Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.078
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να βγάλει η aegean προσφορά για την Πρωτοχρονιά για Βερολίνο με κάτω απο 200 ευρώ 2 άτομα που βρίσκω με easy;
Πόσο πιο κάτω από 100 ευρώ το άτομο για πτήση μέσα στις γιορτές θες να βρεις? Δε γίνεται αυτό που ζητάς. Ακόμα και με τις προσφορές της LH ενδέχεται να πετάξεις με 100 ευρώ αλλά μόνο για MUC/FRA και όχι στις γιορτές.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Βασικά δεν είναι τόσο το οικονομικό αλλά το άγχος οτι τα κλείνω 6 μήνες πριν και έτσι όπως είναι η κατάσταση δεν ξέρω τι ξημερώνει.
 

Faidra90

Member
Μηνύματα
43
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
?
Εγω μόλις έμαθα ότι για να μεταφέρουμε κατοικίδια οι τιμές άλλαξαν και απο εκεί που πλήρωνα 4 ευρώ εντός Ελλάδας τώρα πληρώνω 20 !!!
Στην Olympic Air εξακολουθεί να είναι 4 ευρώ άρα μάλλον την επιστροφή με Olympic air θα την κλείσω.....
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.715
Likes
12.595
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εγω μόλις έμαθα ότι για να μεταφέρουμε κατοικίδια οι τιμές άλλαξαν και απο εκεί που πλήρωνα 4 ευρώ εντός Ελλάδας τώρα πληρώνω 20 !!!
Στην Olympic Air εξακολουθεί να είναι 4 ευρώ άρα μάλλον την επιστροφή με Olympic air θα την κλείσω.....
Μόλις διάβασα αυτό το ποστ από το fitziano

http://www.travelstories.gr/%E1%E5%F1%EF%F0%EF%F1%E9%EA%DD%F2-%E5%F4%E1%E9%F1%E5%DF%E5%F2/10890-olympic-air-23.html#post420505

και σε θυμήθηκα :roll:
Δυστυχώς και η Olympic τα ίδια...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.078
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Faidra90 said:
Εγω μόλις έμαθα ότι για να μεταφέρουμε κατοικίδια οι τιμές άλλαξαν και απο εκεί που πλήρωνα 4 ευρώ εντός Ελλάδας τώρα πληρώνω 20 !!!
4 ευρώ ήταν πολύ χαμηλή τιμή όταν ένα κατοικίδιο μπορεί να ζυγίζει και 30-40 κιλά... δεν είναι άδικο εσύ να έχεις την απαίτηση να μεταφέρεις πρακτικά τζάμπα το κατοικίδιό σου και εγώ να πρέπει να χρυσοπληρώνω το κάθε κιλό υπέρβαρου;

Sent from my iPod using Travel stories
 

Faidra90

Member
Μηνύματα
43
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
?
4 ευρώ ήταν πολύ χαμηλή τιμή όταν ένα κατοικίδιο μπορεί να ζυγίζει και 30-40 κιλά... δεν είναι άδικο εσύ να έχεις την απαίτηση να μεταφέρεις πρακτικά τζάμπα το κατοικίδιό σου και εγώ να πρέπει να χρυσοπληρώνω το κάθε κιλό υπέρβαρου;

Sent from my iPod using Travel stories
Κοίτα, όντως 4 ευρώ ήταν πολύ λίγα, αλλά 20 ευρώ παραείναι για πτήσεις εσωτερικού, για ένα γατάκι ούτε 3 κιλά ξέρω γω !

Μόλις διάβασα αυτό το ποστ από το fitziano

http://www.travelstories.gr/%E1%E5%F1%EF%F0%EF%F1%E9%EA%DD%F2-%E5%F4%E1%E9%F1%E5%DF%E5%F2/10890-olympic-air-23.html#post420505

και σε θυμήθηκα :roll:
Δυστυχώς και η Olympic τα ίδια...



Και η Olympic air??? πάνω που έλεγα ότι για επιστροφή θα κλείσω με αυτήν όσο προλαβαίνω για να μην τα αυξήσει , αλλα τελικά δεν προλαβα :p...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.715
Likes
12.595
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μπορεί τα 4 ευρώ να ήταν λίγα, αλλά τα 20 ισχύουν για κατοικίδιο μέχρι 8 κιλά. Για κάποιο που ζυγίζει πάνω από 25 η τιμή ανέρχεται στα 80 ευρώ.

Πάντως αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι τα νέα όρια και τιμολόγια της Aegean και της Olympic είναι λες και έχουν γίνει copy - paste. Μόνο στο υπέρβαρο και στις επιπλέον αποσκευές υπάρχουν κάποιες διαφοροποιήσεις.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.792
Likes
1.141
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Να εξεγερθούμε τώρα! τα γατάκια να ταξιδεύουν δωρεάν!! να πληρώνουν όσοι έχουν σκύλαρους μόνο, με το κιλό μάλιστα... κι αν υποψιαστώ ότι μπορεί να ζητάει κάποιος από τον σκύλο του να τα κάνει πριν τον ζυγίσουν θα πεθάνω.....
 

Faidra90

Member
Μηνύματα
43
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
?
οντως μια χαρά θα ήτανε έτσι.με το κιλό λοιπόν όλοι μας.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Μπορεί τα 4 ευρώ να ήταν λίγα, αλλά τα 20 ισχύουν για κατοικίδιο μέχρι 8 κιλά. Για κάποιο που ζυγίζει πάνω από 25 η τιμή ανέρχεται στα 80 ευρώ.

Πάντως αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι τα νέα όρια και τιμολόγια της Aegean και της Olympic είναι λες και έχουν γίνει copy - paste. Μόνο στο υπέρβαρο και στις επιπλέον αποσκευές υπάρχουν κάποιες διαφοροποιήσεις.

απλά για να δείχνουν που και που οτι είναι και διαφορετικές εταιρείες :D

Τα γατιά και τα σκυλιά τους πείραξαν τώρα.
Δεν κοιτάνε εκεί που πετάνε άδεια τα αεροπλάνα τους
 

vitalogy

Member
Μηνύματα
70
Likes
29
Δηλαδη ρε παιδια αν η βαλιτσα που θα εχω μαζι μου ειναι πανω απο 20 κιλα πληρωνω εκεινη την στιγμη στην υπαληλο στο τσεκαρισμα?
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Καλησπέρα! Έκλεισα με την Aegean για Παρίσι από την Θεσσαλονίκη απευθείας πριν λίγες μέρες εκμεταλλευόμενη την προσφορά 30% κάτω. Τιμή 196 ευρώ για 2 άτομα. Πολύ καλή. Μια βδομάδα μετά μου ήρθε με mail μνμ ότι ακυρώνονται οι απευθείας πτήσεις από την Θεσσαλονίκη και μου δωσε κάποιες εναλλακτικές με ενδιάμεσο την Αθήνα. Βασικά η επιστροφή είναι ταλαιπωρία, αφού η αναμονή μεταξύ των πτήσεων αθήνα-θεσσαλονίκη είναι περίπου 5 ώρες. Τι με συμβουλεύεται να κάνω? Δεν είναι υποχρεωμένη η Aegean να μου διαθέσει βολικότερες ώρες πτήσεις? Ποια ακριβώς είναι τα δικαιώματά μου?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.333
Μηνύματα
888.613
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom