Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Εγω μπορει να ειμαι παραλογη, αλλα πιστευω πως οι χωρες που κορυφωνουν νωριτερα, θα βγουν και νωριτερα απο τι δινη αυτη. Σε 38 μερες πεταμε για Βενετια, θα ακυρωσω το ταξιδι την 37η που ειναι το περιθωριο για τη δωρεαν ακυρωση του ξενοδοχειου. Και ετσι θα γινει για τα επομενα ταξιδια ως τον Αυγουστο. Η ζωη μπορει να εχει και εκπληξεις.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Πάντως η πτήση μου για Μπανγκόκ μέσω Αμπού Ντάμπι μια χαρά πληρότητα έχει καθημερινά
Ποτε εφτασες εκει;; Εισαι Μπανγκονγκ δηλαδη τωρα;; Και δωσε και μια εικονα απο αεροδρομιο σε Βενιζελος και Μπανγκονγκ
Ναι ακριβώς.Αλλο να μείνω στην Ελλάδα σε καραντίνα και άλλο σε άλλη χωρα. Τα δεδομένα αλλάζουν από ώρα σε ώρα. Για Ιανουάριο. Ακόμα και να υπάρχει ο ιός πιστεύω θα είναι πιο εύκολα.διαχειρισιμος. Λογικά κάτι θα έχουν βρει παραπάνω. Δεν ξέρω κιολας
Α μιλαμε για πολυ καιρο αργοτερα...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Το πηρες αποφαση να ακυρωσεις και εσυ δηλαδη... Ποτε πετουσες;
29/3. Τυχεροί μέσα στην ατυχία μας, θα πάρουμε πίσω όλα τα χρήματα από Qatar αν ακυρώσουμε (το μισό κόστος του συνόλου των αεροπορικών) και ό,τι μπορέσουμε από τα άλλα (λίγα πράγματα, γιατί αφορούν κυρίως εσωτερικές πτήσεις). Όπως και η @paefstra θ'ακυρώσω λίγες μέρες πριν (περιμένοντας ένα θαύμα - απ'αυτά που δεν πιστεύω ότι γίνονται).
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Ποτε εφτασες εκει;; Εισαι Μπανγκονγκ δηλαδη τωρα;; Και δωσε και μια εικονα απο αεροδρομιο σε Βενιζελος και Μπανγκονγκ

Α μιλαμε για πολυ καιρο αργοτερα...
Χαχα, οχι απλά παρακολουθώ την πληρότητα της πτήσης μέσω εφαρμογής
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
29/3. Τυχεροί μέσα στην ατυχία μας, θα πάρουμε πίσω όλα τα χρήματα από Qatar αν ακυρώσουμε (το μισό κόστος του συνόλου των αεροπορικών) και ό,τι μπορέσουμε από τα άλλα (λίγα πράγματα, γιατί αφορούν κυρίως εσωτερικές πτήσεις). Όπως και η @paefstra θ'ακυρώσω λίγες μέρες πριν (περιμένοντας ένα θαύμα - απ'αυτά που δεν πιστεύω ότι γίνονται).
Με βασει αυτα που διαβαζε εισαι το τελευταιο ατομο που περιμενα να ακυρωσει!! Το πηρες αποφαση τελικα. Καλα εκανες. Εγω ακομα ειμαι στο να παω. Εχω ακομα μπροστα μου κατι περισσοτερο απο 48 ωρες να το ξανασκεφτω!!!


Χαχα, οχι απλά παρακολουθώ την πληρότητα της πτήσης μέσω εφαρμογής
Εσυ δεν ησουν που κερδισες το ταξιδι;; Αν θυμαμαι καλα πεταγες 8/3 ;;
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Με βασει αυτα που διαβαζε εισαι το τελευταιο ατομο που περιμενα να ακυρωσει!! Το πηρες αποφαση τελικα. Καλα εκανες. Εγω ακομα ειμαι στο να παω. Εχω ακομα μπροστα μου κατι περισσοτερο απο 48 ωρες να το ξανασκεφτω!!!



Εσυ δεν ησουν που κερδισες το ταξιδι;; Αν θυμαμαι καλα πεταγες 8/3 ;;
24/3 πετάω
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Έτσι όπως πάνε τα πράγματα, δυστυχώς ναι. Εμείς υποτίθεται ότι πετάμε στις 29/3, δεν ακυρώνω ακόμη αλλά μάλλον θ'αποφασίσει ο παρανο-ιός για μας.
Εάν τελικά ακυρώσεις και εσύ το ταξίδι εγώ θα πανικοβληθώ!!
Μας υποσχέθηκες ότι θα μας φέρεις τον ιό στη Θεσσαλονίκη από την Καμπότζη και θα μας τον γνωρίσεις σε κάποια ουζοκατάσταση...
Εάν το προπύργιο της ψυχραιμίας στο forum καταρρεύσει θα το κλείσουμε το μαγαζί εδώ μέσα...
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Για πες και τη δικη σου σκεψη να κανουμε ενα ντιμπειτ!!!!
Θα πάω.. Εχουν λιγότερα κρούσματα από εμάς και κάνει ζέστη. Οι επιστήμονες λένε ότι σε υψηλές θερμοκρασίες δεν επιβιώνει ο ιός. Αλλά γενικά θα προσέχω. Αν και με αγχώνει μην βγάλει ταξιδιωτική οδηγία η Ταϊλάνδη για Ελλάδα και δεν μπορέσω να πάω τελικά
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Εάν τελικά ακυρώσεις και εσύ το ταξίδι εγώ θα πανικοβληθώ!!
Μας υποσχέθηκες ότι θα μας φέρεις τον ιό στη Θεσσαλονίκη από την Καμπότζη και θα μας τον γνωρίσεις σε κάποια ουζοκατάσταση...
Εάν το προπύργιο της ψυχραιμίας στο forum καταρρεύσει θα το κλείσουμε το μαγαζί εδώ μέσα...
Εγω πανικοβληθηκα ηδη!! Δεν κραταει υποσχεσεις....
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Θα πάω.. Εχουν λιγότερα κρούσματα από εμάς και κάνει ζέστη. Οι επιστήμονες λένε ότι σε υψηλές θερμοκρασίες δεν επιβιώνει ο ιός. Αλλά γενικά θα προσέχω. Αν και με αγχώνει μην βγάλει ταξιδιωτική οδηγία η Ταϊλάνδη για Ελλάδα και δεν μπορέσω να πάω τελικά
Σιγα μην βγαλει για Ελλαδα.... Εδω Γαλλια, Γερμανια, Ισπανια που εχουν παραπανω κρουσματα και πολλες αλλες (αναλογικα πληθυσμου)και ακομα τιποτα.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.079
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Εγω πανικοβληθηκα ηδη!! Δεν κραταει υποσχεσεις....
Αντώνη, εναποθέτω τις ελπίδες μου σε σένα!
Ένα μήνα τώρα παρακολουθώ την αγωνία σου για το γαμήλιο ταξίδι σου.
Να πας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom