Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Για όποιον τσιγκουνεύεται τα πανάκριβα εισιτήρια των τρένων για Ανδαλουσία από Μαδρίτη, δε τον χαλάει η σύνδεση με Μάλαγα.
Το ίδιο και το Βιλνιους που είναι σχετικά απομονωμένο και ήθελε ενδιάμεση πτήση.
Το ίδιο και η άφιξη Παλέρμο, αναχώρηση από Κατανια, μεγάλο κέρδος χρόνου. Η η πολλαπλή σύνδεση με αεροδρόμια της Κροατιας ώστε να μην επιστρέφεις στην αφετηρία.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ναι κόψανε το Όσλο και προσθέσανε απίθανες ιταλικές και κροατικές πόλεις. Αν είχε αεροδρόμιο το Βούκοβαρ θα έβαζαν κι από κει πτήση.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.972
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν θυμάμαι καλά τα Σκόπια ήταν ο πρώτος διεθνής προορισμός της Aegean. Eπί του θέματος, κανένας σοβαρός νέος προορισμός για να κάψεις μίλια ή πόντους.
Αυτό που για σένα δεν είναι σοβαρός προορισμός για τον άλλο (κάποιον που έχει οικογένεια στο Παλέρμο ή δουλειά στη Βασιλεία ή συνεργάτες στο Ζάγκρεμπ) μπορεί να είναι σωτηρία. Τι νόημα έχουν οι χαρακτηρισμοί;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Νομίζω ότι όσοι πιστεύουμε στην Aegean περιμένουμε την περιβόητη επέκτασή της πέρα απ' τα πλαίσια ενός περιφερειακού παίκτη. Και δυστυχώς τον τελευταίο καιρό βλέπουμε ότι αντί να επεκτείνεται σε απόσταση δρομολογίων, συρρικνώνεται (χάνοντας δρομολόγια προς Βόρεια Ευρώπη, Μέση Ανατολή και Κάυκασο).
Το να χαράσσει με ένα διαβήτη στο χάρτη τον κύκλο μέγιστης εμβέλειας των ντας οκτώ και να πετάει σε όποιο αεροδρόμιο υπάρχει μέσα στον κύκλο, δεν την κάνει μεγάλο παίκτη και ούτε θα πρέπει να χαιρόμαστε γι' αυτό όταν παράλληλα κόβει μακρινούς προορισμούς.
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.972
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Νομίζω ότι όσοι πιστεύουμε στην Aegean περιμένουμε την περιβόητη επέκτασή της πέρα απ' τα πλαίσια ενός περιφερειακού παίκτη. Και δυστυχώς τον τελευταίο καιρό βλέπουμε ότι αντί να επεκτείνεται σε απόσταση δρομολογίων, συρρικνώνεται.
Εγώ πάντως δεν έχω μετοχές της Aegean (ούτε κάποιας άλλης αεροπορικής), και συνεπώς δεν "πιστεύω" σε καμμία εταιρία.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Θεωρουνται το Δουβλινο και η Λισαβόνα και το Εδιμβούργο από πέρσι και το Βιλνιους τώρα κοντινές διαδρομές; αν δεν είναι του γούστου κάποιου, εντάξει αλλά μπορεί και για άλλους να μη θεωρείται καμία φοβερή απώλεια το Οσλο, γούστα είναι αυτά.
Σε κάθε περίπτωση από επιχειρήσεις δεν έχω ιδέα, αλλά δεν επενδύεις σε κάποιο δρομολόγιο η κόβεις άλλο αν δεν κανείς κάποια μελέτη. Δε μιλάμε για αξία μανταλακιων στο ψιλικατζίδικο. Προφανώς τα Σκοπιά και η Βασιλεια και το Παλέρμο κρίθηκαν κερδοφόρα ( λογικό, μεγάλη ταλαιπωρία να πας Θεσσαλονίκη κι από κει με λεωφορείο η τρένο για να πας Σκοπιά)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.381
Likes
14.290
Τέλος η πλαστική κάρτα blue.Μόνον ψηφιακή πλέον.Αυτό αναφέρει στα mail που στέλνει για ανανέωση της κάρτας.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Διακόπτω τον παροξυσμό των κρατήσεων στην airtickets για να αναφέρω ότι άρχισε δυνατότητα εξαργύρωσης με μίλια στους νέους προορισμούς! Καλό βόλι (@paefstra @jimp )
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Διακόπτω τον παροξυσμό των κρατήσεων στην airtickets για να αναφέρω ότι άρχισε δυνατότητα εξαργύρωσης με μίλια στους νέους προορισμούς! Καλό βόλι (@paefstra @jimp )
Για το Παλέρμο ανέβηκαν οι θέσεις εδώ και κάποιες μέρες, αλλά αγόρασα ήδη εισιτήρια γιατί βρήκα πολύ χαμηλές τιμές. Το νόμιζες, δεν τα είδα; :haha:
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Το Βιλνιους που πηγε;
Περίπατο... Ενώ το έχει στις επιλογές, κ έχει βάλει τα δρομολόγια στις κρατήσεις, μου βγάζει error... Μάλλον τους πέφτει πολύ ακριβό το δρομολόγιο για να δώσουν μίλια, τι να πω.. Ίσως αργότερα... Είσαι γκαντέμης βρε

Για το Παλέρμο ανέβηκαν οι θέσεις εδώ και κάποιες μέρες, αλλά αγόρασα ήδη εισιτήρια γιατί βρήκα πολύ χαμηλές τιμές. Το νόμιζες, δεν τα είδα; :haha:
Γύπα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.546
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom