παω Νεα Υορκη 01/01 -08/01 2018 ,το κρυο ειναι υποφερτο? ,σκεφτομαι να παρω ισοθερμικα ...ελπιζω να βοηθησουν.. ειμαι κ απο ροδο οποτε δ εχουμε συνιθισει στο κρυο ..:lol: τι πρεπει να προσεξω για τον καιρο για να την παλεψω κ συχρονωσ να μπορω να κινηθω...εκεινη την περιοδο εχει κ βροχες?
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Σήμερα γύρισα από Νέα Υόρκη. Ευχαριστώ όλους που με βοήθησαν να οργανώσω το ταξίδι μου.
Ιδιαίτερα το μέλος boxeraki που μένει στην Νέα Υόρκη και μας βοήθησε στις μετακινήσεις μας με το ταξί του.
Εννοείται ότι είμαι εδώ να λύσω όποια απορία μπορώ για τους μελλοντικούς ταξιδιώτες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.803
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom