Νέος κοροναϊος- Και τώρα τι?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Στην Ιταλία οι δύο πρώτοι νεκροί Ευρωπαίοι πολίτες.

https://www.kathimerini.gr/1065952/.../deyteros-nekros-sthn-italia-apo-ton-korwnoio
Στην Ιταλια πλεον εχει ξεφυγει η κατασταση τις τελευταιες ωρες. Δεν ειναι τοσο το συνολο του αριθμου των κρουσματων που αναλογικα του πληθυσμου της ειναι ελαχιστος. Ειναι οτι μεχρι προχθες ειχε 2 κρουσματα και μεσα σε λιγοτερο απο 2 μερες εχει φτασει τα 48....
 

x7777

Member
Μηνύματα
872
Likes
3.399
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Στην Ιταλια πλεον εχει ξεφυγει η κατασταση τις τελευταιες ωρες. Δεν ειναι τοσο το συνολο του αριθμου των κρουσματων που αναλογικα του πληθυσμου της ειναι ελαχιστος. Ειναι οτι μεχρι προχθες ειχε 2 κρουσματα και μεσα σε λιγοτερο απο 2 μερες εχει φτασει τα 48....
Μέχρι προχθές είχαν καταγράψει 2 κρούσματα. Δεν σημαίνει ότι ήταν και 2. Μπορεί να υπήρχαν 50 μπορεί και 200 μπορεί να υπάρχουν και πολύ περισσότεροι που απλώς νοσούν και δεν το καταλαβαίνουν γιατί τα συμπτώματα μπορεί να είναι όπως αυτά μιας απλής ίωσης σε κάποιες (αρκετές( περιπτώσεις. Το χρονικό διάστημα μεταξύ της έκθεσης στον ιό και της διάγνωσης είναι άλλο πράγμα.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Μέχρι προχθές είχαν καταγράψει 2 κρούσματα. Δεν σημαίνει ότι ήταν και 2. Μπορεί να υπήρχαν 50 μπορεί και 200 μπορεί να υπάρχουν και πολύ περισσότεροι που απλώς νοσούν και δεν το καταλαβαίνουν γιατί τα συμπτώματα μπορεί να είναι όπως αυτά μιας απλής ίωσης σε κάποιες (αρκετές( περιπτώσεις. Το χρονικό διάστημα μεταξύ της έκθεσης στον ιό και της διάγνωσης είναι άλλο πράγμα.
Παω με βασει τα επισημα κρουσματα που εχουν καταγραφει και οχι με το ποσα μπορει να υπαρχουν και απλα δεν πανε στο γιατρο να το δουν. Και ξαναδιατυπωνω την προταση μου. Μεχρι προχθες ειχαν καταγραφει 2 κρουσματα και σε λιγοτερο απο 48 ωρες αλλα 46....

Δεν υπαρχει λογικη....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.972
Likes
12.015
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Παω με βασει τα επισημα κρουσματα που εχουν καταγραφει και οχι με το ποσα μπορει να υπαρχουν και απλα δεν πανε στο γιατρο να το δουν. Και ξαναδιατυπωνω την προταση μου. Μεχρι προχθες ειχαν καταγραφει 2 κρουσματα και σε λιγοτερο απο 48 ωρες αλλα 46....

Δεν υπαρχει λογικη....
Μια χαρα λογικη υπαρχει, οι ανθρωποι αυτοι ειτε θορυβηθηκαν, ειτε ειχαν πιο εντονα συμπτωματα και επισκεφθηκαν γιατρο.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Μια χαρα λογικη υπαρχει, οι ανθρωποι αυτοι ειτε θορυβηθηκαν, ειτε ειχαν πιο εντονα συμπτωματα και επισκεφθηκαν γιατρο.
Στο δικο μου το μυαλο οχι δεν υπαρχει λογικη. Πλεον ανα μια ωρα αυξανονται και 5-5. Δηλαδη θορυβηθηκαν μαζικα τοσα ατομα και επισκεπτονται γιατρους;; Θελω να δω πως θα εξελιχθει στη συνεχεια...
 

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
Παιδιά καλησπέρα, σημερα το πρωι έφτασα στην Ρωμη. Στο Ελ. Βενιζέλος ελάχιστους ειδα με μάσκα οπως επισης και μεσα στο αεροπλάνο λογος ηταν να φορουσαν συνολικα 10 ατομα. Οι αεροσυνοδοί δεν φορούσαν και απο οτι μου ειπαν μεχρι τωρα δεν εχουν οδηγία για χρηση μάσκας. Στην Ρωμη ο κοσμος ειναι αρκετός και σχεδον στο συνολο του δεν φορανε μάσκες. Η ιδιοκτήτρια του καταλύματος που μενω μου ειπε πως μεχρι στιγμής δεν ασχολειτε κανένας με τον ιο, ακομα και για τα κρούσματα στην Β. Ιταλία δεν δινουν ιδιαιτερη σημασια. Τελος με γνωστή που μιλησα στο Μιλανο, μου ειπε πως και εκει δεν εχουν καποιο θεμα και γενικα το αντιμετωπίζουν πολυ χαλαρα. Τωρα τι να πω...σιγουρα εγω αγχώνομαι περισσοτερο απο αυτους!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Η ιδιοκτήτρια του καταλύματος που μενω μου ειπε πως μεχρι στιγμής δεν ασχολειτε κανένας με τον ιο, ακομα και για τα κρούσματα στην Β. Ιταλία δεν δινουν ιδιαιτερη σημασια. Τελος με γνωστή που μιλησα στο Μιλανο, μου ειπε πως και εκει δεν εχουν καποιο θεμα και γενικα το αντιμετωπίζουν πολυ χαλαρα.
https://www.newsit.gr/athlitika/italia-tromos-me-ton-koronaio-kleinou/2980632/
Αναβάλόνται αγώνες πιθανόν και στη serieA της Ίντερ κλείνουν πανεπιστήμια ματαιώνονται καρναβαλικεε εκδηλώσεις και εσύ λες ότι είναι χαλαροι.

Καλά εννοείται ότι δε συμφωνώ με τον τίτλο.
 

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
https://www.newsit.gr/athlitika/italia-tromos-me-ton-koronaio-kleinou/2980632/
Αναβάλόνται αγώνες πιθανόν και στη serieA της Ίντερ κλείνουν πανεπιστήμια ματαιώνονται καρναβαλικεε εκδηλώσεις και εσύ λες ότι είναι χαλαροι.

Καλά εννοείται ότι δε συμφωνώ με τον τίτλο.
Αναφερω αυτο ακριβως που βλεπω σημερα στην Ρωμη και αυτο που καταλαβα απο την επικοινωνια με την γνωστή μου στο Μιλανο.
 

Kostass

Member
Μηνύματα
211
Likes
362

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Παιδιά η κατάσταση στην γειτονική Ιταλία...έχει ξέφυγει....μιλάω όλο το απόγευμα με διοργάνωση στη Σικελία που ακύρωσε Εκδήλωση Διεθνή αγώνα με 2000 συμμετοχές ....την ίδια στιγμή Οι Ναπολιτάνοι την ίδια διοργάνωση την πραγματοποιούν κανονικά δίχως πρόβλημα. Ο δήμαρχος της πόλης έχει πάρει την ευθύνη πάνω στη Σικελία.....οι μισοί Σικελοί βρίζουν τους άλλους μισούς..... Επικρατεί Πανικός..

Εγώ σε τρείς μέρες μεταφερομαι στη Νότια Ιταλία και θα ζητήσω αποζημίωση από τη συμμετοχή μου στη διοργάνωση....από ότι πληροφουμε υπάρχει... μεγάλη ανυσυχια στην κοινωνία και οικονομία της γειτονιάς μας που αντιμετωπίζει πρωτόγνωρα θέματα....δε ξέρει κανείς τι θα γίνει...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom