Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

fcandreas

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Καλησπέρα δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα ..
Ήθελα να κλείσω ένα εισιτήριο από Θεσσαλονίκη προς Αθήνα 09/12. Πάω στο site της Aegean και η πτήση 23:50 μου τη βγάζει 71 ευρώ . Το βάζω στο sky scanner και βρίσκω μέσω του petas με 18,69 ευρώ . Το έκλεισα από εκεί . Υπάρχει περίπτωση να ήταν κανένα λάθος και να μου το ακυρώσουν ; πως εξηγείται αυτή η διαφορά ;
Με έσωσες. ευχαριστώ
 

giannistr

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Καλησπερα σε ολους! εχω κλεισει ενιαιο εισητηριο απο βιεννη προσ θεσσαλονικη με ενδιαμεση σταση αθηνα μετ'επιστροφης! δεν υπαρχει βαλιτσα μονο χειραποσκευη! γινεται να ταξιδεψω κανονικα απο βιεννη αθηνα και το δευτερο σκελος της πτησης να μην το χρησιμοποιησω( ath->skg) ? θα ισχυει μετα κανονικα η επιστροφη απο θεσσαλονικη μεσω αθηνας για βιεννη? Σας ευχαριστω εκ των προταιρων ! ειναι επειγον καθως για ακομη μια φορα ο οασθ εχει απεργια και μας φερνει σε τετοια θεση.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Δεν θα ισχύει η επιστροφή. Αν δεν πάρεις το δευτερο σκέλος αυτόματα θα ακύρωθεί η επιστροφή.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Κ
Καλησπερα σε ολους! εχω κλεισει ενιαιο εισητηριο απο βιεννη προσ θεσσαλονικη με ενδιαμεση σταση αθηνα μετ'επιστροφης! δεν υπαρχει βαλιτσα μονο χειραποσκευη! γινεται να ταξιδεψω κανονικα απο βιεννη αθηνα και το δευτερο σκελος της πτησης να μην το χρησιμοποιησω( ath->skg) ? θα ισχυει μετα κανονικα η επιστροφη απο θεσσαλονικη μεσω αθηνας για βιεννη? Σας ευχαριστω εκ των προταιρων ! ειναι επειγον καθως για ακομη μια φορα ο οασθ εχει απεργια και μας φερνει σε τετοια θεση.
Κατι δεν καταλαβα? που κολλαει ο Οασθ στις πτησεις? Αθηνα θεσσαλονικη γιατι να μην πεταξεις? παντως η επιστροφη θα ισχυει Θεσσαλονικη Αθηνα Βιεννη
 

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Καλησπερα σε ολους! εχω κλεισει ενιαιο εισητηριο απο βιεννη προσ θεσσαλονικη με ενδιαμεση σταση αθηνα μετ'επιστροφης! δεν υπαρχει βαλιτσα μονο χειραποσκευη! γινεται να ταξιδεψω κανονικα απο βιεννη αθηνα και το δευτερο σκελος της πτησης να μην το χρησιμοποιησω( ath->skg) ? θα ισχυει μετα κανονικα η επιστροφη απο θεσσαλονικη μεσω αθηνας για βιεννη? Σας ευχαριστω εκ των προταιρων ! ειναι επειγον καθως για ακομη μια φορα ο οασθ εχει απεργια και μας φερνει σε τετοια θεση.
Καλησπέρα.Από αυτο που γνωριζω από ένα πρόσφατο ταξίδι μου η επιστροφή δεν ισχύει εάν δεν πραγματοποιήσεις και τα δύο σκέλη του πήγαινε.

Καλο ειναι να επικοινωνήσεις και με την εταιρεία που εκλεισες τα εισητηρια να σου πουν σίγουρα.
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.426
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπερα σε ολους! εχω κλεισει ενιαιο εισητηριο απο Βιεννη προσ θεσσαλονικη με ενδιαμεση σταση αθηνα μετ'επιστροφης! δεν υπαρχει βαλιτσα μονο χειραποσκευη! γινεται να ταξιδεψω κανονικα απο Βιεννη αθηνα και το δευτερο σκελος της πτησης να μην το χρησιμοποιησω( ath->skg) ? θα ισχυει μετα κανονικα η επιστροφη απο θεσσαλονικη μεσω αθηνας για Βιεννη? Σας ευχαριστω
εκ των προταιρων ! ειναι επειγον καθως για ακομη μια φορα ο οασθ εχει απεργια και μας φερνει σε τετοια θεση.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις την aegean και να ρωτήσεις. Και μετά να μας πεις κι εμάς :) Μπορεί και να γίνεται...
Edit: δεν νομίζω να γίνεται
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κ

Κατι δεν καταλαβα? που κολλαει ο Οασθ στις πτησεις? Αθηνα θεσσαλονικη γιατι να μην πεταξεις? παντως η επιστροφη θα ισχυει Θεσσαλονικη Αθηνα Βιεννη
Μη λέτε ότι να 'ναι. Όχι, η επιστροφή δε θα ισχύσει, και απορώ που το βρήκατε και το λέτε. Όλα τα σκέλη του εισιτηρίου πρέπει να χρησιμοποιηθούν, με τη σειρά που είναι στο εισιτήριο και στις πτήσεις για τις οποίες έχεις κράτηση θέσης. Αν δεν επιβιβαστείς σε μία (με δική σου υπαιτιότητα), όλο το υπόλοιπο εισιτήριο από εκείνο το σημείο και μετά δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί.
 

giannistr

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας.Επικοινωνησα και με την εταιρεια και μου επιβεβαιωσαν οτι ακυρωνεται το υπολοιπο του εισητηριου.Τελος,θα ηθελα να σας ρωτησω κατι ακομα : Απο σημερα μου εβγαλε τη δυνατοτητα για ηλεκτρονικο τσεκ ιν και παρ'ολο που το εισητηριο ειναι ενιαιο εγινε τσεκ ιν μονο για την πτηση απο βιενη-αθηνα και το boarding pass αποθηκευτηκε στο wallet.Για το σκελος ομως ath->skg δεν μ εγινε τσεκ ιν ! τι πρεπει να κανω και γιατι δεν εγινε ενιαιο τσεκ ιν ? Με συγχωρειται για την αγνοια μου , και σας ευχαριστω παλι!
edit: στην Αθηνα μεταξυ των 2 πτησεων μεσολαβουν πανω απο 3 ωρες
 
Last edited:

giannistr

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Κ

Κατι δεν καταλαβα? που κολλαει ο Οασθ στις πτησεις? Αθηνα θεσσαλονικη γιατι να μην πεταξεις? παντως η επιστροφη θα ισχυει Θεσσαλονικη Αθηνα Βιεννη
Ειμαι φοιτητης στο εξωτερικο,και ειχα σκοπο να μετακινηθω με οασθ ( στον οποιο οι εργαζομενοι κανουν παλι επισχεση εργασιας) μεχρι ενος σημειου μιας και ο τελικος προορισμος μου δεν ειναι η Θεσσαλονικη και σκεφτομουν να πηγαινα κατευθειαν απο αθηνα ωστε να γλυτωσω την ταλαιπωρια.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Σας ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σας.Επικοινωνησα και με την εταιρεια και μου επιβεβαιωσαν οτι ακυρωνεται το υπολοιπο του εισητηριου.Τελος,θα ηθελα να σας ρωτησω κατι ακομα : Απο σημερα μου εβγαλε τη δυνατοτητα για ηλεκτρονικο τσεκ ιν και παρ'ολο που το εισητηριο ειναι ενιαιο εγινε τσεκ ιν μονο για την πτηση απο βιενη-αθηνα και το boarding pass αποθηκευτηκε στο wallet.Για το σκελος ομως ath->skg δεν μ εγινε τσεκ ιν ! τι πρεπει να κανω και γιατι δεν εγινε ενιαιο τσεκ ιν ? Με συγχωρειται για την αγνοια μου , και σας ευχαριστω παλι!
edit: στην Αθηνα μεταξυ των 2 πτησεων μεσολαβουν πανω απο 3 ωρες
Καλύτερα και πιο υπεύθυνα να ρωτάς τις εταιρείες που εμπλέκονται παρά σε ένα δημόσιο φόρουμ.Μήπως το on line check-in για την δεύτερη πτήση άνοιξε αργότερα λόγω διαφοράς στην ώρα;Για δοκίμασε ξανά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom