EasyJet Νέες Χρεώσεις Easyjet

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Χαιρετώ την παλιοπαρέα!

Δεν ξέρω αν μάθατε τα νέα της Easyjet, αλλά εδώ και λίγες μέρες υπάρχει πλέον νέα πολιτική στις χρεώσεις της για να "κλείσεις" κάποια πτήση.

Έτσι λοιπόν, σε κάθε κράτηση υπάρχει νέο "Τέλος Διαχείρισης" στα 11 Ευρώ που αφορά το σύνολο της κράτησης.

Επίσης, επιβαρύνονται πλέον όλες οι πιστωτικές κάρτες (και η Visa Electron) με 2,5% στην αξία των εισιτηρίων και με ελάχιστη χρέωση τα 6 Ευρώ, ενώ μπορεί να αποφύγει κανείς αυτό το κόστος χρησιμοποιώντας την χρεωστική του κάρτα.

Σαν πολυέξοδες δεν μας προκύπτουν οι low cost τελευταία;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Χαιρετώ την παλιοπαρέα!

Δεν ξέρω αν μάθατε τα νέα της Easyjet, αλλά εδώ και λίγες μέρες υπάρχει πλέον νέα πολιτική στις χρεώσεις της για να "κλείσεις" κάποια πτήση.

Έτσι λοιπόν, σε κάθε κράτηση υπάρχει νέο "Τέλος Διαχείρισης" στα 11 Ευρώ που αφορά το σύνολο της κράτησης.

Επίσης, επιβαρύνονται πλέον όλες οι πιστωτικές κάρτες (και η Visa Electron) με 2,5% στην αξία των εισιτηρίων και με ελάχιστη χρέωση τα 6 Ευρώ, ενώ μπορεί να αποφύγει κανείς αυτό το κόστος χρησιμοποιώντας την χρεωστική του κάρτα.

Σαν πολυέξοδες δεν μας προκύπτουν οι low cost τελευταία;
Ναι, βγαίνουν ίδια με τις υπόλοιπες εταιρίες.
Τουλάχιστον χθές που φαγώθηκα να ψάχνω κάποιες πτήσεις, το αποτέλεσμα ήταν μη σας πώ και ακριβότερο απο τις άλλες μη-low cost εταιρίες...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
δηλαδη με prepaid δεν πληρωνουμε το 2.5% της τιμης του εισιτηριου?
Δεν ξέρω ακριβώς τι είναι το 2,5%, αλλά αν πάς τώρα στο site και κάνεις επιλογή πτήσεων, δεξιά βγάζει μια τιμή. Απο κάτω γράφει ότι αυτή η τιμή είναι με prepaid ενώ αν πληρώσεις με πιστωτική είναι +κάποια ευρώ (αν θυμάμαι καλά, περίπου 7-9ευρώ βγαίνει).
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Την πάτησα κι εγώ τοιουτοτρόπως...
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Δεν ξέρω ακριβώς τι είναι το 2,5%, αλλά αν πάς τώρα στο site και κάνεις επιλογή πτήσεων, δεξιά βγάζει μια τιμή. Απο κάτω γράφει ότι αυτή η τιμή είναι με prepaid ενώ αν πληρώσεις με πιστωτική είναι +κάποια ευρώ (αν θυμάμαι καλά, περίπου 7-9ευρώ βγαίνει).
αυτες τις περιεργες χρεωσεις και διακρισεις που κανουν δεν τις γουσταρω...
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ε βέβαια, είναι εντελώς πονηρό!
Έχουν με μεγάααααλα γράμματα την τιμή με προπληρωμένη και απο κάτω οι επεξηγήσεις...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Η πλάκα είναι το πλαίσιο που έχουν κοτσάρει από κάτω από τα δεδομένα της κράτησης όπου τονίζει τα εξής:
"Καμία πρόσθετη χρέωση. Η τελική τιμή που εμφανίζεται είναι η τιμή που θα πληρώσετε και περιλαμβάνει όλα τα τέλη διαχείρισης πτήσης και τις χρεώσεις πληρωμής."

Γνωρίζει κανείς τι εννοείται με την φράση: τέλη διαχείρισης πτήσης;
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Τα τέλη διαχείρισης πτήσης μπορεί όντως να είναι καινούρια χρέωση όμως για να μη λέμε και ανακρίβειες, στα δεξιά της σελίδας εκεί που αναγράφει την τελική τιμή είτε με χρεωστική, είτε με πιστωτική (που είναι λίγο ακριβότερη) αυτή είναι και η τελική τιμή που πληρώνεις, συμπεριλαμβάνει και τα τέλη διαχείρισης (τα οποία ούτε εγώ γνωρίζω τι είναι)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.442
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom