ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

timsponsler

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Broadway στη Νέα Υόρκη

Το επίσημο site είναι πολύ ακριβά. Θα ήθελα να περιμένουν στην ουρά στο TKTS στην πλατεία Times Square ή να χρησιμοποιήσετε έναν προμηθευτή όπως η έκπτωση Broadway Shows | Broadway Tickets New York. Η Νέα Υόρκη είναι μεγάλη!


Τέλεια! Εύχομαι να περάσει σύντομα ο καιρός και να έρθει η μέρα της αναχώρησης!!

Αν μπορείτε κλείστε τώρα, ειδικά μέρες γιορτών που πάτε, πολύ ο φοβάμαι και απο τώρα αν θα βρείτε ότι θέλετε ή όποτε θέλετε. Το κακό είναι πως οι παραστάσεις δεν είναι συνήθως ΚΑΘΕ μέρα, οπότε κοιτάξτε το τώρα, να το έχετε πληρώσει κιόλας και να' χετε το κεφάλι σας ήσυχο. Εγώ είχα βρεί κάποιο άλλο σαιτ για αγορά εισητηρίου μπρόντγουει, αλλά τελικά μας τα αγόρασε μια φίλη μας που μένει ΝΥ γιατί είχε μια κάρτα και τα πήρε φθηνότερα, οπότε σε αυτό δε μπορώ να σε βοηθήσω...
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Αγαπητοί συμφορουμίτες σκέφτομαι να ταξιδέψω Νέα Υόρκη προς το Β' 15νθήμερο του Γενάρη 2014 ή το πρώτο 15νθήμερο του Φλεβάρη για 8 μέρες.'Ηθελα να ρωτήσω σχετικά με τον καιρό και τις θερμοκρασίες που επικρατούν εκείνη την περίοδο στη Νέα Υόρκη.Αν κάποιος έχει επισκεφθεί αυτήν την περίοδο τη Νέα Υόρκη τον θερμοπαρακαλώ να μας πει για τον καιρό.Αξίζει αυτή την περίοδο ένα ταξίδι στη Νέα Υόρκη ή λόγω κρύου να το αναβάλλουμε για αργότερα??
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Πάντως το σίγουρο είναι πως θα είναι δύσκολο να πετύχεις οικονομικά εισιτήρια.
Δεν νομίζω να έχει και καμιά τρομερή παγωνιά.
Αλλά αν ρίξει κάνα χιόνι τότε τι κάνετε;;
Θα σας χαλάσει το πρόγραμμα όλο.
Γιατί δεν πάτε καλοκαιράκι που θα είναι σουπερ.
Δεν έχει την ζέστη τη δική μας.
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Πάντως το σίγουρο είναι πως θα είναι δύσκολο να πετύχεις οικονομικά εισιτήρια.
Δεν νομίζω να έχει και καμιά τρομερή παγωνιά.
Αλλά αν ρίξει κάνα χιόνι τότε τι κάνετε;;
Θα σας χαλάσει το πρόγραμμα όλο.
Γιατί δεν πάτε καλοκαιράκι που θα είναι σουπερ.
Δεν έχει την ζέστη τη δική μας.
Σε ευχαριστώ giorgosk.Όσον αφορά το οικονομικό δεν έχω πρόβλημα με το κόστος αλλά το χιόνι όντως θα είναι πρόβλημα.Δηλαδή μιλάμε για θερμοκρασίες αρκετά κάτω από το μηδέν?
 

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
Αυτό ήταν πέρσι εγώ όταν είχα παει πρόπερσι ήταν τέλεια ( για το πρώτο δεκαήμερο εννοώ του Δεκεμβρίου )
 

eva84

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους! Επειδή πρόκειται να πάμε γαμήλιο ταξίδι τέλη Ιουλίου στη Νέα Υόρκη, σκεφτόμαστε την πιθανότητα να πάμε μια μέρα στη θάλασσα μιας και θα είναι μέσα καλοκαιριού και για να ζήσουμε την εμπειρία του να κάνουμε μπάνιο σε μία τέτοια θάλασσα. Από ότι είδα κοντά στη Νέα Υόρκη είναι τα Hamptons. Έχει πάει κάποιος; Θα μπορούσατε να μου δώσετε συμβουλές για το που ακριβώς μπορούμε να πάμε και πως; Από ότι είδα έχουμε επιλογές όπως λεωφορείο ή τρένο και επίσης έχει διάφορες παραλίες εκεί. Αν έχετε πάει κάπου συγκεκριμένα η συμβουλή σας θα ήταν πολύτιμη :)
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Επειδή προσπαθώ να αυτο-ψηθώ για 7ήμερο μουσειακό υπερθέαμα, θα ήθελα μια γρήγορη εκτίμηση.
Απο τους μήνες Ιούλιο, Οκτώβριο και Νοέμβριο ποιόν θα διαλέγατε για
1. ευκολία να κλείσεις σε μέτρια-καλά εστιατόρια τελευταία στιγμή (1-2 ημέρες πριν)
2. ευχάριστο/ανεκτό καιρό για βόλτες τα απογεύματα/βράδια
3. λιγότεροι τουρίστες (μέσα) στα μουσεία
4. λογικές τιμές σε (midrange) ξενοδοχεία σε περιοχή που αξίζει το 2 (ξέρω οτι οι μισοί ορκίζεστε στο west village)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Καλησπέρα σε όλους! Επειδή πρόκειται να πάμε γαμήλιο ταξίδι τέλη Ιουλίου στη Νέα Υόρκη, σκεφτόμαστε την πιθανότητα να πάμε μια μέρα στη θάλασσα μιας και θα είναι μέσα καλοκαιριού και για να ζήσουμε την εμπειρία του να κάνουμε μπάνιο σε μία τέτοια θάλασσα.
Montauk τίποτε άλλο... ακριβό αλλά...
http://www.onmontauk.com/

Επειδή προσπαθώ να αυτο-ψηθώ για 7ήμερο μουσειακό υπερθέαμα, θα ήθελα μια γρήγορη εκτίμηση.
Απο τους μήνες Ιούλιο, Οκτώβριο και Νοέμβριο ποιόν θα διαλέγατε για
1. ευκολία να κλείσεις σε μέτρια-καλά εστιατόρια τελευταία στιγμή (1-2 ημέρες πριν)
2. ευχάριστο/ανεκτό καιρό για βόλτες τα απογεύματα/βράδια
3. λιγότεροι τουρίστες (μέσα) στα μουσεία
4. λογικές τιμές σε (midrange) ξενοδοχεία σε περιοχή που αξίζει το 2 (ξέρω οτι οι μισοί ορκίζεστε στο west village)
Καλύτερη περίπτωση τέλη Οκτώβρη μέσα Νοέμβρη... υπέροχος καιρός, υπέροχα χρώματα... ο Ιούλιος είναι κόλαση ζέστης με μοναδικό καλό την μεγάλη μέρα... εποχή με λιγότερους τουρίστες στη Ν.Υ δεν υπάρχει... πάντα έχει τουρισμό εκτός ίσως από τον Φλεβάρη ο οποίος είναι χάλια από πλευράς καιρού... κράτηση σε καλά εστιατόρια την τελευταία στιγμή δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει εκτός αν μιλήσεις με την τύχη σου και πέσεις σε ακύρωση... γνώμη μου είναι να κάνεις κανονικά τις κρατήσεις σου και σε περίπτωση στραβής 2-3 μέρες πριν ακυρώνεις... πάντως το προσωπικό μου γούστο λέει ότι τα χειμερινά εστιατόρια της πόλης είναι πιο ατμοσφαιρικά από τα καλοκαιρινά γιαυτό ξανά ψηφίζω αρχές Νοέμβρη... οι λογικές τιμές που ζητάς σε καλούτσικα ξενοδοχεία παίζουν κοντά στα 180€... αν κάνεις την υπέρβαση και πας εκεί ή λίγο παραπάνω, χωρίς αμφιβολία το INCENTRA ξεχωρίζει...
http://www.travelhippo.gr/top-5-νέα-υόρκη-budget-ξενοδοχεία/
http://www.incentravillage.com/
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.797
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom