Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Το έχουμε πάρει και εμείς φίλε Ιωάννη.
Κράτηση έως 21/03/2024
Πτήσεις μεταξύ 01/06/2024 – 31/10/2024
Δυστυχώς είναι μονό για όσους έχουν πάρει το συγκεκριμένο μειλ.
Η έκπτωση σημαντική θα έλεγα 30%.
Δεν έχω πάρει το mail, αλλά το έχει λάβει ο γιος που ταξιδεύει με πακέτο, οπότε δεν τον ενδιαφέρει. Γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να βγάλει εκείνος εισιτήριο σε άλλο όνομα;
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Ούτε το Σαράγεβο;
Όχι. Ούτε με το ζόρι. Η Ευρώπη δεν μου κάνει κλικ πλέον. Άπλα πάω για να πάω.
Δεν έχω πάρει το mail, αλλά το έχει λάβει ο γιος που ταξιδεύει με πακέτο, οπότε δεν τον ενδιαφέρει. Γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να βγάλει εκείνος εισιτήριο σε άλλο όνομα;
Μπορεί να συμπεριλάβει όσα άτομα θέλει σε μια κράτηση άλλα πρέπει να είναι και αυτός μέσα. Είναι συνδεδεμένο με το μειλ του χρήστη.
Ευκαιρία για οικογενειακό ταξίδι.

O εκπτωτικός κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά και είναι συνδεδεμένος με το email του παραλήπτη αυτής της προσφοράς. Δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των επιβατών σε κάθε κράτηση.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.010
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
[QUOTE="tatooine, post: 947532, member: 39718"
Ευκαιρία για οικογενειακό ταξίδι.

O εκπτωτικός κωδικός μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά και είναι συνδεδεμένος με το email του παραλήπτη αυτής της προσφοράς. Δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των επιβατών σε κάθε κράτηση.
[/QUOTE]
Ατυχώς δεν μπορεί να ταξιδέψει ο ίδιος.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.404
Σχετικά με αυτό (το Bagtag):

https://el.aegeanair.com/travel-inf...ean/plirofories-aposkevon/electronic-bag-tag/

Δεν το έχω αγοράσει η ίδια αλλά το πήρε και το χρησιμοποίησε ο φίλος μου και η πρώτη εντύπωση είναι πολύ θετική.

Σαν λειτουργία είναι απλό, λειτουργεί χωρίς μπαταρία, δεν φορτίζεται ποτέ.
Χρειάζεται κινητό με λογισμικό μιας έκδοσης και πάνω και η σύνδεση γίνεται μέσω bluetooth και ΝFC.

Αφού κάνεις το check in μέσω του app της Aegean, πατάς check in baggage και πηγαίνεις το κινητό πάνω από το tag, το οποίο ενεργοποιείται και δείχνει όλα τα στοιχεία που δείχνει και το παραδοσιακό αυτοκολλητάκι.
Μετά κλιπάρεις το ταγκ στη βαλίτσα και την παραδίδεις χωρίς επαφή με το counter.

Φαντάζομαι σιγά σιγά θα δουλεύει σε περισσότερα αεροδρόμια και αεροπορικές.

Για κάποιον που πετάει συνέχεια με aegean και παραδοτέα αποσκευή ή δυσκολεύεται με την ορθοστασία λόγω προβλήματος, σίγουρα εξοικονομεί πάρα πολύ χρόνο, ειδικά high season περιόδους.
 
Last edited:

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.278
Likes
7.956
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Εν΄ το μεταξύ, μια μικρή τραγωδία εκτυλίσσεται καθώς έχει χαθεί μια γάτα που ταξίδευε σε κλουβάκι στο freight hold του αεροσκάφους της Aegean…η εταιρία τώρα τρέχει και δεν φτάνει για να κάνει damage control. Που είναι ο Rodri 🐈 ? είπα, μήπως είδε 🐁

http://instagr.am/p/C4ab9wZtePO/


Υ.Γ Ελπίζω να μην της είχαν βάλει το μαραφέτι από πάνω (απ το προηγούμενο πόστ !)
 
Last edited:

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.404
Εν΄ το μεταξύ, μια μικρή τραγωδία εκτυλίσσεται καθώς έχει χαθεί μια γάτα που ταξίδευε σε κλουβάκι στο freight hold του αεροσκάφους της Aegean…η εταιρία τώρα τρέχει και δεν φτάνει για να κάνει damage control. Που είναι ο Rodri 🐈 ? είπα, μήπως είδε 🐁

http://instagr.am/p/C4ab9wZtePO/


Υ.Γ Ελπίζω να μην της είχαν βάλει το μαραφέτι από πάνω (απ το προηγούμενο πόστ !)
Δεν ταιριάζει καθόλου η χιουμοριστική περιγραφή σε κάτι τόσο άσχημο κ στενάχωρο.
 

Maryjoy

Member
Μηνύματα
20
Likes
72
Σχετικά με αυτό (το Bagtag):

https://el.aegeanair.com/travel-inf...ean/plirofories-aposkevon/electronic-bag-tag/

Δεν το έχω αγοράσει η ίδια αλλά το πήρε και το χρησιμοποίησε ο φίλος μου και η πρώτη εντύπωση είναι πολύ θετική.

Σαν λειτουργία είναι απλό, λειτουργεί χωρίς μπαταρία, δεν φορτίζεται ποτέ.
Χρειάζεται κινητό με λογισμικό μιας έκδοσης και πάνω και η σύνδεση γίνεται μέσω bluetooth και ΝFC.

Αφού κάνεις το check in μέσω του app της Aegean, πατάς check in baggage και πηγαίνεις το κινητό πάνω από το tag, το οποίο ενεργοποιείται και δείχνει όλα τα στοιχεία που δείχνει και το παραδοσιακό αυτοκολλητάκι.
Μετά κλιπάρεις το ταγκ στη βαλίτσα και την παραδίδεις χωρίς επαφή με το counter.

Φαντάζομαι σιγά σιγά θα δουλεύει σε περισσότερα αεροδρόμια και αεροπορικές.

Για κάποιον που πετάει συνέχεια με aegean και παραδοτέα αποσκευή ή δυσκολεύεται με την ορθοστασία λόγω προβλήματος, σίγουρα εξοικονομεί πάρα πολύ χρόνο, ειδικά high season περιόδους.
Απ´οσο εχω ακουσει κι εγω ειναι αρκετα πρακτικο, το θεμα ειναι ομως ποσο θ´αντεξει χωρις να καταστραφει απο την κακομεταχειριση των αποσκευων απο το handling του καθε αεροδρομιου.
Στην aegean νομιζω οτι μπορεις να το παρεις και δωρεαν, εξαργυρωνοντας μιλια.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.464
Ταξίδι-Όνειρο
???
Απ´οσο εχω ακουσει κι εγω ειναι αρκετα πρακτικο, το θεμα ειναι ομως ποσο θ´αντεξει χωρις να καταστραφει απο την κακομεταχειριση των αποσκευων απο το handling του καθε αεροδρομιου.
Στην aegean νομιζω οτι μπορεις να το παρεις και δωρεαν, εξαργυρωνοντας μιλια.
24.000 μίλια 🤣😂
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.404
Απ´οσο εχω ακουσει κι εγω ειναι αρκετα πρακτικο, το θεμα ειναι ομως ποσο θ´αντεξει χωρις να καταστραφει απο την κακομεταχειριση των αποσκευων απο το handling του καθε αεροδρομιου.
Στην aegean νομιζω οτι μπορεις να το παρεις και δωρεαν, εξαργυρωνοντας μιλια.
Φαντάζομαι θα γίνεται αντικατάσταση χωρίς χρέωση σε τέτοια περίπτωση, όπως όταν καταστρέφεται αποσκευή, αλλά δεν ξέρω, υποθέτω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.673
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom