Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.426
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Υπερβολες. Απο Μαη θα φτιαξει ο καιρος, θα καμφθει ο ιος, θα εχουν αλλαξει τα εμβολια και θα ειμαστε εξω.
3ος χειμωνας πια, γνωστο τι θα γινει.
Εγω θα τολμήσω να υποθέσω ότι μετά τα Χριστούγεννα, αντε μετά το Γενάρη να λασκαρουν αυτά τα μέτρα. Και ο Μάης ειναι υπερβολή νομίζω
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
516
Likes
856
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Υπερβολες. Απο Μαη θα φτιαξει ο καιρος, θα καμφθει ο ιος, θα εχουν αλλαξει τα εμβολια και θα ειμαστε εξω.
3ος χειμωνας πια, γνωστο τι θα γινει.
Έτσι λέγανε και όταν άρχισε η κατάσταση πριν ένα χρόνο ακριβώς όταν ερχόταν τα πρώτα βόλια......μεσα σε ειδικές νηοπομπες και φανταχτερά μέτρα Ασφαλείας.
Από πέρσι μέχρι σήμερα..... έχει νοσησει το 10% του πληθυσμού έχουμε χάσει 19500 πολίτες όσους μια μικρή πόλη.....και θρηνούμε περισσότερους ανθρώπους από ότι χώρες με 10πλασιο πληθυσμό.
Η στραβος ο γυαλός..... ή στραβά....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Εγω θα τολμήσω να υποθέσω ότι μετά τα Χριστούγεννα, αντε μετά το Γενάρη να λασκαρουν αυτά τα μέτρα. Και ο Μάης ειναι υπερβολή νομίζω
Η προφητισσα paefstra βλεπει 5ο κυμα που η Ο κολλαει και σε εμβολιασμενους. Αναμενουμε αλλαγη εμβολιου ως την ανοιξη.
Ποιον Γεναρη ως Απριλη ειδαμε εδω και 3 χρονια χαλαρο για ταξιδια, οταν οι προηγουμενες μεταλλαξεις ηταν αστειες μπροστα στην επελαση του Ο? Διαβαζω τι λεει ο ΠΟΥ σε ξενα μεσα κι οχι προωρες εκτιμησεις πολυ νωρις πριν δουν τι παιζει.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.426
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Η προφητισσα paefstra βλεπει 5ο κυμα που η Ο κολλαει και σε εμβολιασμενους. Αναμενουμε αλλαγη εμβολιου ως την ανοιξη.
Ποιον Γεναρη ως Απριλη ειδαμε εδω και 3 χρονια χαλαρο για ταξιδια, οταν οι προηγουμενες μεταλλαξεις ηταν αστειες μπροστα στην επελαση του Ο? Διαβαζω τι λεει ο ΠΟΥ σε ξενα μεσα κι οχι προωρες εκτιμησεις πολυ νωρις πριν δουν τι παιζει.
Αν λαμβάνονταν υγειονομικές αποφάσεις τότε μπορεί να ισχύσει αυτό. Βασικά αν λαμβάνονταν υγειονομικές αποφάσεις δεν θα ήμασταν στην κατάσταση που είμαστε τώρα. Επειδή όμως οι αποφάσεις είναι πολιτικές και οικονομικές, θα δούμε τι θα ισχύσει τελικά...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Αν λαμβάνονταν υγειονομικές αποφάσεις τότε μπορεί να ισχύσει αυτό. Βασικά αν λαμβάνονταν υγειονομικές αποφάσεις δεν θα ήμασταν στην κατάσταση που είμαστε τώρα. Επειδή όμως οι αποφάσεις είναι πολιτικές και οικονομικές, θα δούμε τι θα ισχύσει τελικά...
Το PCR σε εμβολιασμενους νομιζω οτι δειχνει πως το τωρινο εμβολιο αυτη τη στιγμη δεν αρκει. Ουτε το rapid.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.426
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Το PCR σε εμβολιασμενους νομιζω οτι δειχνει πως το τωρινο εμβολιο αυτη τη στιγμη δεν αρκει. Ουτε το rapid.
Μα κανείς δεν είπε ποτέ ότι με το εμβόλιο δεν μπορούμε να κολλήσουμε ή ότι είναι αρκετό για να κυκλοφορούμε χωρίς να λαμβάνουμε ατομικά μέτρα προστασίας!
Το εμβόλιο της γρίπης πχ που κάνουμε, ακόμα και πριν τον κορονοϊο, δεν είναι το ίδιο κάθε χρονιά και το κάνουμε για να μην νοσηλευτουμε ή να την περάσουμε ελαφριά, όχι γιατί θα μας βοηθήσει να μην κολλήσουμε.....
 
D

Delmem38110

Guest
δεν αναχαιτίζετε με τέτοια μέτρα η πανδημία. ούτε καν.
και δεν ακυρώνουμε κανένα ταξίδι. αρκετά στερηθήκαμε σχεδόν δυο χρόνια τώρα.
προσέχουμε πολύ, κάνουμε τα εμβόλια και προχωράμε.
τους έχω βαρεθεί.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.426
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
δεν αναχαιτίζετε με τέτοια μέτρα η πανδημία. ούτε καν.
και δεν ακυρώνουμε κανένα ταξίδι. αρκετά στερηθήκαμε σχεδόν δυο χρόνια τώρα.
προσέχουμε πολύ, κάνουμε τα εμβόλια και προχωράμε.
τους έχω βαρεθεί.
Και πληρώνουμε τα κέρατα μας για να κάνουμε ένα ταξίδι. Μη το ξεχνάς αυτό!....
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Παντελώς αναξιόπιστοι, τι να πω.
Αντε ψάξε βρες Pcr Χριστουγεννιάτικα στο εξωτερικό...
Βέβαια θα μου πεις αυτό είναι το ρίσκο όταν ταξιδεύεις τέτοιες εποχές.
Γεγονός είναι πάντως ότι 2 χρόνια μετά κι ακόμα κάνουμε στροφές γύρω από τους εαυτούς μας. Τα ισχυρά κράτη και οι μεγάλες οικονομίες και μπλα μπλα μπλα, αποδεικνύονται όλοι ανεπαρκείς απέναντι στη πρώτη υγειονομική κρίση που τους έτυχε. Όλοι.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
Και πληρώνουμε τα κέρατα μας για να κάνουμε ένα ταξίδι. Μη το ξεχνάς αυτό!....
αυτη ειναι και η προθεση τους..να πληρωνουμε ενα καρο λεφτα για να μπορουμε να ''διασκεδασουμε''..αλλα δεν θα τους περασει..υγεια πανω απο ολα και ολα τα αλλα πιστευω οτι θα ερθουν με τον καιρο.
 
D

Delmem38110

Guest
Και πληρώνουμε τα κέρατα μας για να κάνουμε ένα ταξίδι. Μη το ξεχνάς αυτό!....
το ξέρω φίλτατε αλλά είμαστε άπλες και δεν μας νοιάζει....
(μας νοιάζει αλλά δεν το φωνάζουμε)
τα ξενοδοχεία στο Άμστερνταμ ρίχνουν συνεχώς τις τιμές τους και αυτό είναι καλό.
ξέρει κάποιος κάνα μέρος κεντρικά στην πόλη να κάνουμε πισιαρ τεστ για την επιστροφή;
ευχαριστώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom