Aegean Airlines Νέοι προορισμοίεξαργύρωσης πόντων Alphabonus με Aegean εξωτερικού

paefstra

Member
Μηνύματα
13.040
Likes
41.048
Και οι 2 εχουν παρομοιο επιτοκιο.
Όλα όσα συζητάμε δεν έχουν καμία αξία "προσφοράς" αν πρόκειται να πληρώνει κάποιος επιτόκιο, νομίζω. Πραγματικό κέρδος υπάρχει αν χρησιμοποιεί κανείς την κάρτα ως μετρητά, δηλαδή με άμεση αποπληρωμή του ποσού, πράγμα που κατατάσσει τον πελάτη της τράπεζας στην κατηγορία "καλύτερος χειρότερος πελάτης".
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Samion,ούτε της Aegean bonus ειναι μίλια αναβάθμισης αλλά μόνο εξαργύρωσης.
για τα αρχικά 5000 λέω, συζητάμε για νεες καρτες, ετσι ειχα καταλαβει. και στην Aegean είναι αναβάθμισης κ δεν λήγουν.
 

CaveTravel

Member
Μηνύματα
102
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Όλα όσα συζητάμε δεν έχουν καμία αξία "προσφοράς" αν πρόκειται να πληρώνει κάποιος επιτόκιο, νομίζω. Πραγματικό κέρδος υπάρχει αν χρησιμοποιεί κανείς την κάρτα ως μετρητά, δηλαδή με άμεση αποπληρωμή του ποσού, πράγμα που κατατάσσει τον πελάτη της τράπεζας στην κατηγορία "καλύτερος χειρότερος πελάτης".

Συμφωνώ απόλυτα!
 

CaveTravel

Member
Μηνύματα
102
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
για τα αρχικά 5000 λέω, συζητάμε για νεες καρτες, ετσι ειχα καταλαβει. και στην Aegean είναι αναβάθμισης κ δεν λήγουν.
Είχα την εντύπωση ότι μιλούσαμε για συναλλαγές.
Τα πρώτα 5000 μίλια είναι όντως αναβάθμισης και δεν χάνονται.
 

periigitis

Member
Μηνύματα
116
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ...
Όλα όσα συζητάμε δεν έχουν καμία αξία "προσφοράς" αν πρόκειται να πληρώνει κάποιος επιτόκιο, νομίζω. Πραγματικό κέρδος υπάρχει αν χρησιμοποιεί κανείς την κάρτα ως μετρητά, δηλαδή με άμεση αποπληρωμή του ποσού, πράγμα που κατατάσσει τον πελάτη της τράπεζας στην κατηγορία "καλύτερος χειρότερος πελάτης".

έτσι ακριβώς! :)
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Όλα όσα συζητάμε δεν έχουν καμία αξία "προσφοράς" αν πρόκειται να πληρώνει κάποιος επιτόκιο, νομίζω. Πραγματικό κέρδος υπάρχει αν χρησιμοποιεί κανείς την κάρτα ως μετρητά, δηλαδή με άμεση αποπληρωμή του ποσού, πράγμα που κατατάσσει τον πελάτη της τράπεζας στην κατηγορία "καλύτερος χειρότερος πελάτης".

σε αυτή την κατηγορία ανήκω....αν ηταν να πληρώνουμε και επιτόκια...δεν θα ειχαμε για ταξίδια!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Με την BONUS της ALPHA οποιαδηποτε συναλλαγη κανεις μετατρεπεται σε bonus και αν το εχεις ζητησει στην τραπεζα ολα τα bonus γινονται μιλια.
δηλαδη εγω που εχω ALPHA BANK BONUS VISA μπορω να ζητησω οι πόντοι μου να μετατραπούν σε μίλια?νομιζω οτι αυτο γινεται μονο με την AEGEAN BONUS VISA..
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Με την BONUS της ALPHA οποιαδηποτε συναλλαγη κανεις μετατρεπεται σε bonus και αν το εχεις ζητησει στην τραπεζα ολα τα bonus γινονται μιλια.

δηλαδη εγω που εχω ALPHA BANK BONUS VISA μπορω να ζητησω οι πόντοι μου να μετατραπούν σε μίλια?νομιζω οτι αυτο γινεται μονο με την AEGEAN BONUS VISA..
Μπορείς να τηλεφωνήσεις στην Alpha Bank και να ζητήσεις οι πόντοι της μιας κάρτας να περαστούν στην Aegean Bonus Visa, οπότε έτσι οι πόντοι γίνονται μίλια...
 

CaveTravel

Member
Μηνύματα
102
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Με την BONUS της ALPHA οποιαδηποτε συναλλαγη κανεις μετατρεπεται σε bonus και αν το εχεις ζητησει στην τραπεζα ολα τα bonus γινονται μιλια.

δηλαδη εγω που εχω ALPHA BANK BONUS VISA μπορω να ζητησω οι πόντοι μου να μετατραπούν σε μίλια?νομιζω οτι αυτο γινεται μονο με την AEGEAN BONUS VISA..
Οι ποντοι μιας καρτας μπορουν να περαστουν στην Aegean και παραμενουν σαν bonus τα οποια μπορουν να εξαργυρωθουν σε διαφορες εταιρειες (π.χ.ΑΒ Βασιλοπουλος,Hertz για ενοικιαση αυτοκινητου κλπ).
Αν εσας σας ενδιαφερουν μονο τα μιλια απλα ζητατε απο την τραπεζα τα bonus σας να γινουν μιλια!
 

CaveTravel

Member
Μηνύματα
102
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Να ρωτήσω κάτι άλλο.Η Aegean λέει πως τα μίλια που έχεις συγκεντρώσει μπορείς να τα εξαργυρώσεις μόνο σε απευθείας πτήση της εταιρείας στο εξωτερικό.
Εγώ που πετάω από Θεσ/νίκη και η Aegean έχει μόνο για MUC και FRA είναι οι μοναδικές μου επιλογές ή μπορώ να τα χρησιμοποιήσω και σε πτήσεις από Αθήνα αγοράζοντας ξεχωριστό εισητήριο για το πρώτο κομμάτι(SKG-ATH)?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.040
Likes
41.048
Να ρωτήσω κάτι άλλο.Η Aegean λέει πως τα μίλια που έχεις συγκεντρώσει μπορείς να τα εξαργυρώσεις μόνο σε απευθείας πτήση της εταιρείας στο εξωτερικό.
Εγώ που πετάω από Θεσ/νίκη και η Aegean έχει μόνο για MUC και FRA είναι οι μοναδικές μου επιλογές ή μπορώ να τα χρησιμοποιήσω και σε πτήσεις από Αθήνα αγοράζοντας ξεχωριστό εισητήριο για το πρώτο κομμάτι(SKG-ATH)?
Λογικά, μπορείς να εξαργυρώσεις ένα εισιτήριο για Αθήνα και ένα από Αθήνα για εξωτερικό. Το ποσό των φόρων όμως αθροίζεται και δεν είναι μικρό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.771
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom