Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Raul

Member
Μηνύματα
64
Likes
195
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκανδιναβία
Πάσχα στη Νέα Υόρκη: Πλησιάζει προς ακύρωση με voucher διαρκείας 1 έτους για τον ίδιο ή άλλον προορισμό.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Γνωρίζει κανείς αν η Ryanair αλλάζει τα εισιτήρια χωρίς επιβάρυνση; Πετάω για Βρυξέλλες την άλλη εβδομάδα και δεν ξέρω τι να κάνω:(
Και εγώ το ίδιο 23/3 αλλά δεν είδα να υπάρχει δυνατότητα ακυρωσης
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Λαζαρε μην μας κάνεις τέτοια. Άλλωστε σε προηγούμενο σχόλιο μου δήλωσα πως εγώ κ εσύ θα φέρουμε τον ιό..ήσουν η ελπίδα όλων μας..
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Και εγώ το ίδιο 23/3 αλλά δεν είδα να υπάρχει δυνατότητα ακυρωσης
20/3 τελικά εμείς. Θα επιθυμούσα να ακυρώσω, ανεξαρτήτως επιστροφής χρημάτων, δεν το βρίσκω διασκεδαστικό να κυκλοφορώ με την ψυχή στο στόμα, αλλά δεν υπάρχει ομοφωνία... Αν πάμε (ή πάνε) θα έχεις ανταπόκριση. Όλα ρευστά είναι, τα δεδομένα αλλάζουν μέρα με τη μέρα.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Την Κυριακη το πρωι πεταω για Μαδριτη και την Τριτη απο κει για Λιμα. Προσπαθω να βαλω στην ακρη τις οποιες φοβιες μου, να σκεφτομαι θετικα και ετοιμαζομαι. Εχει ακουσει καποιος για αποκλεισμο της Ισπανιας ειτε απο τη Λατινικη Αμερικη, ειτε απο την Ελλαδα;;;
Εκτος των αλλων εχω να ....παλεψω και με τον περιγυρο που πιεζει για ακυρωση....
 

Anna82

Member
Μηνύματα
41
Likes
124
Εγω μπορει να ειμαι παραλογη, αλλα πιστευω πως οι χωρες που κορυφωνουν νωριτερα, θα βγουν και νωριτερα απο τι δινη αυτη. Σε 38 μερες πεταμε για Βενετια, θα ακυρωσω το ταξιδι την 37η που ειναι το περιθωριο για τη δωρεαν ακυρωση του ξενοδοχειου. Και ετσι θα γινει για τα επομενα ταξιδια ως τον Αυγουστο. Η ζωη μπορει να εχει και εκπληξεις.
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Διαβάζω το φόρουμ εδώ και μέρες :)
Με Aegean πετάτε τον Απρίλη για Βενετία; Γιατί έχει ακυρώσει το πρόγραμμά της για όλο το Μάρτη και τον Απρίλη, πλέον έχει πτήσεις για Βενετία λέει από 1/5 μέχρι 8/11.
 

Raul

Member
Μηνύματα
64
Likes
195
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκανδιναβία
@Raul έχουμε κλείσει το ίδιο ταξίδι... πασχα στη νέα Υόρκη . Και εγώ πρέπει να το παρω απόφαση ότι δεν θα πάμε ... ελπίζω σε ένα θαύμα βέβαια .
Ναι, το θυμάμαι (9-19)! Ο φόβος μου είναι η ταλαιπωρία καθώς πιστεύω ότι μέσα σε 1 μήνα, ακόμα κι αν σταθεροποιηθεί η κατάσταση (που δεν το βλέπω) τα μέτρα δεν θα πάψουν. Δεν ξέρω τι θα κάναμε αν δε μας πρόσφεραν ακύρωση αλλά τώρα ελπίζουμε σε κανένα φθινόπωρο. Λογικά, σε περίπου 10 ημέρες θα έχουμε ακυρώσει εκτός συγκλονιστικού απροόπτου...
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Εφόσον δεν υπάρχει δυνατότητα ακύρωσης ή μετάθεσης χωρίς κόστος και δεν έχει εκδοθεί κάποια οδηγία από κει που φεύγεις ή που πας καθώς επίσης και από την αεροπορική που πετάει κάποιος τότε άποψή μου περιμένουμε μέχρι και λίγες μέρες πριν και κάνεις αυτό που τότε αποφασίσεις και σύμφωνα με τα δεδομένα που τότε θα έχουν διαμορφωθεί.. Γιατί αν δεν αλλάζει κάτι προς τα ακυρωτικά όποτε και να προβείς σε ακύρωση θα παραμένουν τα ίδια ενώ ενδέχεται μέχρι τελευταίες μέρες να σου ακυρώσουν και χωρίς κόστος..
Η διαμονή βέβαια είναι και αυτη μια άλλη περίπτωση αλλά και γι αυτό λίγα πράγματα μπορεί να κάνει κάποιος χωρίς κόστος..
Αυτό έχω πλέον ως μπούσουλα για μένα ..
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
@Raul έχουμε κλείσει το ίδιο ταξίδι... πασχα στη νέα Υόρκη . Και εγώ πρέπει να το παρω απόφαση ότι δεν θα πάμε ... ελπίζω σε ένα θαύμα βέβαια .
Και εγώ 20/5 αλλά επειδή είναι αρκετά μετά λέω να περιμένω λίγο... Έχω την πολυτέλεια να περιμένω 2 μήνες σχεδόν να δω πως θα πάει το πράγμα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα. Διαβάζω το φόρουμ εδώ και μέρες :)
Με Aegean πετάτε τον Απρίλη για Βενετία; Γιατί έχει ακυρώσει το πρόγραμμά της για όλο το Μάρτη και τον Απρίλη, πλέον έχει πτήσεις για Βενετία λέει από 1/5 μέχρι 8/11.
Ειχα πει να πρωτυπησω και εκλεισα Alitalia μεσω Ρωμης. Για την ωρα τιποτε για Πασχα, πιστευω λιγο αργοτερα να εχουμε ακυρωσεις.
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Είμαστε και εμείς σε αναμόνη για το Πάσχα που έχουμε κλείσει στη Ρόδο. Πιστεύω να μην φτάσουμε την κατάσταση της Ιταλίας και χρειαστεί να ακυρώσουμε..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom