ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τόσο πολύ κοστίζουν τα παρατηρητήρια πια; 50$;;
Το edge τον φετινό Μάρτη έκανε $40. Στο top deck στο Empire state building έκανε νομίζω $75, πριν 4 χρόνια έκανε $55. Τα υπόλοιπα δε ξέρω. Δεν έχω μπει σε κανένα, πάλι στο ελικόπτερο θα πήγαινα.
 
D

Delmem38110

Guest
Το edge τον φετινό Μάρτη έκανε $40. Στο top deck στο Empire state building έκανε νομίζω $75, πριν 4 χρόνια έκανε $55. Τα υπόλοιπα δε ξέρω. Δεν έχω μπει σε κανένα, πάλι στο ελικόπτερο θα πήγαινα.
υπάρχουν τα πακέτα βρε που σε βάζουν σε όλα. η σχεδόν σε όλα.
νταξει καλό το ελικόπτερο δε λέω αλλά μόνο 20 λεπτά κρατάει.
εδώ μιλάμε για συνωστισμό ουρές χαβαλές τζούρες καφέ δεν συγκρίνετε, άλλο πράγμα...
αν είσαι τυχερός όπως λες βλέπεις τη νέα Υόρκη από το αεροπλάνο και δεν πληρώνεις ούτε το ελικόπτερο. μου κάτσε μια εμένα dfw-ewr να γλύφεις τα δάχτυλα σου.
η επίσκεψη στα κτίρια είναι εμπειρία.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
υπάρχουν τα πακέτα βρε που σε βάζουν σε όλα. η σχεδόν σε όλα.
νταξει καλό το ελικόπτερο δε λέω αλλά μόνο 20 λεπτά κρατάει.
εδώ μιλάμε για συνωστισμό ουρές χαβαλές τζούρες καφέ δεν συγκρίνετε, άλλο πράγμα...
αν είσαι τυχερός όπως λες βλέπεις τη νέα Υόρκη από το αεροπλάνο και δεν πληρώνεις ούτε το ελικόπτερο. μου κάτσε μια εμένα dfw-ewr να γλύφεις τα δάχτυλα σου.
η επίσκεψη στα κτίρια είναι εμπειρία.
Σχετικά είναι όλα. Για εμένα πχ δε μου αρέσει ο συνωστισμός στα τουριστικά μέρη και η αναμονή, σε άλλον μπορεί να αρέσει.

Αυτά τα 20-30 λεπτά που κάνεις τον κύκλο της Νέας Υόρκης και μένεις κυριολεκτικά με ανοιχτό το στόμα, μένουν πολύ πιο έντονα στη μνήμη από το "περιμένω-1ώρα-να-μπω-σε-ενα-ασανσερ-για-να-βρω-10-δευτερόλεπτα-κενό-ανάμεσα-στους-μισούς-πεντακόσιους-για-να-βγάλω-φωτογραφία-στο-πιο-ινσταγκραμικό-σημείο-του-ουρανοξύστη-με-την-ωραία-θέα".

Έτσι το βλέπω εγώ, γούστα είναι αυτά.
 

Nikoletta!

Member
Μηνύματα
46
Likes
109
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Καλησπέρα! Όταν επιστρέψετε θα μπορούσατε να μου πείτε αν τελικά άξιζε το φάντασμα της όπερας;
Καλησπέρα, για μένα άξιζε πάρα πολύ! Είναι υπερθέαμα! Ενθουσιάστηκα και από τα σκηνικά και από τη μουσική! Κάτσαμε orchestra στο πλάι στην 5η σειρά μπροστά! Είναι τσιμπημένα τα εισιτήρια αλλά αξίζει τον κόπο!

Από παρατηρητήρια πήγαμε σε τρία, Empire State, Top of the Rock και The Edge! Top of the Rock αξίζει πρωί, έχεις θέα το Empire και το Central Park, το Empire αξίζει κατα τη γνώμη μου την ώρα του ηλιοβασιλέματος! Το the edge είναι πολύ μοντέρνο και ιδιαίτερο και έχεις τη δυνατότητα να κάνεις μερικά βήματα στο γυάλινο πάτωμα και να έχεις την αίσθηση πως περπατάς στο κενό! 😊
 

EleniTas

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
Καλησπέρα!! 22/11 φευγουμε επιτελους για Νεα Υορκη μετα απο δυο χρονια αναβολης λογω covid!! Θα παμε σε περίοδο black friday οποτε ξερει κανεις να μου πει τι να περιμενω;; Καρτα sim θα βρω απο εκει να παρω και εισητηρια για Nba να κλεισω απο τωρα ή θα βρω εκει; Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Καλησπέρα!! 22/11 φευγουμε επιτελους για Νεα Υορκη μετα απο δυο χρονια αναβολης λογω covid!! Θα παμε σε περίοδο black friday οποτε ξερει κανεις να μου πει τι να περιμενω;; Καρτα sim θα βρω απο εκει να παρω και εισητηρια για Nba να κλεισω απο τωρα ή θα βρω εκει; Ευχαριστω εκ των προτερων
Μπες στο σάιτ tickemaster και δες μέσα διαθεσιμότητα θέσεων και τιμές . Για ΝΒΑ
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλησπέρα!! 22/11 φευγουμε επιτελους για Νεα Υορκη μετα απο δυο χρονια αναβολης λογω covid!! Θα παμε σε περίοδο black friday οποτε ξερει κανεις να μου πει τι να περιμενω;; Καρτα sim θα βρω απο εκει να παρω και εισητηρια για Nba να κλεισω απο τωρα ή θα βρω εκει; Ευχαριστω εκ των προτερων
Καρτα Sim μπες σε ενα κοντινό καταστημα T-mobile με το που θα πας και δες τις επιλογες που θα σου προτεινουν...μηνιαια ειναι τα πακετα οπότε καλύπτεσαι.. Θα κάνουν πρωτα εναν ελεγχο συμβατοτητας της συσκευης και τιποτα αλλο(μπορεις να το κάνεις και απο τωρα πληκτρολογωντας *#06# και συμπληρωνοντας τον κωδικο IMEI που θα βγαλει, στο official site της εταιριας, στην ενοτητα check compatibilty.. Επίσης μπορεις να παραγγειλεις να σου στειλουν σπιτι καρτα να είσαι ετοιμη αλλα ισως ειναι αργα τώρα, μη το ρισκαρεις.. Κάποιες συσκευές δεχονται και esim.. Για NBA δεν ειμαι αισιοδοξος οτι θα βρεις κατι καλο σε λογικές τιμές αλλα μακαρι..
 

EleniTas

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
Καρτα Sim μπες σε ενα κοντινό καταστημα T-mobile με το που θα πας και δες τις επιλογες που θα σου προτεινουν...μηνιαια ειναι τα πακετα οπότε καλύπτεσαι.. Θα κάνουν πρωτα εναν ελεγχο συμβατοτητας της συσκευης και τιποτα αλλο(μπορεις να το κάνεις και απο τωρα πληκτρολογωντας *#06# και συμπληρωνοντας τον κωδικο IMEI που θα βγαλει, στο official site της εταιριας, στην ενοτητα check compatibilty.. Επίσης μπορεις να παραγγειλεις να σου στειλουν σπιτι καρτα να είσαι ετοιμη αλλα ισως ειναι αργα τώρα, μη το ρισκαρεις.. Κάποιες συσκευές δεχονται και esim.. Για NBA δεν ειμαι αισιοδοξος οτι θα βρεις κατι καλο σε λογικές τιμές αλλα μακαρι..
Εχει στις 25/11 New York Knicks με Portland trail blazers 116$ το εισητηριο.. Δε ξερω εαν θεωρειται καλη τιμη. Εν τω μεταξυ απο τις δυο ομαδες κανεναν δεν ξερουμε αλλα μας ειπαν αξιζει ως εμπειρια.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Εχει στις 25/11 New York Knicks με Portland trail blazers 116$ το εισητηριο.. Δε ξερω εαν θεωρειται καλη τιμη. Εν τω μεταξυ απο τις δυο ομαδες κανεναν δεν ξερουμε αλλα μας ειπαν αξιζει ως εμπειρια.
Εχουν καλες ομάδες φέτος με Rose και Lillard γνωστούς παικτες στο ευρύ κοινο😊😊.. Βέβαια ο Lillard ειναι τραυματιας οπότε μη σε πάρω στο λαιμό μου😁😁.. Στα σοβαρά τωρα επειδή ειπαμε για τιμες και επειδή ειναι καλη εμπειρία όντως τα δίνεις και πας..Τωρα 20-30 δολάρια πανω κατω δεν έχει διαφορά. Αμερική ολα ακριβα ειναι ετσι κιαλλιως. Οπότε και τα 116 λογικη τιμη..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.381
Likes
14.295
Εχει στις 25/11 New York Knicks με Portland trail blazers 116$ το εισητηριο.. Δε ξερω εαν θεωρειται καλη τιμη. Εν τω μεταξυ απο τις δυο ομαδες κανεναν δεν ξερουμε αλλα μας ειπαν αξιζει ως εμπειρια.
Πολύ καλή είναι η τιμή.
 

EleniTas

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
Εχουν καλες ομάδες φέτος με Rose και Lillard γνωστούς παικτες στο ευρύ κοινο😊😊.. Βέβαια ο Lillard ειναι τραυματιας οπότε μη σε πάρω στο λαιμό μου😁😁.. Στα σοβαρά τωρα επειδή ειπαμε για τιμες και επειδή ειναι καλη εμπειρία όντως τα δίνεις και πας..Τωρα 20-30 δολάρια πανω κατω δεν έχει διαφορά. Αμερική ολα ακριβα ειναι ετσι κιαλλιως. Οπότε και τα 116 λογικη τιμη..

Βέβαια 116 όχι κάπου κοντά.. Ψηλά ψηλά έχω κ μυωπία ανάθεμα αν θα δω και τίποτα 😂😂
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Βέβαια 116 όχι κάπου κοντά.. Ψηλά ψηλά έχω κ μυωπία ανάθεμα αν θα δω και τίποτα 😂😂
Τοσο έχω πληρώσει αν θυμάμαι καλά κοντά στα 160 στην μεσαία εξέδρα καθόμουν . Το γήπεδο όπου και να κάτσεις μια χαρά βλέπεις . Άσε που έχει μεγάλο Μάτριξ σαν ζωντανά στην τηλεόραση . Εμπειρία ήταν
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.556
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom