Νέος αντικαπνιστικός νόμος στην Ουκρανία

kostasdoboj

Member
Μηνύματα
53
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Μόλις είδα σε ρώσικο κανάλι ότι στην Ουκρανία θα ισχύσει από σήμερα τα μεσάνυχτα νέος αντικαπνιστικός νόμος ο οποίος απαγορεύει το κάπνισμα σε όλους τους δημόσιους χώρους. Για όσους σκοπεύουν να ταξιδέψουν στην Ουκρανία, το κάπνισμα πλέον θα απαγορεύεται και στους σταθμούς των μεταφορικών μέσων, δηλαδή δεν μπορείς πχ να κατεβείς σε κάποια στάση ενός τρένου να καπνίσεις, εκτός από τους χώρους που έχουν ειδικούς χώρους καπνιστών. Τα πρόστιμα θα κυμαίνονται από 100-1000 ευρώ. Μένει να δούμε κατά πόσο θα εφαρμοστεί ο νόμος ή θα πάει άπατος όπως στην Ελλάδα...
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Παει χαλασε και η Ουκρανια.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
.............. Μένει να δούμε κατά πόσο θα εφαρμοστεί ο νόμος ή θα πάει άπατος όπως στην Ελλάδα...
Είναι βέβαιο ότι και σ' αυτό το "υπανάπτυκτο" κράτος... θα υποκύψουν...
"Μόνο ένα χωριό, σ' όλη τη Ρωμ. Αυτοκρατορία παραμένει ελεύθερο...
Το χωριό των Γαλατών !!!"

Διότι ως γνωστόν : του Έλληνος ο τράχυλος ζυγόν δεν υπομένει
 
Last edited by a moderator:

kostasdoboj

Member
Μηνύματα
53
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Επανέρχομαι στο θέμα μετά την επιστροφή μου από Ουκρανία...ο νόμος ισχύει και εφαρμόζεται κανονικότατα παντού. Βέβαια με 20 UAH η υπεύθυνη στο βαγόνι του τρένου που ήμουνα έκανε τα στραβά μάτια για να τα λέμε και όλα...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.302
Likes
5.037
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Τους υπόλοιπους στο τρένο που κάπνιζαν με το έτσι θέλω τον καπνό σου τους πλήρωσες;
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Πάντως το 2009 στην Οδησσό και με σχετικό κρύο, τα μπαλκόνια των club ήταν γεμάτα καπνιστές. Μάλλον κι από τότε έπαιζε κάτι...
 
Last edited by a moderator:

kostasdoboj

Member
Μηνύματα
53
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Δεν ξέρω για το 2009...αναφέρθηκα ξανά στο θέμα αυτό γιατί ο νέος νόμος είναι πρόσφατος και επέστρεψα πριν λίγες μέρες από Ουκρανία και είδα ότι εφαρμόζεται κανονικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.626
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom