ΗΠΑ Νέα Υόρκη με IBERIA??

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Επαναλαμβάνω ότι η άνεση του αεροσκάφους δεν πρέπει να αποτελεί κριτήριο για ένα ταξίδι. 9,10,12 ώρες είναι θα περάσουν, δεν πρόκειται για μια Ζωη. Σημασία έχει η εμπειρία που θα ζήσει κανείς εκεί που παει. Βεβαιαμουτην έσπασε η συγκεκριμένη εταιρεία γιατί σε τόσο πολυωρο ταξίδι (13 ώρες για Santiago) δεν είχα που να ξεκούρασω τα πόδια μου, περίμενα μια θέση πιο άνετη. Στο γυρισμο τα ίδια χάλια αν και λόγω κούρασης το άντεξα. Καμία σχέση με εταιρείες όπως quatar, emirates.
 

johnnyd

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
New Zealand
Ταξίδι-Όνειρο
Vanuatou
μια καλή λύση πάντως είναι να ζητάς θέση σε έξοδο κινδύνου !!!!! έχεις άπλετο χώρο για τα πόδια:):):) μέχρι στιγμής με έχει βολέψει σ?όλα τα ταξίδια μου!(192cm γαρ :p)
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Εγω πηγα με Ιberia στην Κουβα πριν απο κανα μηνα.Δεν ξερω αμα γενικα τα υπερατλαντικα της ειναι ετσι να εχει αυτον το συγκεκριμενο τυπο αεροσκαφους (με A340 νομιζω πηγα) αλλα ειχε στην οικονομικη θεση δυο πτυσσομενες τηλεορασεις που κατεβαιναν απο την ατρακτο του αεροσκαφους (απο το ταβανι) και δεν διαλεγες εσυ ποια ταινια θες ή οχι.
Ουτε τον χαρτη διαλεγεις για να δεις που εισαι και στην επιστροφη η σειρα που καθομασταν ειχε προβλημα στα ακουστικα και κανεις δεν ακουγε κατι οποτε βαρεθηκαμε τη ζωη μας.

Το φαγητο ηταν καλο στο πηγαινε μετριο στο ελα και οι αεροσυνοδες γερασμενες.

Τωρα ομως αμα γλυτωνεις 200 ευρω (αν καταλαβα καλα) σκεψου μιας που εχω παει ΝΥ οτι μπορεις να κερδισεις 1-2 μερες ξενοδοχειου (στο Μανχαταν τετοιες τιμες εχει την μερα)

Οποτε δεν ειναι κ τιποτα τρομερο 9 ωρες θα κανεις κ με τη μια εταιρεια κ 9 με την αλλη.Μπορεις να παρεις ενα βιβλιο και Mp3 και εισαι κομπλε.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Εγω πηγα με Ιberia στην Κουβα πριν απο κανα μηνα.Δεν ξερω αμα γενικα τα υπερατλαντικα της ειναι ετσι να εχει αυτον το συγκεκριμενο τυπο αεροσκαφους (με A340 νομιζω πηγα) αλλα ειχε στην οικονομικη θεση δυο πτυσσομενες τηλεορασεις που κατεβαιναν απο την ατρακτο του αεροσκαφους (απο το ταβανι) και δεν διαλεγες εσυ ποια ταινια θες ή οχι.
Ουτε τον χαρτη διαλεγεις για να δεις που εισαι και στην επιστροφη η σειρα που καθομασταν ειχε προβλημα στα ακουστικα και κανεις δεν ακουγε κατι οποτε βαρεθηκαμε τη ζωη μας.

Το φαγητο ηταν καλο στο πηγαινε μετριο στο ελα και οι αεροσυνοδες γερασμενες.

Τωρα ομως αμα γλυτωνεις 200 ευρω (αν καταλαβα καλα) σκεψου μιας που εχω παει ΝΥ οτι μπορεις να κερδισεις 1-2 μερες ξενοδοχειου (στο Μανχαταν τετοιες τιμες εχει την μερα)

Οποτε δεν ειναι κ τιποτα τρομερο 9 ωρες θα κανεις κ με τη μια εταιρεια κ 9 με την αλλη.Μπορεις να παρεις ενα βιβλιο και Mp3 και εισαι κομπλε.
Συμφωνώ.
Δεν έχω ταξιδέψει με Imperia, αλλά και με τη Delta που πήγα ΝΥ δεν έπαθα και πλάκα. Έχει βέβαια καλές ώρες αναχώρησης-άφιξης κλπ, αλλά τα καθίσματα είναι στενά, τηλεοράσεις λίγες με άθλιες ταινίες κλπ κλπ. Α και οι αεροσυνοδοί μάλλον έτοιμες προς σύνταξη, μου φαίνεται πως έκαναν το τελευταίο τους ταξίδι...................Οπότε για 200 ευρώ που μιλάς, δε το συζητάμε...
 

elefinor

Banned
Μηνύματα
187
Likes
59
Κι όμως η άνεση στα ταξίδια ιδίως τα υπερατλαντικά είναι κεφαλαιώδους σημασίας και σε κάποιες περιπτώσεις είναι ζήτημα ζωής ή θανάτου( κυριολεκτικά). Επειδή, προφανώς, οι περισσότεροι από εμάς δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα αγοράς εισιτηρίου στην First Class ή στην Business, γι' αυτό βασικότατο κριτήριο επιλογής αεροπορικής εταιρείας για μεγάλης διάρκειας ταξίδι πρέπει να είναι η άνεση που προσφέρουν τα καθίσματα της Economy class. Ιδίως εκείνοι που ανήκουν σε κατηγορίες υψηλού κινδύνου ( εγκυμονούσες, ηλικιωμένοι, καρδιοπαθείς κτλ.)

Deep vein thrombosis - Wikipedia, the free encyclopedia
 
Last edited by a moderator:

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.585
Εμένα μια χαρά μου είχε φανει πάντως η IBERIA στο ταξίδι μας για ΝΥ, αν εξαιρέσεις το χάλια IFE.
 

Donatella

Member
Μηνύματα
58
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι?
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τα μνμ σας!!! Είστε αστέρια!!! Έκλεισα με Delta (one way) στη τιμή η διαφορά ήταν μόνο 60ευρώ το άτομο, τα λεφτά αυτά θα τα τρώγαμε στο αεροδρόμιο της Μαδρίτης, οπότε ήταν η ιδανική επιλογή!!
Τώρα έχω να αντιμετωπίσω το ΧΑΩΔΕΣ θέμα του ξενοδοχείου.
Νέα Υόρκη δεν θα μείνουμε πολλές μέρες 3-4, γι'αυτο πρέπει να έχουμε καλό location, μην φάμε πολλές ώρες μέσα σε ταξί, αλλά βλέπω οτι τα καλά Location τσούζουν, έχετε να προτείνετε κάτι? επίσης θέμα ασφάλειας το μετρό είναι εντάξει?

Ευχαριστώ Αστεράκια!!!!
xxx
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.057
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom