Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Θα είναι αρκετά τζογαδόρικος χειμώνας ταξιδιωτικά όπως αρέσκεται να λέει και η @paefstra ,γι' αυτό προστατέψτε όσο το δυνατόν περισσότερο τις επιλογές σας, με φθηνά/επιστρέψιμα εισιτήρια και δωρεάν ακυρώσεις.
Δυστυχώς άλλα πράγματα περιμέναμε και άλλα βλέπουμε γι' ακόμα μια φορά.
Συγγνωμη, απο το καλοκαιρι φανηκε οτι θα εχουμε επαναληψη του ιδιου χειμωνα.
Οταν λενε οτι ο ιος ηρθε για να μεινει, τι περιμενατε? Καθε μεταλλαξη θα ειναι λιγο χειροτερη μεχρι να γινει κατι, δεν ξερω τι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Η Ρουμανία ειναι σε χειρότερη κατάσταση απο μας γιατί ειναι αντιεμβολιαστες τερμα..οπως και η Βουλγαρία.. Δεν τις θεωρώ παραδειγμα
Και προς Θεού δε λεω οτι δεν πρέπει να προσεχουμε αλλα δε βλεπω αλλού, στο δυτικο κόσμο, αυτο που συμβαίνει εδω..
Καταρχην οι συζητήσεις για covid είναι τερμα ελάχιστες σε σχέση με αυτες που κάνουμε εδω...
Απαντησα στην αναφορα "παντου". Αρα δεν ειναι παντου το ιδιο.
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Θα είναι αρκετά τζογαδόρικος χειμώνας ταξιδιωτικά όπως αρέσκεται να λέει και η @paefstra ,γι' αυτό προστατέψτε όσο το δυνατόν περισσότερο τις επιλογές σας, με φθηνά/επιστρέψιμα εισιτήρια και δωρεάν ακυρώσεις.
Δυστυχώς άλλα πράγματα περιμέναμε και άλλα βλέπουμε γι' ακόμα μια φορά.

Και ειχε ξεκινησει πολυ θετικα:(.




Για μενα οσοι πηγανε Σεπτεμβρη,Οκτωβρη ηταν η καλυτερη εποχη ,αυτο μας δινει το μαθημα οτι ειναι να κανουμε να το κανουμε χωρις αναβολλες και αυτο το εχεις χρονια ειναι σχετικο γιατι δεν ξερεις ποτε τι θα γινει.Θυμαμαι προφητικα ειχα παει το 2019 αρχες Σεπτεμβριου για πρωτη φορα Σαντορινη .Λεγαμε ενταξει μωρε επειδη κυριως δεν βρισκαμε οικονομικα ξενοδοχεια παμε αλλη στιγμη εκει θα ειναι το μερος και τελικα με τα πολλα πηγαμε και περασαμε τελεια.Λιγους μηνες ξεσπασε πανδημια ηταν το τελευταιο ταξιδι που καναμε προ εμφανισης covid...Τιποτα δεν ειναι δεδομενο οποτε ηθικο διδαγμα να ζησουμε το τωρα
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Συγγνωμη, απο το καλοκαιρι φανηκε οτι θα εχουμε επαναληψη του ιδιου χειμωνα.
Οταν λενε οτι ο ιος ηρθε για να μεινει, τι περιμενατε? Καθε μεταλλαξη θα ειναι λιγο χειροτερη μεχρι να γινει κατι, δεν ξερω τι.
Συγγνωμη, απο το καλοκαιρι φανηκε οτι θα εχουμε επαναληψη του ιδιου χειμωνα.
Οταν λενε οτι ο ιος ηρθε για να μεινει, τι περιμενατε? Καθε μεταλλαξη θα ειναι λιγο χειροτερη μεχρι να γινει κατι, δεν ξερω τι.

Περισσοτεροι εμβολιασμοι ανα τον κοσμο ,3 η δοση και ετσι θα υπαρχει μια σχετικη ανοσια.Αυτη την στιγμη επειδη ακριβως τα μετρα εχουν χαλαρωσει παντου,μαζι και ο κοσμος και εγω μαζι με τον κοσμο ειμαι ,τοσο καιρο κλεισουρα ,την υποχρεωση μου την εκανα με τον εμβολιασμο γιατι να μην μπω σε καμμια κανονικοτητα?Οκ απο την μια αλλα ενας λογος φυσιολογικης αυξησης ειναι αυτος
Το 2020 αρχες η λυση ηταν μενουμε σπιτι,μετα ηρθαν τα τεστ και η μασκα,μετα ο κοσμος εβγαινε εξω αλλα με μασκα χωρις συνωστισμο,τωρα εχουμε τα εμβολια και ειμαστε ετσι και χειροτερα.

Κρουσματα θα υπαρχουν οπως και να εχει γιατι εφοσον ολοι ειμαστε εξω και οι εμβολιασμενοι μεταδιδουν αλλα το θεμα ειναι να μην υπαρχουν νεκροι και βαρια νοσουντες στα νοσοκομεια ,oποτε η μονη λυση το εμβολιο
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Περισσοτεροι εμβολιασμοι ανα τον κοσμο ,3 η δοση και ετσι θα υπαρχει μια σχετικη ανοσια.Αυτη την στιγμη επειδη ακριβως τα μετρα εχουν χαλαρωσει παντου,μαζι και ο κοσμος και εγω μαζι με τον κοσμο ειμαι ,τοσο καιρο κλεισουρα ,την υποχρεωση μου την εκανα με τον εμβολιασμο γιατι να μην μπω σε καμμια κανονικοτητα?Οκ απο την μια σε αυτο αλλα εκει οφειλεται ολο αυτο.Κρουσματα θα υπαρχουν οπως και να εχει γιατι εφοσον ολοι ειμαστε εξω και οι εμβολιασμενοι μεταδιδουν αλλα το θεμα ειναι να μην υπαρχουν νεκροι και βαρια νοσουντες στα νοσοκομεια
Ειναι off topic αλλα πληθος ειδικων ελεγαν οτι συνεχιζουμε αποστασεις και μασκες. Αναλογα με το ποιον συμβουλευεται κανεις, πεφτει απο τα συννεφα.με την εξελιξη των πραγματων.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ποσες μερες εχεις αδεια πια;;;;; 😂😂
Μόνο 25 εργάσιμες Τασο και μετά γιόκ! Αν σκεφτείς οτι απο 01/01/21 έως και τον Ιούλιο δεν πήρα ούτε μία μέρα άδεια....κάτι έχει μείνει ;)

Οχι μονο γι αυτο. Παραδεχτειτε το, μπορει κανεις να γεμισει και 30 μερες στην Ιταλια, δηλαδη 10 τριημερα ταξιδια :D
Ε ναι, εννοείται! Μια ζωή θα πηγαίνω Ιταλία και πάντα θα έχει να μου δείξει κάτι που δεν έχω δει και θα είναι ενδιαφέρον! Κάτι σαν την Ελλάδα δλδ :)
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.838
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Μόνο 25 εργάσιμες Τασο και μετά γιόκ! Αν σκεφτείς οτι απο 01/01/21 έως και τον Ιούλιο δεν πήρα ούτε μία μέρα άδεια....κάτι έχει μείνει ;)


Ε ναι, εννοείται! Μια ζωή θα πηγαίνω Ιταλία και πάντα θα έχει να μου δείξει κάτι που δεν έχω δει και θα είναι ενδιαφέρον! Κάτι σαν την Ελλάδα δλδ :)
@Sassenach77 Η Ιταλία είναι μαγεία , έρωτας με τη πρώτη ματιά , δεν χορταίνεται , κάθε φορά που πας εκεί όλο κάτι νέο και όμορφο θα ανακαλύψεις ... Ισχύει ...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Μόνο 25 εργάσιμες Τασο και μετά γιόκ! Αν σκεφτείς οτι απο 01/01/21 έως και τον Ιούλιο δεν πήρα ούτε μία μέρα άδεια....κάτι έχει μείνει ;)


Ε ναι, εννοείται! Μια ζωή θα πηγαίνω Ιταλία και πάντα θα έχει να μου δείξει κάτι που δεν έχω δει και θα είναι ενδιαφέρον! Κάτι σαν την Ελλάδα δλδ :)
Εμείς που έχουμε πάει Ρώμη, που να πάμε αυτή την φορά αν καταλήξουμε εκεί; Να μην έχει πολύ περπάτημα όμως όπως στην Ρώμη.. Δεν το ξεχνάω αυτό..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Εμείς που έχουμε πάει Ρώμη, που να πάμε αυτή την φορά αν καταλήξουμε εκεί; Να μην έχει πολύ περπάτημα όμως όπως στην Ρώμη.. Δεν το ξεχνάω αυτό..
Τωρα μιλας σωστα!
Φλωρεντια, Βενετια, Γενοβα-Τορινο, Ναπολη. Ατελειωτες επιλογες.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εμείς που έχουμε πάει Ρώμη, που να πάμε αυτή την φορά αν καταλήξουμε εκεί; Να μην έχει πολύ περπάτημα όμως όπως στην Ρώμη.. Δεν το ξεχνάω αυτό..
Πλάκα με κάνεις;;; :p Εγώ είδα το 5ευρω της Ryanair για Μπολόνια και το λιμπίστηκα!!! Όπως σου είπε και η @paefstra άπειρες επιλογές!!!

@Sassenach77 Η Ιταλία είναι μαγεία , έρωτας με τη πρώτη ματιά , δεν χορταίνεται , κάθε φορά που πας εκεί όλο κάτι νέο και όμορφο θα ανακαλύψεις ... Ισχύει ...
Αυτό το πλεονέκτημα που έχει η Ελλάδα και η Ιταλία το έχουν πολλές χώρες στην γηραιά ήπειρο!!!.....Είμαστε πολύ τυχεροί που ζούμε σε αυτή γιατί υπάρχει πολύς κόσμος που διανύει ωκεανούς για να έρθει στην Ευρώπη....και τους λυπάμαι λίγο γιατί πρέπει να κάνουν πολλά ταξίδια για να μπορέσουν να πούνε οτι είδαν ένα καλό δείγμα της Ευρώπης!!! :)
 

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
274
Τοτε γιατι καποιες χωρες ειναι στο βαθυ κοκκινο?
Δεν ειναι ιδιες.
Σαφώς και δεν είναι όλες ίδιες. Για παράδειγμα η Ρουμανία και η Ισπανία αυτή τη στιγμή είναι τα δυο άκρα. Εγώ εννοώ απο άποψη προστασίας είναι το ίδιο. Σε ένα κλειστό χώρο, χωρίς αποστάσεις κ μάσκες είτε είναι στο βαθύ κόκκινο είτε στο πορτοκαλί η περιοχή, οι πιθανότητες να κολλήσεις είναι πάνω κάτω ίδιες.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Εγώ ξανά ρωτάω πάλι...Τέλη Νοέμβρη είμαστε για Νυρεμβέργη, εισιτήρια Flex από AEGEAN. Πες ότι κάτι στραβώσει με Γερμανία/Νυρεμβέργη θέλουμε να έχουμε ένα Plan B.

Ποίες χώρες την δεδομένη στιγμή είναι σε καλύτερη κατάσταση; Ξέρει κάποιος να μας πει;

Βουδαπέστη π.χ;
Πήγαινε εσύ και μετά πες μας τι γίνεται από άποψη κορονοιου, εγώ πάω 5/12 για τουρ στη Ρομαντική οδό!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom